KOMPLETNE ROZWIĄZANIE CAM ZINTEGROWANE Z SOLIDWORKS

Dzięki integracji w jednym oknie SolidCAM z SOLIDWORKS, wszystkie operacje mogą być definiowane, obliczane i weryfikowane bez opuszczania okna SOLIDWORKS. Wszystkie geometrie 2D i 3D użyte w obróbce są w pełni asocjatywne z modelami SOLIDWORKS. Jeśli zmienisz model, wszystkie operacje CAM będą automatycznie aktualizowane. W każdej części CAM można używać wielu konfiguracji, a każda z nich może odpowiadać poszczególnym krokom obrabianego przedmiotu. Więc jeśli szukasz zintegrowanego rozwiązania CAD i CAM dla SOLIDWORKS to dedykowanym oprogramowaniem jest SOLIDCAM.

iMACHINING 3D – OSZCZĘDŹ 70% CZASU OBRÓBKI

3D iMachining automatycznie generuje kompletne, gotowe do uruchomienia programy CNC, z optymalnymi parametrami frezowania obliczonymi przez wykorzystujący ekspercką bazę wiedzy Kreator Technologii, do obróbki zgrubnej i pół-wykańczającej części 3D, wszystko w jednej operacji, zarówno dla modeli 3D jak i części pryzmatycznych!

Zalety iMACHINING:

– krótsze cykle – oszczędność do 70%
– czas życia narzędzia – do 2-3 razy dłuższy
– bezkonkurencyjna obróbka twardych materiałów
– wyjątkowa wydajność pracy z małymi narzędziami
– iMACHINING w obróbkach 4 osiowych i frezowaniu z toczeniem
– wyjątkowo krótki czas nauki
– wysoka produktywność programowania
– unikalny Kreator Technologi optymalizuje parametry obróbki w zależność od narzędzia, frezarki i materiału

Dostępne moduły SolidCAM:

– iMachining
– SolidCAM Xpress
– Frezowanie 2.5D
– Frezowanie 3D/HSS High-Speed Surface Machining
– Frezowanie 3D/HSM High-Speed Machining
– Frezowanie indeksowane
– Frezowanie 4-5 osi symultanicznie
– Toczenie i toczenie z frezowaniem
– Wycinanie drutowe
– Moduł WEDM
– Sonda pomiarowa

Interfejs

SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs
SolidCAM interfejs

Xpress

SolidCAM Xpress – obróbka 2.5D oraz 3 osiowa

Moduł zawiera podstawowe funkcje frezowania 2.5D i ograniczone narzędzia ścieżek 3D HSS. Skoncentrowany na naprawdę istotnych funkcjach programowania CAM. Podczas frezowania profili i ścian geometria może być określona na podstawie krawędzi modelu i linii szkicu. Zaawansowana “edycja geometrii” pozwala na modyfikację (odsunięcie, przycięcie, rozszerzenie, punkt początkowy) bez potrzeby używania narzędzi SOLIDWORKS. W łatwy sposób określaj cykle wiercenia obrabianych otworów. Standardowe cykle obejmują cykle wiercenia, rozwiercanie, wytaczanie i gwintowanie.

Podstawowe funkcje SolidCAM Xpress możliwe do realizacji dzięki wygodnej pracy z częściami i złożeniami to:
– szybka obróbka powierzchniowa (ang. High Speed Surface Machining Module – HSS)
– obróbka gniazd
– frezowanie profili
– frezowanie czołowe
– wiercenie

