Za nami Poland Business Run 2018. Pobiegliśmy i pomogliśmy!

Poland Business Run 2018 relacja.

2 września odbył się charytatywny bieg Poland Business Run. W 9 polskich miastach na starcie stanęły prawie 24 tysiące osób, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do aktywnego życia. Wśród organizatorów i uczestników tej największej w kraju charytatywnej sztafety nie mogło zabraknąć DPS Software.

Współorganizowaliśmy bieg w Warszawie, Katowicach i Poznaniu oraz byliśmy partnerem Kraków Business Run i rzeszowskiej edycji biegu. Nasze drużyny stanęły na starcie w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Rzeszowie.

Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są głęboko wpisane w kulturę organizacyjną naszej firmy. Jest to ważne z dwóch powodów – po pierwsze, możemy pomóc potrzebującym, a po drugie, takie imprezy jak Poland Business Run są doskonałą okazją do jeszcze lepszej integracji pracowników i służą budowaniu zdrowej i efektywnej organizacji – podkreśla Paweł Dziadosz, dyrektor generalny DPS Software –  Polecam to doświadczenie każdej firmie.

Zebrane pieniądze pomogą beneficjentom fundacji Poland Business Run w powrocie do aktywnego życia. Jedną z nich jest Angelika Greniuk, która dzięki biegaczom otrzyma nową protezę ręki.

Bardzo wzruszyłam się, gdy zobaczyłam tylu biegaczy na starcie. To niesamowite, że chcieli tu być i włożyć niemały przecież wysiłek w przebiegnięcie ponad 4-kilometrowej trasy. Czuję ogromną wdzięczność, bo dzięki nim, będę miała lekką protezę, na którą tak długo czekałam – opowiada Angelika Greniuk.

Ogólnopolska inicjatywa Poland Business Run została zapoczątkowana w 2012 roku w Krakowie. Co roku w organizację sztafety włączają się kolejne miasta. Tegoroczna, siódma edycja odbyła się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku i po raz pierwszy w Rzeszowie. Zebrano łącznie ponad 1,75 mln zł.

Zobacz fotogalerię.

Poland Business Run 2018 relacja.