Wykorzystanie SOLIDWORKS do modernizacji procesów rozwoju produktów – case study Thrush Aircraft

Studium przypadku SOLIDWORKS Case Study - Thrush Aircraft

Firma Thrush Aircraft wykorzystała rozwiązania SOLIDWORKS 3D do projektowania, analiz i zarządzania danymi produktów, ażeby wdrożyć bardziej agresywny rozwój produktów. Taka strategia pomogła tej niegdyś zmagającej się trudnościami firmie lotnictwa rolniczego osiągnąć 12-krotny wzrost możliwości rozwoju produktów oraz zwiększyć sprzedaż samolotów z 4 do 54 rocznie.

Wdrożenie programów SOLIDWORKS Premium do projektowania, SOLIDWORKS Simulation Professional do analiz inżynierskich, SOLIDWORKS Electrical Schematics do projektowania schematów i SOLIDWORKS PDM Professional do zarządzania danymi produktów umożliwiło firmie Thrush Aircraft modernizację procesu rozwoju produktów w celu zwiększenia możliwości projektowych, tak aby firma mogła wykorzystać zapotrzebowanie rynku na nowe, innowacyjne samoloty.

O firmie Thrush Aircraft, Inc.

Firma Thrush Aircraft, Inc. projektuje i produkuje samoloty do specjalistycznych zastosowań, które są używane na całym świecie w rolnictwie, leśnictwie, do kontroli granic i gaszenia pożarów.

Założona w 2003 roku firma Thrush jest znana z budowy najtrwalszych samolotów specjalistycznych, co do których piloci i firmy lotnicze zgodnie przyznają, że są to maszyny najlepiej sprawdzające się w zastosowaniach, do których są przeznaczone.

Wszystkie modele firmy Thrush zapewniają doskonałą widoczność, krótki czas reakcji układu sterowania oraz dużą zwrotność i prędkość, a także doskonałą wydajność i niskie koszty bezpośredniej eksploatacji. Obecnie w 80 krajach lata ponad 2100 maszyn marki Thrush.

Studium przypadku SOLIDWORKS Case Study - Thrush Aircraft

Przejście na platformę SOLIDWORKS od Dassault Systemes

Według głównego inżyniera ds. projektów, Fernando Alvarado, modernizacja platformy służącej rozwojowi produktów, odegrała istotną rolę w procesie uzdrawiania firmy.

“Używaliśmy narzędzi do projektowania AutoCAD 2D, które nie były szczególnie wydajne” — wyjaśnia Alvarado. „Choć wiedzieliśmy, że przejście do środowiska projektowania 3D przyniesie korzyści w postaci przyspieszenia rozwoju produktów i poszerzenia możliwości projektowych, musieliśmy znaleźć sposób na sfinansowanie oprogramowania 3D. Dlatego przekonaliśmy kierownictwo do inwestycji w przejście z projektowania 2D na 3D, a środki pozyskaliśmy z sprzedaży sprzętu, którego nie wykorzystywaliśmy w naszej fabryce”.

Po dokonaniu oceny rozwiązań do projektowania 3D — między innymi Creo , Inventor , Nx i SOLIDWORKS , firma Thrush zdecydowała się na standaryzację SOLIDWORKS i wdrożyła kilka stanowisk z programem do projektowania i analizy SOLIDWORKS Premium.

Dlaczego inżynierowie Thrush Aircraft zdecydowali się na SOLIDWORKS?

Firma wybrała oprogramowanie SOLIDWORKS, ponieważ jest ono łatwe w obsłudze, wymaga mniej szkolenia i zapewnia dostęp do szeregu zintegrowanych rozwiązań.

W miarę rozwoju firmy wdrożono dodatkowe rozwiązania SOLIDWORKS, w tym SOLIDWORKS Premium, SOLIDWORKS Simulation Professional, SOLIDWORKS Electrical,  SOLIDWORKS PDM Professional.

Radykalnie zwiększona dokładność i jakość wykonania

Od momentu wdrożenia rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, analiz i zarządzania danymi produktów (PDM) firma Thrush usprawniła proces rozwoju produktów, co sprawiło, że producent samolotów dla rolnictwa skrócił swój cykl projektowy o połowę.

Case Study SOLIDWORKS DPS Software referencje

Oprócz oszczędności czasu podczas projektowania, firma zmniejszyła koszty związane z korygowaniem poszczególnych części. Większa dokładność dzięki SOLIDWORKS pozwoliła firmie Thrush praktycznie wyeliminować konieczność przycinania i korygowania części w trakcie montażu.

„Wykorzystując oprogramowanie SOLIDWORKS, projektujemy szybciej, sprawdzamy poprawność działania w programie SOLIDWORKS Simulation, automatyzujemy przepływy pracy i nadzorujemy korekty, używając SOLIDWORKS PDM Professional” — podkreśla Alvarado. „Przejście na oprogramowanie SOLIDWORKS naprawdę pokazało, o ile efektywniej jesteśmy w stanie pracować w 3D i jak wiele możemy uzyskać, przechodząc na wyższy poziom w dalszym rozwoju naszych produktów. Oprogramowanie SOLIDWORKS na wiele sposobów pomogło nam zmodernizować firmę”.

Zwiększenie wydajności przełożyło się na zwiększenie rocznej sprzedaży z 4 do 54 samolotów rocznie

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS jako standardowej platformie służącej rozwojowi produktów, firma Thrush znacznie poszerzyła swe możliwości projektowania samolotów, zwiększając całkowitą liczbę nowych projektów rozwojowych z jednego do 12 rocznie.

Ta zwiększona aktywność w zakresie projektowania zbiegła się ze znacznym wzrostem sprzedaży samolotów. Alvarado mówi, że firma, która sprzedawała „trzy, może cztery” egzemplarze, sprzedaje obecnie w jednym roku 54 samoloty.

„Przejście na SOLIDWORKS naprawdę pomaga nam w osiągnięciu nowego poziomu, jeśli chodzi o rozwój produktów, umożliwiając automatyzację procesów projektowych oraz produkcji w możliwie największym stopniu” — zauważa Alvarado. „Projektujemy nowe produkty, które podnoszą poprzeczkę w zakresie innowacji w naszej branży, a wykorzystywane oprogramowanie CAD/CAE/PDM/ECAD pomaga nam utrzymać nasz dynamiczny rozwój.”

Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS proces rozwoju produktów w firmie Thrush Aircraft stał się bardziej wydajny, co spowodowało poszerzenie możliwości projektowych, wzrost sprzedaży i nawiązanie strategicznego partnerstwa z firmą GE Aviation.


Twoja firma chciałby skorzystać z rozwiązań CAD/CAE/PDM? Masz dodatkowe pytania dotyczące oprogramowania Dassault Systèmes SOLIDWORKS? A może jesteś zainteresowany prezentacją narzędzi SOLIDWORKS wspomagających projektowanie?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00.