Wirtualne środowisko produkcyjne na przemysłowych targach ITM Polska 2019

DPS Software TIM Polska 2019 Targi

„Na drodze do Przemysłu 4.0” – to hasło przewodnie nadchodzącej edycji targów Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska, które odbędą się w Poznaniu w dniach 4-7 czerwca 2019 r. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń, na którym nie może zabraknąć oferty DPS Software.

Wirtualne środowisko produkcyjne – w stronę przemysłu 4.0

Podczas targów zaprezentujemy naszą koncepcję „wirtualnego środowiska produkcyjnego” , którą chcemy udowodnić, że koncepty wpisane w Przemysł 4.0 to nie tylko rozwiązania dla dużych firm produkcyjnych, ale również efektywne kosztowo narzędzia dla MŚP.

Nasze wirtualne środowisko produkcyjne będzie obejmowało:

 • Utworzenie konceptu i technologii produktu, które będzie bazowało na rozwiązaniach SOLIDWORKS 3D CAD, SolidCAM, AlphCAM oraz SOLIDWORKS PDM,
 • Etap biznesowy – począwszy od utworzenia oferty dla klienta, poprzez integrację narzędzia ERP z etapem koncepcyjnym/projektowym – polegające na wymianie indeksów i list materiałowych (BOM), skończywszy na elementach logistyki i magazynu,
 • Etap związany z zarządzaniem produkcją, dzięki któremu zdefiniujemy nasze moce produkcyjne i użyjemy ich w celu odpowiedniego harmonogramowaniu naszej produkcji, jednocześnie uzyskując informacje biznesowe, takie jak porównanie zakładanych i rzeczywistych kosztów wytworzenia, czy marżowość, którą uzyskujemy na danym kliencie czy typie wyrobu,
 • Etap produkcyjny – polegający na udostępnieniu aktualnej i rzeczywistej informacji o zaplanowanej produkcji na konkretnych gniazdach i stanowiskach produkcyjnych oraz nadzorowanie czasu i jakości wykonywanych przez nas wyrobów.

Całość prezentacji zamkniemy na narzędziach stricte produkcyjnych, prezentując 5-osiową obrabiarkę bramową SLV EDU 5x.

Prezentowany przez nas koncept może być wdrożony w szybkim czasie i na bardzo rozsądnych warunkach finansowych, jest skalowalny i szeroko konfigurowalny pod potrzeby dowolnego przedsiębiorstwa.Wirtualne środowisko produkcyjne - w stronę przemysłu 4.0

1. Projekt

 • SOLIDWORKS 3D CAD/CAM
 • ALPHACAM / SOLIDCAM

2. Integracja

 • SOLIDWORKS PDM
 • ERP+

3. Zarządzanie produkcją

 • SAGE SYMFONIA ERP
 • SOLIDWORKS PDM

4. Produkcja

 • SAGE SYMFONIA ERP
 • Frezarka 5-osiowa SLV EDU 5x

Polska premiera frezarki 5-osiowej SLV EDU 5x

Podczas targów ITM Polska 2019 swoją premierę będzie miała 5-osiowa obrabiarka bramowa SLV EDU 5x. Maszyna przeznaczona jest do obróbki stopów Al, metali nieżelaznych, drewna, tworzyw sztucznych i różnych materiałów kompozytowych.

Dzięki precyzyjnej produkcji i konstrukcji maszyny SLV EDU 5x nadaje się do produkcji skomplikowanych kształtów. Może być używany na przykład w sektorze edukacyjnym, warsztatach prototypowych, u producentów elektroniki do obróbki płytek drukowanych, produkcji przyrządów, części i elementów. 

Frezarka 5-osiowa SLV EDU 5x

Co ciekawe, frezarka została zaprojektowana w programie SOLIDWORKS i jest już z powodzeniem wykorzystywana u naszych południowych sąsiadów. Maszyna dostępna jest wyłącznie w ofercie DPS Software.

Frezarka charakteryzuje się szybkobieżnym wrzecionem HSD z ręczną wymianą narzędzia do ER25, które umożliwia mocowanie narzędzia do średnicy 16 mm oraz szybkobieżnym wrzecionem IMT z pneumatycznym narzędziem zwalniającym ze stożkowym wgłębieniem ISO20 / ER16, umożliwiającym mocowanie narzędzi do średnicy 10 mm.

Kolejny wyróżnik obrabiarki SLV EDU 5x to  automatyczny magazyn narzędzi ATCH-9, który znacznie przyśpiesza proces obróbki. Dodatkowo bardzo zaawansowany TOOL MANAGER pozwala nie tylko używać narzędzi zainstalowanych w magazynie, ale także narzędzi ręcznych w dowolnej kombinacji. Szkielet wykonany jest z litego aluminium, co gwarantuje stabilność kształtu i wysoką sztywność.

Z kolei system sterowania kółkiem ręcznym Arem Pro, zapewnia użytkownikowi intuicyjną obsługę i wiele funkcji roboczych, które znacznie ułatwiają ustawienie maszyny przed obróbką.

Przetestuj szybki i wszechstronny ręczny skaner 3D

Kolejną nowością zaprezentowaną na naszym stoisku będzie ręczny skaner trzeciej generacji HandySCAN 3D ™, zoptymalizowany pod kątem potrzeb specjalistów z dziedziny projektowania, produkcji i metrologii, poszukujących najbardziej efektywnego i niezawodnego sposobu na uzyskanie dokładnych pomiarów 3D obiektów fizycznych w dowolnym miejscu.

HandySCAN 3D ™ jest łatwy w użyciu i generuje bardzo dokładne i powtarzalne wyniki – nawet w trudnych warunkach i złożonych powierzchniach. Skaner 3D jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami CAD w tym SOLIDWORKS.

Skaner HandySCAN 3D

 

Odowiedź DPS Software – stoisko 35 w hali 3A

Posiadasz firmę produkcyjną z sektora MŚP? Przyjdź na nasze stoisko i dowiedz się w jaki sposób możesz usprawnić swoje procesy przy pomocy nowoczesnych rozwiązań informatycznych i sprzętowych. Wejdź w świat Przemysłu 4.0 razem z nami. Serdecznie zapraszamy – stoisko 35 w hali 3A.

Na targach przemysłowych ITM Polska 2019 obecni będą nasi eksperci, którzy odpowiedzą na każde pytanie dotyczące możliwości i funkcjonalności takich programów, jak SOLIDWORKS, SolidCAM, Alphacam czy Sage. Targi to wyjątkowa okazja do poznania się i podjęcia współpracy biznesowej – serdecznie zapraszamy.

DPS Software na targach ITM Mach-Tool 2019