ZARZĄDZANIE DANYMI W ŚRODOWISKU ROBOCZYM

SOLIDWORKS PDM Standard jest systemem do zarządzania dokumentacją produktu, dołączanym bezpłatnie do zakupionego oprogramowania SOLIDWORKS Professional oraz SOLIDWORKS Premium. System jest skierowany głównie dla małych zespołów projektowych pracujących w jednej lokalizacji, chcących zautomatyzować pracę oraz wprowadzić porządek w dokumentacji. System jest prosty w obsłudze, umożliwia szybkie wdrożenie w celu dostosowania do własnych potrzeb.

PDM Standard pozwala na przechowywanie danych projektów w bezpiecznej i scentralizowanej przechowalni plików. System eliminuje problemy z zarządzaniem odniesieniami plików SOLIDWORKS, wersjonowaniem i rewizjonowaniem dokumentacji, eliminuje także błędy związane z wykorzystaniem nieaktualnej wersji dokumentacji oraz pozwala na stworzenie elektronicznego obiegu dokumentacji.

Oprogramowanie PDM Standard posiada identyczny interfejs co PDM Professional, ale z ograniczonymi funkcjonalnościami w stosunku do PDM Professional. Interfejs PDM Standard jest zintegrowany z Eksploratorem Windows, a plikami można dodatkowo zarządzać w panelu do programu SOLIDWORKS przeznaczonym dla konstruktorów.

Oprogramowanie SOLIDWORKS PDM

Podstawowe funkcje systemu

Zarządzanie plikami. System pozwala na zarządzanie odniesieniami plików SOLIDWORKS, dzięki czemu konstruktorzy mogą skupić się na projektowaniu. Dodatkowo system pozwala na wyświetlanie struktur produktu oraz pozwala również na wyświetlanie, gdzie użyto danej części.
Zarządzanie współużytkowaniem dokumentacji. System pozwala na pracę nad dokumentacją przez wielu członków zespołu projektowego zarządzając odniesieniami, eliminując problemy z nadpisywaniem plików oraz wprowadza automatyczną historię edycji plików.
Bezpieczne przechowywania dokumentacji. System PDM Standard stanowi bezpieczne scentralizowane repozytorium do przechowywania dokumentacji produktu. Dostęp do przechowalni jest zabezpieczony poprzez mechanizm logowania, dzięki czemu tylko uprawnieni użytkownicy będą mieli dostęp do dokumentacji.
Zarządzanie wersjami i rewizjami. System automatycznie wersjonuje dokumentację, dzięki czemu można w dowolnym momencie wrócić do wcześniejszej wersji pliku bez konieczności zapisywania go jako kopii. Rewizjonowanie pozwala na łatwe zarządzanie zatwierdzonymi wersjami dokumentacji na produkcji.
Elektroniczny obieg dokumentacji. PDM Standard pozwala na odwzorowanie procesu zatwierdzania dokumentacji w sposób elektroniczny. Podczas zatwierdzania dokumentacji w systemie SOLIDWORKS PDM Standard automatycznie uzupełnia się tabela rysunkowa oraz są wysyłane automatycznie powiadomienia o modyfikacji dokumentacji.
Szybkie wyszukiwanie dokumentacji. SOLIDWORKS PDM umożliwia szybkie wyszukiwanie dokumentacji poprzez dedykowane wyszukiwarki plików i projektów. Wyszukiwanie w systemie PDM można wykonać po metadanych, nazwach plików, nazwach stanów, wartościach zmiennych, autorach dokumentacji oraz po wielu innych parametrach. Wyszukiwanie w systemie PDM odbywa się poprzez przeszukiwanie bazy danych, dlatego wyniki wyszukiwania są dostępne szybciej niż w przypadku wyszukiwania na dysku sieciowym.
Podgląd dokumentacji. System pozwala na podgląd plików 3D SOLIDWORKS bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania CAD. Podgląd dokumentacji jest zintegrowany z Eksploratorem Windows. Pozwala na mierzenie, nanoszenie komentarzy i tworzenie widoków rozstrzelonych.

Indywidualny konfigurator oferty on-line

Skorzystaj z naszego konfiguratora i zbuduj swoją ofertę na oprogramowanie CAD/CAM/CAE/PDM np. SOLIDWORKS.

Wybierz funkcjonalność jaką potrzebujesz, a na maila otrzymasz listę oprogramowania, które spełni Twoje wymagania. Gdy zaznaczysz opcję "Oferta" nasz dział sprzedaży przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę.

Skonfiguruj teraz
Konfigurator ofert SOLIDWORKS on-line

Interfejs

PDM
PDM
PDM
PDM
PDM
PDM
PDM
PDM
PDM
PDM
PDM
PDM

Wideo

 

Licencjonowanie

Licencja SOLIDWORKS PDM Standard Editor jest dołączana całkowicie za darmo do każdej licencji SOLIDWORKS Professional oraz SOLIDWORKS Premium. W celu wygenerowania licencji PDM Standard należy skontaktować się z naszym Centrum Wsparcia Technicznego.

Rodzaje licencji SOLIDWORKS PDM Standard:

Editor

Licencja skierowana dla konstruktorów korzystających z oprogramowania CAD. Licencja posiada dedykowane panele dla użytkowników programu SOLIDWORKS oraz DraftSight.

