SOLIDWORKS projektujemy dla ludzi. Innowacyjne okulary regulujące ostrość widzenia.

SOLIDWORKS - projektujemy dla ludzi. Innowacyjne okulary regulujące ostrość widzenia.

Podstawowe zadanie soczewki w oku to umożliwienie nam wyraźnego widzenia obiektów położonych w różnej odległości. Dzięki akomodacji oka na naszej siatkówce powstaje ostry obraz oglądanego przedmiotu niezależnie od odległości, w jakiej się znajduje.

Jednak z wiekiem następuje pogorszenie widzenia, które wynika właśnie ze zmniejszenia lub utraty zdolności akomodacji oka. Presbiopia, powszechnie nazywana starczowzrocznością, na ogół dotyka osoby po 40 roku życia. Osoby ze starczowzrocznością często muszą mieć więcej niż jedną parę okularów, by dobrze widzieć i z bliska, i z daleka. Jednak rozwój techniki pozwala na pozbycie się tego problemu.


okulary-solidworks

W okularach AdlensFocuss stworzonych przez firmę Adlens zastosowano specjalną  technologię, która symuluje naturalne zachowanie ludzkiego oka.  Ostrość można regulować poprzez małe pokrętło zamocowane w oprawie okularów. Dzięki temu osoby ze starczowzrocznością widzą wyraźnie przedmioty położone zarówno blisko, jak i daleko.

Jak oprogramowanie SOLIDOWORKS pomogło w stworzeniu okularów

Okulary AdlensFocuss zaskakują prostym i skutecznym mechanizmem. Jednak za tą prostotą kryje się ciężka i skomplikowana praca optyków, inżynierów i designerów. Zaprojektowanie okularów było łatwiejsze dzięki wykorzystaniu SOLIDWORKS.

3D CAD i niezwykle dokładna symulacja odwzorowująca zachowanie się materiałów w świecie rzeczywistym pozwoliła na stworzenie okularów, które wyróżniają się i funkcjonalnością, i nowoczesnym designem.

okulary-zaprojektowane-w-solidworks

SOLIDWORKS projektujemy dla ludzi – konferencja DPS Forum 2016

Zapraszamy do udziału w XV Konferencji DPS Software podczas której zostanie zaprezentowana najnowsza wersja oprogramowania SOLIDWORKS 2017. Sprawdź szczegóły.

Konferencja CAD 3D SOLIDWORKS 2017 - DPS Forum 2016