ŁATWIEJSZE PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA MEBLI W 3D

SWOOD Design to dodatek do oprogramowania SOLIDWORKS. Usprawnia procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji rozszerzających standardowe możliwości SOLIDWORKS. Rozwiązanie to wykorzystuje przede wszystkim intuicyjną technologię „Drag & Drop – Przeciągnij i Upuść” oraz biblioteki wstępnie zdefiniowanych komponentów, wyposażonych w inteligentne operacje.

WYGENERUJ KOD NC PROSTO NA SWOJĄ OBRABIARKĘ

Oprogramowanie SOLIDWORKS SWOOD CAM wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji. Poprzez wykorzystanie pełnego zakresu dostępnych technologii, użytkownik jest w stanie poprawniezaprogramować obrabiarkę CNC do drewna. Efektem końcowym pracy w SOLIDWORKS SWOOD CAM jest wygenerowany program NC oraz dokumentacja okołoprodukcyjna.

Interfejs

Wideo

Podstawowe funkcje systemu

Pełna integracja z SolidWorks. Komplementarne zastosowanie SolidWorks SWOOD Design z funkcjonalnością i możliwościami SolidWorks, stwarza niespotykany dotychczas zestaw narzędzi do projektowania mebli w 3D.
Dostosowane raporty. Wygenerowane raporty oraz szczegółowe zestawienia BOM z listą okuć, cięć, formatek wraz z okleinami i niezbędnymi wymiarami dostarczają istotnych informacji niezbędnych do wykonania wycen, montażu, instrukcji, eksportu do programów optymalizujących rozkrój.
Intuicyjny interfejs. Dedykowane narzędzia do tworzenia paneli, edycji korpusów, profili oraz okleinopatrzone zostały przyjaznym interfejsem. Szereg funkcji ułatwiających pracę użytkownika, redukujących czaspotrzebny na szkicowanie oraz powtarzalne czynności, sprawia, że praca sprowadza się jedynie do definiowania parametrów takich jak np. szerokości, długości i grubości.
Skrócenie czasu projektowania. Dzięki zastosowaniu technologii „Drag & Drop” użytkownik wykorzystuje gotowe złożenia skrzyń, korpusów, dostosowanych okuć bądź elementów łączących do szybkiego tworzenia i edycji projektów mebli.
Definicja właściwości materiałowych. Wygląd ma znaczenie. Zdefiniuj materiał, wzory laminatów, tekstury, okleiny obrzeży i określkierunekusłojenia oraz grubości paneli.
Biblioteka elementów połączeniowych. Utwórz własne zestawy łączników dla elementów płytowych lub z drewna litego, za pomocą połączeń kształtowych (czopy, gniazda)i wstaw do projektumetodą „Drag & Drop”. Możesz też wykorzystać gotowe bibliotekiłączników zewnętrznych BLUM, Hettich, Hafele.
Biblioteka komponentów SWOOD Box. Możliwość szybkiego zaprojektowania korpusu mebla pozwala stworzyć mebel w wielu różnych schematach konstrukcyjnych oraz dokonać modyfikacji w zależności od potrzeb.Dodaj również do mebla dopasowane elementy (półki, szuflady, fronty), automatycznie tworzące zdefiniowane połączenia pod okucia oraz operacje obróbcze.
Pełna integracja z SolidWorks. Drzewo operacji technologicznych SolidWorks SWOOD CAM dostępne jest w Drzewie Operacji SolidWorks, a narzędzia, agregaty oraz strategie obróbki znajdziesz w Panelu Zadań SolidWorks. Układ znany i sprawdzony przez miliony użytkowników SolidWorks.
Asocjatywność. Pełna asocjatywność pomiędzy modelem SOLIDWORKS i stworzonymi obróbkami. Dodatkowe reguły obróbki definiowalne poprzez konfigurację, właściwości dostosowane oraz status operacji. Automatyczna optymalizacja wiercenia za pomocą agregatu.
Programowanie obrabiarek CNC. Wygeneruj dopasowany i edytowalny program NC na obrabiarki sterowane numerycznie. Dzięki postprocesorommasz możliwość wysterowania maszyn producentów takich jak HOMAG, SCM, BIESSE, IMA, MASTERWOOD i wiele innych!
Dedykowane strategie obróbki. Usprawnienie i przyspieszenie prac technologicznych możliwe jest dzięki dostosowywanym strategiom obróbki tj. rowkowania, cięcia, obróbki czopów oraz obróbki gniazd.
Technologia Drag & Drop.Dodawanie zabiegów i narzędzi bezpośrednio z biblioteki poprzez proste i szybkie przeciąganie.
Symulacja procesu obróbki. Weryfikacja poprawność technologii obróbki z uwzględnieniem geometrii obrabiarki, oprzyrządowania, pozycjonowaniem i mocowaniem przedmiotu do stołu możliwa jest dzięki wizualizacji dostępnej bezpośrednio w oknie SOLIDWORKS.
Technologie obróbki. Obróbka kilkoma wrzecionami, agregatami wiercącymi, agregatami poziomymi i wieloma głowicami narzędziowymi, kontrola nad odciągiem wiórów i pozycją osłony wrzeciona,dopasowanie prędkości posuwu w zależności od kierunku usłojenia, mocowanie na stole rastrowym lub belkach z przyssawkami, rojekcja laserowa oraz moduł nestingu jako opcja to tylko niektóre z dostępnych funkcji technologicznych.

Pozostałe produkty z tej kategorii

Aktualne promocje

Zaufali nam


Referencje – Video Case Study

Kontakt


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

captcha