Rusza nabór wniosków – wykorzystaj bon na cyfryzację o wartości do 255 tys. zł!

Bon na cyfryzację - wsparcie MŚP w cyfryzacji firmy

Bon na cyfryzację to idealna szansa na wdrożenie na atrakcyjnych warunkach oprogramowania oferowanego przez DPS Software.

Wyjątkowa inicjatywa powstała w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Konkurs kierowany jest do przedsiębiorców, którzy planują wdrożyć w swojej firmie nowe bądź ulepszone procesy, wykorzystując w tym celu technologię cyfrową. Łączna pula środków przeznaczonych na bon cyfryzacyjny to 110 milionów złotych.

Celem działania 6.2 POIR jest wsparcie finansowe MŚP w zakresie realizacji projektów przyczyniających się do zwiększenia wykorzystania przez nie technologii cyfrowych. Wsparcie może zostać przeznaczone np. na zakup lub licencjonowanie oprogramowania, zakup usług niezbędnych do wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego, a także – w ograniczonym zakresie – na zakup środków trwałych niezbędnych do wdrożenia cyfryzacji i dostosowania modelu działalności firmy w wyniku pandemii COVID-19.

Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację

Jak pozyskać bon na cyfryzację (6.2 PO IR)

Aby uzyskać bon na cyfryzację, należy zgłosić projekt, który polega na wdrożeniu rozwiązań cyfryzacyjnych w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Dofinansowanie w ramach konkursu uzyskają projekty polegające na realizacji następujących działań:

 • Zakup usług programistycznych lub/i zakupu oprogramowania gotowego, w tym formie licencji
  (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego lub księgowego), które przeznaczone będzie do opracowania lub wprowadzenia rozwiązania cyfryzacyjnego
 • Zakup środków trwałych, z uwzględnieniem maszyn i urządzeń, sprzętu informatycznego oraz usług doradczych i szkoleniowych

Rozliczanie projektów odbywać się będzie w korzystnej dla przedsiębiorców formie ryczałtu, bez konieczności weryfikacji dokumentów potwierdzających postęp finansowy projektu. Przedsiębiorca będzie zobowiązany przedstawić dokumenty potwierdzające zrealizowanie projektu, w tym osiągnięcie zakładanego celu projektu i jego wskaźników. Zapoznaj się z kryteriami wyboru projektów (pdf – bon na cyfryzację – kryteria).

Najważniejsze cyfry programu “Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację

 • Start naboru wniosków: 20.09.2021
 • Ostateczny termin złożenia wniosku: 20.10.2021
 • Łączna pula przeznaczonych środków: 110 mln zł
 • Minimalna wartość projektu: 60 tys. zł
 • Maksymalna wartość projektu: 300 tys. zł
 • Maksymalny poziom dofinansowania: 85%
 • Minimalny wymagany wkład własny: 15%

Bon cyfryzacyjny w DPS Software

W związku z powyższymi kryteriami, bon na cyfryzację to idealna szansa na zakup i wdrożenie oprogramowania z oferty DPS Software. Szeroki asortyment oferowanych rozwiązań informatycznych pozwala na cyfryzację niemal wszystkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwie:

 • od projektowania wspomagane komputerowo 2D i 3D (CAD) np. SOLIDWORKS, SWOOD, DRAFTSIGHT
 • poprzez wytwarzanie (CAM) np. ALPHACAM, SWOOD CAM, SOLIDCAM
 • wykonywanie analiz inżynierskich (CAE) np. SOLIDWORKS Simulation, SIMULIA, 3DEXPERIENCE Works
 • zarządzanie dokumentacją produktową (PDM) np. SOLIDWORKS PDM
 • aż po zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa (ERP) np. SYMFONIA, ENOVA365
 • cyfryzację obiegu dokumentów w firmie (DMS) np. DOCUWARE.

Nasza firma posiada centrum szkoleniowe oferujące certyfikowane kursy z zakresu obsługi powyższego oprogramowania, które również można uwzględnić w dotacji.

Jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania?

Wypełnij formularz kontaktowy i uzyskaj więcej informacji.
DPS Software – ponad 20 lat doświadczenia w procesie cyfryzacji przedsiębiorstw

Jesteśmy wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/ERP z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku. Nasze portfolio obejmuje oprogramowanie takich marek jak m.in. SOLIDWORKS, 3DEXPERIENCE, Alphacam, Solidcam, SWOOD, DraftSight, Symfonia, DocuWare oraz sprzęt IT marki HP i 3DConnexion. Dostarczamy również drukarki 3D Markforged i skanery 3D peel.

Wykonujemy integracje CAD/PDM z popularnymi systemami – SAP, Impuls, IFS, Dynamics, jak i z dedykowanymi rozwiązaniami ERP. Tworzymy też powiązania z CRM, MRP, programami księgowo-magazynowymi i innymi systemami informatycznymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwach. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.