Contributor

Licencja pozwalająca dodawać pliki do systemu PDM, ale w odróżnieniu od licencji Editor nie posiada m.in. Interfejsu dla użytkowników CAD. Licencja jest skierowana dla użytkowników niekorzystających z oprogramowania CAD, na przykład dla Dział Zakupów.

Viewer

Licencja pozwala na pogląd i wyszukiwanie dokumentacji. Licencja jest dedykowana dla Działu Produkcji lub innych działów, które nie dodaje dokumentacji do systemu. Licencja typu Viewer jest sprzedawana w paczkach po 5 sztuk.


Baza danych

SOLIDWORKS PDM Standard jest systemem opartym na bezpłatnym systemie bazodanowym Microsoft SQL Server Express. System, w stosunku do pełnej wersji MS SQL Server, posiada ograniczenia ze względu na maksymalną ilość wykorzystywanej pamięci operacyjnej (maksymalnie 1 GB) oraz na wielkość bazy danych (maksymalnie 10 GB). Rozmiar archiwum plików jest nieograniczony.Dokładne informacje na temat ograniczeń dotyczących darmowej wersji MS SQL Server znajdziesz tutaj.
Z uwagi na powyższe ograniczenia system PDM Standard jest skierowany dla mniejszych grup użytkowników. Jeśli liczba użytkowników zaczyna przekraczać 10 użytkowników zalecane jest ze względów wydajnościowych przejście na system PDM Professional.

Przejście na PDM Professional

Jeżeli w przyszłości zdecydujesz się na przejście na oprogramowanie SOLIDWORKS PDM Professional będziesz mógł korzystać z dodatkowych udogodnień, które jeszcze w większym zakresie zautomatyzują pracę. Architektura systemu PDM Standard jest identyczna jak w przypadku PDM Professional, dlatego nie jest wymagana migracja plików lub danych. Aktualizacja z wersji PDM Standard do wersji PDM Professional polega tylko na wprowadzeniu nowego klucza licencji.

Porównanie funkcjonalności PDM Standard i PDM Professional

Wersja SOLIDWORKS PDM Standard posiada identyczny interfejs jak PDM Professional, lecz posiada pewne ograniczenia. System PDM Standard jest skierowany dla mniejszych grup projektowych liczących do 10 użytkowników. System PDM Professional jest rozwiązaniem skalowanym, pozwalającym zarządzać dokumentacją z różnych programów CAD (SOLIDWORKS, Inventor, Pro/E, Solid Edge, AutoCAD), automatycznie numerować dokumentację, korzystać z szablonów oraz korzystać z replikacji danych do wielu lokalizacji. PDM Professional pozwala również na integrację z systemami ERP oraz na tworzenie rozszerzeń automatyzujących pracę.

porównanie SOLIDWORKS PDM standard i professional

  Porównanie funkcjonalności PDM Standard i PDM Professional (.pdf)

Wdrożenie

Wdrożenie systemu SOLIDWORKS PDM Standard jest realizowane przez doświadczony zespół wdrożeniowy DPS Software. Doświadczalnie zdobyte podczas ponad 80 udanych wdrożeń pozwala nam zaproponować sprawdzone rozwiązania pozwalające efektywnie zarządzać dokumentacją. Profesjonalne wdrożenie systemu PDM Standard pozwala w pełni wykorzystać potencjał systemu oraz dopasować je do procesów zachodzących w firmie.

Więcej informacji na temat zrealizowanych wdrożeń oraz Centrum Kompetencyjnego PLM znajdziesz na stronie Centrum Kompetencyjnego PLM

Podstawowe wdrożenie systemu SOLIDWORKS PDM Standard jest realizowane w przeciągu trzech dni i obejmuje:

  • Analizę konfiguracji i mapowanie dokumentacji
  • Instalację składników serwera PDM
  • Dodanie użytkowników i stworzenie grup
  • Konfigurację kart danych
  • Mapowanie dokumentacji z systemem PDM
  • Konfigurację workflow i powiadomień
  • Szkolenie użytkowników
  • Dokumentację producenta oprogramowania

wdrożenie PDM

Korzyści z wdrożenia systemu SOLIDWORKS PDM Standard:

Wyeliminowanie błędów wynikających z użycia nieaktualnej wersji dokumentacji na produkcji

Zapewnienie współużytkowania dokumentacji przez wielu członków zespołu projektowego

Ułatwione wyszukiwanie dokumentacji po wielu parametrach

Ułatwienie komunikacji pomiędzy różnymi członkami zespołu projektowego poprzez elektroniczny obieg dokumentacji oraz automatyczne powiadomienia.

Zapewnienie bezpiecznego przechowywania danych projektowych poprzez mechanizm logowania oraz kontroli dostępu.

Zautomatyzowane tworzenie list materiałowych. W systemie PDM można utworzyć konfiguracje list materiałowych, które automatycznie aktualizują się podczas edycji dokumentacji konstrukcyjnej.

Pozostałe produkty z tej kategorii

Ważne informacje i promocje – dowiedz się więcej

Zaufali nam


Referencje – Video Case Study

Kontakt