SOLIDWORKS PDM w środowisku Multi-CAD – cz. 2 – Solid Edge

Cykl artykułów Środowisko Multi-CAD cz.2 - SOLID EDGE

W poprzednim artykule omówiliśmy współpracę aplikacji SOLIDWORKS PDM z produktami PTC ProEnginee/Creo. Dzisiaj z kolei omówimy współpracą SOLIDWORKS PDM z Solid Edge ST.

Nowoczesne firmy inżynierskie, coraz częściej rozważają użycie specjalistycznego oprogramowania klasy PDM/PLM (Product Data Management -Zarządzanie Danymi Produktu) w celu efektywniejszego działania. Mnogość wersji dokumentów, zarządzanie zmianą, szablony rysunkowe i uprawnienia, integracja z systemem ERP, podgląd dokumentacji w innych działach – są to najczęstsze powody dla których przedsiębiorstwa decydują się na inwestycję.

Z racji tego że firmy posiadają wielu kontrahentów, pracujących w różnych środowiskach CAD-owskich, coraz częściej istnieje konieczność pracy w hybrydowym oprogramowaniu CAD – projektanci używają wielu narzędzi, zarówno 2D, jak i 3D. SOLIDWORKS PDM wspiera środowiska hybrydowe, oferując bezpośrednią integrację z takimi narzędziami jak : SOLIDWORKS, DRAFTSIGHT, AUTOCAD, AUTODESK INVENTOR, SOLID EDGE, ProEngineer, CREO Parametric. Funkcjonalność różni się w zależności od narzędzia CAD-owskiego. Ten cykl artykułów ma za zadanie opisać podstawowe funkcje poszczególnych integracji.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na podstawowe benefity SOLIDWORKS PDM – prosty w użyciu interfejs użytkownika, łatwe, szybkie i tanie wdrożenie, dostępność specjalistów z firmy DPS Software, którzy pomogą w skomplikowanych zadaniach, takich jak integracja z systemem ERP. W swojej ofercie mamy integracje z systemami takimi jak BPSC IMPULS EVO, SAP R/3, SAP BusinessOne, IFS Applications, Microsoft Dynamics.

Zarządzanie dokumentacją Solid Edge w SOLIDWORKS PDM

SOLIDWORKS PDM 2016 współpracuję z Solid Edge od wersji ST 3 (V23). Oznacza to, że użytkownicy starszych wersji Solid Edge niż aktualnej nie są zmuszeni do konwersji posiadanej dokumentacji, jak również nie jest konieczne posiadanie aktualnej wersji samego oprogramowania CAD do pracy w PDM.

Aplikacja SOLIDWORKS PDM nie jest oddzielną aplikacją z własnym interfejsem, którego użytkownik musi się nauczyć. Wszystkie funkcje PDM są zintegrowane z Eksploratorem systemu Windows, a dodatkowe funkcje są w łatwy oraz intuicyjny sposób dostępne dla użytkownika.

Współpraca SOLIDWORKS PDM z SOLID Edge

Interfejs SOLIDWORKS PDM zawiera też okno podglądu modeli 3D, złożeń i rysunków oraz ponad 200 innych formatów plików. Każdy plik w systemie PDM posiada tzw. kartę danych, gdzie są wpisywane dane identyfikacyjne dokumentu.

Karta Danych Solid Edge PDM Solidworks

SOLIDWORKS PDM posiada mechanizmy do pobrania właściwości dostosowanych z plików Solid Edge co pozwala na automatyzację wypełnienia pól w kartach danych. Następnie informacja z karty danych jest używana do automatycznego wypełnienia tabelki na rysunku oraz służy do sprawnego wyszukiwania dokumentów.

Tabelka Solid Edge DPS Software

SOLIDWORKS System PDM Solid Edge

 

Dzięki pełnej integracji PDM do eksploratora plików jego funkcjonalność jest dostępna w oknie otwarcia i zapisu plików w Solid Edge.

Integracja SOLIDWORKS PDM z Solid Edge

Unikalnością rozwiązania SOLIDWORKS PDM jest to, że PDM odczytuje referencje z plików Solid Edge i pozwala zarządzać tymi referencjami, budować listy materiałowe dla złożeń lub całych projektów.

 Integracja SOLIDWORKS PDM SOLID Edge

Opisane wyżej rozwiązania stanowią tylko małą część funkcjonalności SOLIDWORKS PDM oferowanej również dla użytkowników aplikacji Solid Edge.

Kontakt z inżynierami DPS Software

Chcesz poznać więcej możliwości systemu SOLIDWORKS PDM ? Zadzwoń do jednego z naszych biur lub napisz, a zaprezentujemy ten system na żywo. Przejdź do kontaktu.