Strefa wystawców DPS Forum 2017. Elektryczny gokart ambitnych studentów

elektryczny gokart strefa wystawców dps forum 2017

Podczas DPS Forum 2017 w strefie wystawców Koło Naukowe ADek z Politechniki Warszawskiej zaprezentuje gokart elektryczny. Do koła należą mechanicy, elektronicy, elektrycy, jak i pasjonaci aerodynamiki i modelarstwa. Grupa istnieje od czterech lat i w tym czasie odniosła liczne sukcesy na zawodach gokartów elektrycznych e-kart Challenge. To jedne z największych i najważniejszych tego typu konkursów w Europie.

W czerwcu tego roku ambitna grupa wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kategorii sprint w wyścigach elektrycznych gokartów. Pojazd studentów pozwolił na przejechanie toru w czasie 30,45 sekund. Po raz pierwszy drugie miejsce w Europie w tej kategorii zdobył zespół z Polski. Mistrzostwa odbyły się we francuskiej miejscowości Limoges.

Rok wcześniej drużynę z Politechniki Warszawskiej doceniono w tym samym konkursie w konkurencjach technicznych. Studenci zdobyli wyróżnienie dla najlżejszego gokartu i za samodzielnie wykonane obudowy z włókna szklanego, jak i za najlepszy system Battery Management System.

Projekty realizowane przez członków zespołu, jak sami podkreślają, uczą ich praktycznego wykorzystania wiedzy zdobywanej na studiach.

Oprócz samej prezentacji bolidu członkowie zespołu opowiedzą też, jak wyglądał proces projektowania i budowania pojazdu. Podczas DPS Forum 2017 w sali dla edukacji pojawią się też  członkowie innych kół naukowych, startupów i przedstawiciele świata akademickiego.

 

Podczas DPS Forum 2017 w specjalnej strefie wystawców zaproszone firmy zaprezentują innowacyjne produkty i sprzęt, w tym nowoczesne pojazdy, oprogramowanie komputerowe dla inżynierów i technologie ze świata druku i skanowania 3D.

Konferencja CAD 3D SOLIDWORKS 2017 - DPS Forum 2016

DPS Forum 2017 odbędzie się w środę, 18 października na stadionie PGE Narodowy. Więcej informacji o wydarzeniu, program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem www.dpsforum.pl