Szybsze wprowadzanie na rynek akcesoriów do mebli dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS – Samet

Samet - akcesoria meblowe- SOLIDWORKS Case Study - DPS Software

Wdrożenie systemu opracowywania produktów SOLIDWORKS 3D – w tym projektowania mechanicznego SOLIDWORKS, projektowania elektrycznego SOLIDWORKS Electrical Schematics Professional, analizy SOLIDWORKS Simulation Professional, zarządzania danymi produktu SOLIDWORKS PDM Professional, komunikacji technicznej SOLIDWORKS Composer oraz oprogramowania do projektowania DraftSight 2D wpłynęło na skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek o 30%,  przygotowania instrukcji obsługi/dokumentacji o 40%, zmniejszenie liczby prototypów od 50% do 60% oraz na poprawę współpracy i interakcji z klientami.

SAMET A.Ş. produkuje komponenty meblowe w Turcji, a linia produktów obejmuje ponad 3000 akcesoriów i komponentów meblowych. Założona w Stambule w 1973 roku, firma gwałtownie się rozwinęła od momentu powstania i ma obecnie ponad 500 centrów dystrybucyjnych w całej Turcji, a także eksport do ponad 100 krajów. SAMET angażuje się w wykorzystywanie najnowszych i rozwijających się technologii opracowywania produktów w celu opracowywania nowych akcesoriów i rozwoju biznesu.

Wyścig na rynku obejmuje większość branż, w tym producentów akcesoriów meblowych

Procesy rozwoju produktu muszą być ciągle ulepszane, a maszyny używane do wytwarzania tych produktów zoptymalizowane pod kątem pokonania konkurencji na rynku. Zaangażowanie firmy w technologię doprowadziło do szybkiego wdrożenia 3D CAD, w 1998 r. SAMET zastąpił oprogramowanie do projektowania grafiki wektorowej Vector Graphics® 2D. Według Beytullaha Kirana, kierownika działu rozwoju i produkcji maszyn, firma SAMET okresowo dodaje inne zintegrowane rozwiązania SOLIDWORKS, gdy zmieniają się jej wymagania i potrzebne są dodatkowe narzędzia.

„Wraz ze wzrostem wysiłków związanych z opracowywaniem nowych produktów i pracami badawczo-rozwojowymi rośnie zapotrzebowanie na inne zintegrowane funkcje” – zauważa Beytullah Kiran, kierownik ds. Projektowania i produkcji maszyn i rozwoju. „Oprogramowanie do projektowania SOLIDWORKS jest łatwe do nauczenia się i obsługi, dlatego postanowiliśmy ustandaryzować rozwiązania SOLIDWORKS, wdrażając system zarządzania danymi produktów SOLIDWORKS PDM Professional”.

Samet - SOLIDWORKS Composer- DPS Software - Customer Story - Case Study

Szybsze tworzenie koncepcji rozwiązań, mniej prototypów

Oprócz projektowania mechanicznego SOLIDWORKS i oprogramowania SOLIDWORKS PDM Professional, SAMET wykorzystuje SOLIDWORKS Electrical Schematics Professional do projektowania elektrycznego, SOLIDWORKS Simulation Professional do przeprowadzania analiz, SOLIDWORKS Composer do tworzenia instrukcji montażowych oraz oprogramowanie do projektowania DraftSight® 2D.

„Nasze doświadczenie w stosowaniu zintegrowanych rozwiązań SOLIDWORKS, dzięki którym stale jesteśmy w stanie oszczędzać czas i pieniądze, jednocześnie poprawiając jakość i zwiększając innowacyjność, zmusza nas do szukania rozwiązań SOLIDWORKS, ilekroć potrzebujemy nowych, dodatkowych możliwości. – dodaje Kiran”.

„Dzięki SOLIDWORKS nie tylko możemy szybciej ocenić wykonalność nowej koncepcji, ale także opracować produkt i powiązaną dokumentację w krótszym czasie”, mówi Kiran. „Każdego roku opracowujemy od trzech do pięciu nowych produktów, od 120 do 150 nowych form i matryc oraz 50 niestandardowych maszyn do aplikacji”.

SAMET zmniejszył liczbę prototypów o 50 do 60 procent dzięki systemowi opracowywania produktów w oprogramowaniu SOLIDWORKS.

Wizualizacja zawiasu - Samet - SOLIDWORKS - DPS Software

Szybszy rozwój firmy i zwiększenie wydajności dzięki SOLIDWORKS PDM

Od czasu wdrożenia systemu SOLIDWORKS PDM Professional firma SAMET osiągnęła znaczny wzrost wydajności, co skutkuje 30-procentowym skróceniem czasu wprowadzania produktu na rynek. Środowisko projektowe SOLIDWORKS umożliwia również producentowi akcesoriów meblowych lepszą komunikację i współpracę z klientami i współpracownikami w 3D.

„Nasza wydajność w zakresie badań i rozwoju oraz rozwoju produktów za pomocą SOLIDWORKS sprawia, że ​​jesteśmy o 30 procent szybsi we wprowadzaniu produktów na rynek”, mówi Kiran. „Używamy również mniej prototypów, co oszczędza pieniądze. Kiedyś produkowaliśmy od trzech do pięciu prototypów. Teraz tworzymy jeden lub dwa. Pracując w SOLIDWORKS oszczędzamy dużo czasu, a także obserwujemy redukcję niektórych naszych kosztów. ”

Zdecydowanie szybsze tworzenie instrukcji, katalogów i dokumentacji

Rozwój nowych produktów w SAMET w coraz większym stopniu wymaga wkładu od obecnych klientów oraz zespołu sprzedaży i marketingu firmy. Inżynierowie SAMET mogą szybciej reagować na te żądania dzięki szybszemu rozwojowi w SOLIDWORKS, a także szybszemu opracowywaniu instrukcji obsługi, katalogów części i dokumentacji produktu za pomocą oprogramowania do komunikacji technicznej SOLIDWORKS Composer.

„Otrzymujemy zapytania od klientów i marketing odnośnie nowych produktów i musimy ustalić, co jest wykonalne, a co nie”, wyjaśnia Kiran. „Dzięki SOLIDWORKS możemy nie tylko szybciej ocenić wykonalność nowej koncepcji, ale także równolegle opracować produkt i związaną z nim dokumentację. Nasz dział dokumentacji, który opracowuje instrukcje użytkownika, katalogi i dokumentację produktu, może wyprodukować te elementy w 40 procent krótszym czasie dzięki zastosowaniu zintegrowanego oprogramowania SOLIDWORKS Composer. ”

Komplet zintegrowanych rozwiązań od jednego dostawcy SOLIDWORKS

SAMET wykorzystał oprogramowanie SOLIDWORKS i DraftSight do projektowania mechanicznego, projektowania elektrycznego, analizy, PDM i komunikacji technicznej, a także usługi subskrypcji, które maksymalizują wartość tych rozwiązań, aby skrócić czas wprowadzania na rynek komponentów meblowych i wspierać dalszy rozwój firmy w branży akcesoriów.


Masz dodatkowe pytania dotyczące oprogramowania SOLIDWORKS? A może jesteś zainteresowany prezentacją narzędzi SOLIDWORKS wspomagających projektowanie mebli i akcesoriów meblowych?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00.: