Sukces kolejnej edycji DPS FORUM – Konferencji Nowoczesnych Technologii

DPS FORUM 2018 - podsumowanie konferencji

17 października na stadionie PGE Narodowy odbyło się  DPS FORUM – Konferencja Nowoczesnych Technologii. Jest to jeden z najważniejszych w Polsce eventów poświęconych oprogramowaniu i rozwiązaniom informatycznym dla przemysłu oraz edukacji i największe w Europie spotkanie użytkowników SOLIDWORKS. W zorganizowanym już po raz 17. przez DPS Software wydarzeniu wzięło udział niemal 570 osób. Tak duża frekwencja oraz pozytywne opinie uczestników potwierdzają wysoki poziom merytoryczny oraz organizacyjny konferencji.

Założeniem zainicjowanej w 2001 roku przez DPS Software (wtedy CNS Solutions) konferencji było stworzenie platformy pozyskania nowej wiedzy oraz wymiany informacji i doświadczeń między użytkownikami SOLIDWORKS. Dlatego też zawsze podczas DPS FORUM swoją premierę ma nowa wersja tego oprogramowania. Eksperci DPS Software zaprezentowali najciekawsze funkcje, dodatki oraz możliwości SOLIDWORKS 2019. Uczestnicy konferencji zapoznali się także z nowościami w oprogramowaniu SWOOD, Alphacam, SolidCAM.

Podsumowanie DPS FORUM 2018 - największego spotkania użytkowników SOLIDWORKS

Z każdą kolejną edycją rozwijamy konwencję DPS FORUM, poszerzając wydarzenie o nowe ciekawe obszary tematyczne. W tym roku wśród czołowych tematów prelekcji znalazły się kompleksowe rozwiązania do zarządzania produkcją, wpisujące się w ideę koncepcji Przemysłu 4.0. Jednym z partnerów tegorocznej konferencji była firma Sage Polska, czołowy dostawca oprogramowania dla sektora MŚP oraz jeden z głównych dostawców systemów ERP w Polsce. Podczas konferencji można było zapoznać się z możliwościami stworzonego przez programistów DPS Software modułu integrującego rozwiązania inżynierskie z systemami ERP. Przedstawiciele firmy CGH Polska opowiedzieli, jak ta integracja wyglądała w ich firmie i jakie przyniosła korzyści.

Podsumowanie DPS FORUM 2018

Kluczowym pojęciem czwartej rewolucji przemysłowej jest IoT (Internet of Things).  Cyfrowe rozmawianie z parkiem maszynowym pozwala w czytelny sposób uzyskiwać dane wspomagające zarządzanie procesem produkcji oraz przekazać je do informatycznych systemów wspomagających zarządzanie. Rozwiązania oparte o Przemysłowy Internet Rzeczy przedstawiła firma Smart In.

Temat Przemysłu 4.0 uzupełniony został przez firmę Astor o prelekcję poświęconą rozwijaniu kompetencji inżynierów w związku z wyzwaniami nowej rewolucji przemysłowej oraz właściwej komunikacji między inżynierami a menedżerami.

Podsumowanie DPS FORUM 2018 - Anna Wachowicz ASP Gdańsk

Kolejnym zagadnieniem omawianym podczas DPS FORUM 2018 było wzornictwo przemysłowe. Studio projektowe Mindsailors opowiedziało o tym, jak „od kuchni” wygląda projektowanie przedmiotów, które spełniają nie tylko wymogi użyteczności, ale wyróżniają się dobrym designem oraz na czym polega współpraca z projektantem. Pani Anna Wachowicz z ASP w Gdańsku opowiedziała o modelowaniu 3D jako narzędziu wspomagającym komunikację w procesie projektowym.  Jednym z prelegentów była też firma Sunreef Yachts, której przedstawiciel opowiedział o procesie projektowania ekskluzywnych katamaranów.

Uczestnicy DPS FORUM mogli zapoznać się z oprogramowaniem oraz najnowszym sprzętem IT od HP i 3DConnexion podczas specjalnych prelekcji, warsztatów i indywidualnych konsultacji z ekspertami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty techniczne oraz stoiska techniczne. W strefie  wystawców zapoznać się można było z innowacyjnymi produktami i usługami zarówno od firm z ugruntowaną pozycją rynkową, jak i startapów oraz kół naukowych.

Rozwiażania dla przemysłu - konferencja SOLIDWORKS - DPS FORUM 2018 Podsumowanie

Jedną z atrakcji konferencji był konkurs Modelmania, czyli projektowanie na czas w SOLIDWORKS. Wśród uczestników konferencji było wielu chętnych do sprawdzenia swoich sił w konkursie, a kolejka do wzięcia w nim udziału, nie malała przez cały dzień. Modelmania polega na jak najszybszym odtworzeniu modelu 3D z dokumentacji płaskiej. Liczy się czas oraz dokładność masy uzyskanego modelu. Tegoroczny model najszybciej zaprojektował pan Marcin Radomski z firmy Govecs z czasem 11:18 min. Studenci po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w kategorii “edu”. Konkurencję zwyciężył student z Politechniki Świętokrzyskiej, pan Maciej Pauli z czasem 15:37 min.

Tradycyjnie, jedna z prezentacji należała do gościa specjalnego. W tym roku był to Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który odbył podróż kosmiczną. Polski kosmonauta opowiedział m.in. o swoich przygotowaniach do lotu oraz o tym, w jaki sposób podróże kosmiczne służą rozwojowi technologii.

DPS FORUM 2018 - Mirosław Hermaszewski

Honorowy patronat nad DPS FORUM objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Partnerami wydarzenia byli: SOLIDWORKS, HP Polska, 3DConnexion, SolidCAM, SWOOD, Alphacam oraz Sage Polska.

Uczestnicy i goście DPS FORUM to przedstawiciele świata biznesu – przedsiębiorcy od lat prowadzący firmy, inżynierowie, jak i założyciele startupów, kadra akademicka, studenci i absolwenci uczelni technicznych oraz artystycznych. Coroczne wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia cennej wiedzy i nawiązania kontaktów. Już dziś zapraszamy firmy, instytucje, uczelnie i szkoły do współtworzenia kolejnego DPS FORUM 2019. Do zobaczenia za rok!

DPS FORUM 2018 - podsumowanie konferencji