Wideo

Podstawowe funkcje systemu

Szkice, części i złożenia. Pełna integracja z SOLIDWORKS i praca w jednym oknie pozwolą Ci na szybkie i wygodne umieszczanie i definiowanie dodatkowych części i złożeń, które z powodzeniem użyjesz w symulacji obróbki.Niezawodna asocjatywność zapewni Ci automatyczną aktualizację ścieżek narzędzia po zmianie wymiarów przygotówki lub modelu docelowego.
iMachning 2D. Jedyny taki na rynku Kreator Technologii bazujący na wiedzy i doświadczeniu setek ekspertów z dziedziny CAM i CNC dobierze dla Ciebie optymalne parametry skrawania. Inteligentne ścieżki narzędzia płynnie, łagodnie dostosują się do obrabianej geometrii. Dzięki rewolucyjnej technologii iMachining zaoszczędzisz 70% czasu oraz niebywale wydłużysz okres trwałości narzędzia dzięki bezpiecznej pracy nawet w bardzo twardych materiałach.
iMachning 3D. Sprawdzone w praktyce algorytmy w iMachining 2D z powodzeniem wdrożono do nowego modułu na potrzeby wysokowydajnej obróbki zgrubnej 3D oraz resztek. Dzięki rewolucyjnej technologii iMachining zaoszczędzisz 70% czasu oraz niebywale wydłużysz okres trwałości narzędzia dzięki bezpiecznej pracy nawet w bardzo twardych materiałach. Dzięki połączeniu z modułem operacji wykańczających HSM uzyskasz pełne rozwiązanie w zakresie wytwarzania części 3D.
Frezowanie 2.5D. Wszystkie potrzebne strategie frezowania i wiercenia pozwolą Ci na szybkie i proste przygotowanie programu na obrabiarkę CNC. Dzięki automatycznej obróbce resztek sprawnie usuniesz naddatki pozostałe po operacji z użyciem dużego narzędzia. Cykle Toolbox przeznaczone do najczęściej występujących kształtów, cykle obróbcze z opcją parametryzacji, szablony, a także automatyczne wykrywanie cech modelu znacznie przyspieszą przygotowanie programu. Opcja 4-tej osi pozwoli Ci na frezowanie ortogonalne indeksowane oraz płynne (toczne).
Frezowanie 3D HSS. Strategie HSS pozwolą Ci na wygenerowanie łagodnych i efektywnych ścieżek narzędzia dla wytypowanych powierzchni 3D osiągając wysoką jakość wykończenia. Z powodzeniem utworzysz żądane połączenia ścieżek narzędzia bez konieczności definiowania czasochłonnych konstrukcji CAD. Pełna kontrola w zakresie wykrywania kolizji zapewni Ci bezpieczną pracę narzędzia i obrabiarki. Wszelkie granice, odstępy, powierzchnie chronione, strategie wycofania możesz zdefiniować wedle uznania.
Frezowanie 3D HSM. Połączenie wysokowydajnej obróbki zgrubnej HSR i wykańczającej HSM pozwoli Ci na zaprogramowanie kompletnej obróbki części 3D. Zoptymalizowane, płynne ścieżki narzędzia pozbawione ostrych ścięć oraz styczne, łagodne wejścia zapewniają bezpieczną pracę narzędzia oraz stwarzają idealne warunki do zastosowania wysokich posuwów. Unikniesz „frezowania w powietrzu” dzięki automatycznej eliminacji niepotrzebnych odcinków. Kąty nachylenia ostrza względem powierzchni oraz granice umożliwią Ci określenie zakresu pracy narzędzia.
Frezowanie wieloosiowe płynne. Dzięki zastosowaniu specjalnych strategii z łatwością zaprogramujesz frezowanie łopatek wirników, turbin, narzędzi skrawających, wykończenie kanałów, wiercenie wieloosiowe, a także obróbkę skomplikowanych stempli i matryc. Rozbudowana kontrola osi narzędzia pozwoli Ci na określenie kąta przechylenia i pochylenia. Łagodne, styczne wejścia w połączeniu z pełną kontrolą w zakresie wykrywania kolizji zagwarantują Ci bezpieczną pracę narzędzia i obrabiarki.
Toczenie z frezowaniem. SolidCAM dostarczy Ci pełne wsparcie dla programowania centrów tokarskich z napędzanymi narzędziami. Z łatwością zaprogramujesz przechwyt oraz obróbkę synchroniczną. Automatyczne generowanie obwiedni pozwoli Ci na szybkie zaprogramowanie toczenia nawet dla bardzo rozbudowanych części. Pełna kontrola kolizji w symulacji maszynowej uwzględniająca wszystkie komponenty maszyny zapewni Ci bezpieczeństwo pracy narzędzia i maszyny.
Sonda pomiarowa. Moduł ten pozwoli Ci na niezwykle proste i elastyczne programowanie cykli pomiarowych w celu sprawdzenia zgodności wymiarowej zarówno części jak i narzędzi pomiędzy wybranymi zabiegami obróbkowymi. Geometria i baza są definiowane na takiej samej zasadzie jak w operacjach z zakresu frezowania 2.5D. Bezpieczną pracę sondy pomiarowej zapewni Ci niezawodna symulacja monitorująca każdy jej ruch.
Kod G i Symulacja Maszynowa. Weryfikacja operacji CNC – SolidCAM zawiera wbudowany moduł symulacji pozwalający kontrolować operacje obróbcze przed wygenerowaniem kodu G i uruchomieniem go na maszynie CNC. Pełna symulacja maszynowa – definiowanie narzędzi w celu lepszego odwzorowania symulacji. Po ustawieniu zyskujesz wykrywanie kolizji, co jest szczególnie przydatne przy operacjach 4 i 5 osiowych – płynnych i indeksowanych.

Pozostałe rozwiązania z kategorii wytwarzanie

Alphacam

czytaj więcej

Moduły do drewna, metalu, plastiku i kamienia, dynamiczna symulacja 3D pokazująca przebieg obróbki

Solidcam

czytaj więcej

Oprogramowanie do optymalizacji obróbki CAM w SOLIDWORKS

SWOOD CAM

czytaj więcej

Oprogramowanie wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji

SWOOD Nesting

czytaj więcej

Pozwala on na wygenerowanie rozkroju całego arkusza, wierceń oraz frezowań

Cimco

czytaj więcej

Profesjonalny i najpopularniejszy edytor kodu NC na rynku

RoboDK

czytaj więcej

Symulator oraz programowanie robotów przemysłowych offline

SOLIDWORKS CAM

czytaj więcej

Oprogramowanie do programowania toczenia do 2 osi i frezowania 2,5-osiowego oparte na CAMWorks

DraftSight

czytaj więcej

Podgląd i edycja najpopularniejszych plików CAD 2D *DWG i *DFX, darmowy do zastosowań komercyjnych

Zaufali nam


Referencje – Video Case Study


Porozmawiajmy o wdrożeniu oprogramowania SOLIDCAM w Twojej firmie

Józef Skoworodko - doradca ds. oprogramowania CAM w firmie DPS Software

„Zapraszam do kontaktu i współpracy w zakresie oprogramowania oraz postprocesorów. Skontaktuje się z Tobą bezpośrednio i w oparciu o swoje doświadczenie pomogę dobrać rozwiązania.”

Józef Skoworodko
dyrektor działu rozwiązań CAM

 


Ważne informacje i promocje

Sklep Internetowy – u nas kupisz sprzęt IT do pracy z SOLIDCAM

Stacje Robocze

Komputery o wysokiej wydajności marki HP Workstation.

Stacje Robocze HP By Z Workstation

Komputery Mobilne i Stacjonarne

Monitory

Profesjonalne monitory HP Z Display oraz EliteDisplay.

Monitory HP By Z

Monitory 23" - 34"

Akcesoria

Dedykowane inżynierom narzędzia 3DConnexion.

Akcesoria Komputerowe Manipulatory Myszki

Manipulatory | Myszki | Klawiatury