Świętujemy urodziny i podsumowujemy 2018 rok

DPS Software - Partner w rozwoju Twojej firmy

14 lutego to data szczególna nie tylko dla zakochanych. To właśnie tego dnia, 22 lata temu powstała nasza firma. Każdy kolejny rok przynosi nowe wyzwania i możliwości rozwoju. Nie inaczej było w 2018 roku, który podsumowujemy przy okazji dzisiejszego święta DPS Software.

Największy dostawca SOLIDWORKS

DPS Software od początku swojej działalności   jest czołowym dostawcą usług doradczych i rozwiązań informatycznych dla przemysłu i biznesu. W naszym portfolio znajduje się oprogramowanie CAD/CAM/CAE/PDM/ERP, w tym SOLIDWORKS, jedno z najpopularniejszych rozwiązań wspomagających pracę projektantów, konstruktorów i technologów. W 2018 roku dostarczyliśmy naszym klientom najwięcej licencji SOLIDWORKS, SOLIDWORKS PDM i SOLIDWORKS Simulation i odnotowaliśmy ponad 16% wzrost sprzedaży. 2018 rok był rekordowy pod względem sprzedaży licencji SOLIDWORKS PDM, narzędzia do zarządzania obiegiem dokumentacji. Dostarczyliśmy naszym klientom prawie pół tysiąca licencji i sfinalizowaliśmy największy kontrakt w historii firmy. Ten sukces zawdzięczamy pracy całego zespołu DPS Software i naszym klientom. Dziś DPS Software to aż 85 specjalistów oraz ponad 2 500 klientów.

Sukcesy 2018 firmy DPS Software

Nowy partner w obszarze systemów ERP

Jednym z najważniejszych dla DPS Software wydarzeń w 2018 roku było rozpoczęcie strategicznej współpracy z firmą Sage, należącą do czołowych dostawców oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Nasze portfolio rozszerzyliśmy o produkty Sage Symfonia ERP i Sage | Enterprise Management, co umożliwia polskim firmom zakup rozwiązań i wsparcie dla wszystkich kluczowych procesów w organizacji u jednego dostawcy. Co więcej, DPS Software jest pionierem w integrowaniu CAD/CAM/CAE/PDM z systemami klasy ERP. Moduł ERP+ to innowacyjne rozwiązanie stworzone przez zespół doświadczonych specjalistów.

Szkolenia i edukacja

W 2018 roku przeszkoliliśmy prawie 2000 osób w zakresie oprogramowania CAD, CAM, CAE i PDM. Poza szkoleniami dostępnymi w ofercie i realizowanymi w naszych 6 oddziałach, przygotowujemy szkolenia dedykowane – adresujące konkretne wyzwania, z którymi mierzą się nasi klienci. Niezmiennie wyróżniamy się najlepszą kadrą certyfikowanych trenerów i unikalnymi metodami nauczania.

Realizujemy także projekty dofinansowane z funduszy unijnych. Są to szkolenia na każdą kieszeń, umożliwiające zmianę kwalifikacji lub szybszy rozwój zawodowy. W 2018 roku w województwie śląskim prowadziliśmy projekt „SOLIDWORKS z certyfikowanym egzaminem”, a w województwie podkarpackim dla Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego realizowaliśmy szkolenia SOLIDWORKS w ramach projektu „Innowacyjne Techniki  Projektowania i Wytwarzania w Branży Lotniczej”.

Ważnym obszarem działalności DPS Software jest edukacja. Od 1997 roku dbamy, aby przyszli inżynierowie i projektanci mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi CAD/CAM. Od początku działalności wdrożyliśmy ponad 25 tysięcy licencji CAD/CAM w kilkuset placówkach w całym kraju. W gronie naszych partnerów znajdują się szkoły podstawowe, średnie, uczelnie techniczne, uniwersytety, akademie sztuk pięknych i instytuty badawcze. Szkoły i uczelnie korzystają także z bezpłatnego programu certyfikacji.

Posiadamy doświadczenie niezbędne do dopasowania oferty dla każdego szczebla edukacji oraz zapewniające najwyższą jakość dostarczanych usług. W 2018 roku, jako pierwsi dostarczyliśmy oprogramowanie SOLIDWORKS do szkoły podstawowej.

Obszar edukacji to także współpraca z kołami naukowymi, Fab Labami oraz startupami. Młode, innowacyjne firmy otrzymały już ponad 400 licencji oprogramowania SOLIDWORKS.

Nasz wyróżnik to kompleksowa oferta

Jako jedyny dostawca oprogramowania inżynierskiego w Polsce mamy dedykowane Centra Kompetencyjne oferujące specjalistyczne szkolenia, wsparcie techniczne oraz usługi wdrożeniowe z zakresu wspomagania projektowania CAD, wytwarzania CAM, analiz inżynierskich CAE oraz zarządzania przedsiębiorstwem PDM i ERP. Klienci cenią nasze kompleksowe podejście do zakresu oferowanych usług. To dla nich gwarancja właściwych wyborów, począwszy od etapu analizy potrzeb biznesowych, doboru optymalnej oferty rozwiązań, udanego wdrożenia, szkolenia czy wsparcia technicznego.

Kluczowym czynnikiem, bez którego nie byłby możliwy rozwój żadnej firmy, jest zaufanie klientów. Dziękujemy, że są Państwo z nami!