West Ridge Cabinetry zwiększa możliwości i wydajność produkcji dzięki Alphacam Router

Alphacam Router Case Study West Ridge Cabinetry

Powodem zakupu Alphacam Router przez firmę West Ridge Cabinetry (WRC) była chęć obsługiwania szerokiego spektrum projektów, możliwość bezpośredniej pracy z danymi CAD klienta oraz automatyzacja wymagających zadań. Firma zajmuje się produkcją niestandardowych szafek, systemów szaf oraz zaawansowanych rozwiązań do przechowywania.

Firma West Ridge Cabinetry, Inc. z siedzibą w Nashua, Iowa, została założona w 2014 r. przez pięciu doświadczonych przedsiębiorców, którzy połączyli swoje talenty — budownictwo konstrukcyjne, obróbkę drewna i produkcję — aby dostarczyć wysokiej jakości produkty z drewna.

Wykonujemy głównie zlecenia z zakresu mieszkalnictwa, ale liczba prac komercyjnych i kontraktowych na CNC rośnie – mówi współwłaściciel Andy Shull. Opanowanie oprogramowania CAM przyszło mi bez trudu. Alphacam pozwala nam dziś uniknąć wielu błędów – dodaje Shull. – Wiedziałem, że to jest coś, co musimy zrobić, aby być bardziej wydajnym i konkurencyjnym.

Alphacam Router Interfejs Zrzut Ekranu

Firma West Ridge Cabinetry dostrzegła też rosnącą szansę, jaką jest coraz większa liczba producentów, którzy chcą podzlecić część swoich zadań, bo nie korzystają z technologii CNC. Nasza firma coraz więcej pracuje jako warsztat CNC, więc potrzebowaliśmy elastycznego zestawu narzędzi, które pozwolą nam pracować z danymi od wielu różnych klientów – mówi Shull.

Lubimy zróżnicowanie i cieszymy się budowaniem długofalowej współpracy z innymi firmami. Piękno Alphacam polega na tym, że możemy bezpośrednio pracować z danymi CAD naszych klientów, zamiast ponownie je tworzyć. Oszczędza to mnóstwo czasu i kosztów oraz ogranicza liczbę błędów.

Wykorzystanie modeli CAD z różnych programów dostępnych na rynku

West Ridge opiera się na funkcjach importu modeli dostępnych w Alphacam, aby natywnie przetwarzać dane CAD z długiej listy programów CAD 2D i 3D, w tym SOLIDWORKS® firmy Dassault Systemes, z którego firma intensywnie korzysta do wykonywania wielu własnych prac projektowych 3D.

Niektórzy klienci opisują słowami to, czego chcą, podczas gdy inni dostarczają ręczne rysunki, pliki dxf i pdf lub inne typy rysunków 2D – mówi Shull. – O wiele szybsze i dokładniejsze jest komunikowanie intencji projektanta przy pomocy modelu 3D, co oszczędza czas i koszty oraz redukuje błędy.

Alphacam Router obróbka nesting

Produkcja niemożliwego dzięki wykorzystaniu Alphacam i SOLIDWORKS

Alphacam Router okazał się szczególnie pomocny podczas dużego zlecenia. W bardzo krótkim czasie 5-osobowa załoga firmy musiała wyprodukować 32 duże, niestandardowe zespoły składające się w sumie z ponad 1 500 części.

Projekt miał krótki termin realizacji i był dość wymagający w zakresie projektowania i konstrukcji. Powiedziano nam, że wszyscy pozostali, którzy zostali poproszeni o złożenie oferty, zrezygnowali, ponieważ uważali, że nie można jej zbudować zgodnie z założeniami lub w przewidzianym terminie.

Aby wykonać zlecenie, Shull stworzył wymaganą geometrię w SOLIDWORKS i wykorzystał Alphacam Automation Manager do wsadowego przetwarzania wielu plików części bryłowych. Wszystko, co robi menedżer automatyzacji, można zrobić krok po kroku, i czasami potrzeba takiej elastyczności, ale menedżer automatyzacji może zaoszczędzić dużo czasu. Nam oszczędził wiele godzin – mówi Shull.

Alphacam Router nesting

Alphacam Automation Manager – przetwarzanie wsadowe wielu plików CAD 2D lub 3D

Pliki CAD mogą być rysunkami Alphacam, plikami 2D CAD lub plikami modeli brył z wielu programów projektowych. Dane CAD są analizowane, funkcje 3D są wyodrębniane, jeśli są obecne, stosowane są style obróbki, części są zagnieżdżane, tworzony jest kod NC, a raporty są generowane automatycznie – w tym etykiety części z kodami kreskowymi, jeśli jest to wymagane.

Menedżer automatyzacji łączy wiele funkcji Alphacam, w tym eksport cech 3D, style automatyczne, zagnieżdżanie i raportowanie – a następnie robi to, co trzeba – automatyzuje typowy proces krok po kroku – mówi Shull. – Po prawidłowym skonfigurowaniu znacznie przyspiesza programowanie maszyny CNC.

Shull jednoczesnie dodaje, że nauka korzystania z narzędzi automatyzacji oprogramowania sprawiła, że firma West Ridge Cabinetry jest jeszcze bardziej konkurencyjna.

Widząc doświadczenie, jakie uzyskaliśmy dzięki Alphacam Router, skontaktowałem się z klientami, dla których już pracujemy, aby dać im znać, że jesteśmy jeszcze bardziej konkurencyjni i mamy większe możliwości produkcyjne – mówi Shull.

Alphacam Router raport

Oprogramowanie Alphacam Router

Alphacam Router jest dostępny w następujących modułach:

  • Essential jest idealny do wykonania pierwszych kroków w prostej obróbce CNC 2D. Ten moduł zawiera podstawowe funkcje CAD/CAM oraz dodatkowo nesting i grawerowanie 3D,
  • Standard to doskonały produkt dla warsztatów i podwykonawcóww. Posiada całą funkcjonalność modułu Essential oraz funkcje zarządzania nestingiem, frezowania horyzontalnego, bazę technologii (Style Obróbki),
  • Advanced jest przeznaczony dla firm obrabiających skomplikowane elementy 3D. Oprócz funkcjonalności niższych modułow, ten moduł posiada strategie obróbki powierzchniowej 3D, import modeli bryłowych 3D, parametryczność rysunków.

Zainteresował Cię przedstawiony temat i widzisz oprogramowanie Alphacam lub SOLIDWORKS w swojej firmie?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję oprogramowania na testy?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań CAD/CAM?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00: