Rozwijamy się i rośniemy w siłę – podsumowanie 2019 roku

DPS Software Podsumowanie 2019

14 lutego świętowaliśmy 23. rocznicę powstania DPS Software. Każdy jubileusz jest okazją do podsumowań. Rozwijamy się i rośniemy w siłę, dostarczamy naszym klientom coraz więcej niezawodnych rozwiązań IT wspierających wszystkie obszary działania. Dumni jesteśmy także z licznych nagród i wyróżnień, które otrzymaliśmy, ponieważ są docenieniem naszej pracy, a dla obecnych i przyszłych klientów stanowią dowód, że DPS Software to najlepszy partner w rozwoju ich firmy.

2019 rok był dla nas bardzo intensywny i pracowity, ale w biznesie, jak wiadomo, liczą się efekty. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie konkretnych faktów i liczb podsumowujących ostatnie 12 miesięcy.

Nieustanny rozwój

2019 rok przyniósł największy w historii firmy przychód, który wyniósł ponad 33 mln zł. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na oferowane przez nas produkty i usługi, rośnie nasz zespół. W ciągu ostatnich trzech lat liczba pracowników DPS Software wzrosła aż o 1/3. Dziś zatrudniamy 90 wykwalifikowanych specjalistów w 6 lokalizacjach. To właśnie dlatego nasza centrala w Warszawie ma nowy adres. Przenieśliśmy się do dużo większego biura, a nasi klienci mają do dyspozycji nowe, komfortowe sale szkoleniowe.

Dostarczamy najlepsze rozwiązania

Od początku działalności DPS Software jest czołowym w Polsce dostawcą rozwiązań od Dassault Systemes, w tym SOLIDWORKS, najpopularniejszego programu wspierającego pracę projektantów i konstruktorów. W 2019 roku dostarczyliśmy naszym klientom ponad 1000 licencji komercyjnych tego oprogramowania. W naszym portfolio znajdują się także sprawdzone i niezawodne rozwiązania CAD/CAM/CAE/PDM, takie jak DraftSight, SolidCAM, Alphacam, SWOOD.

Ważną częścią działalności DPS Software jest sprzedaż oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem Sage Symfonia ERP. DPS Software jest dostawcą tego oprogramowania od dwóch lat, a w ubiegłym roku firma osiągnęła aż 3-krotny wzrost obrotów w tym obszarze. Co więcej, znaleźliśmy się w prestiżowym gronie Sage Partner Master, co oznacza najwyższy poziom partnerstwa. To także pewność dla klientów, że posiadamy wysoki poziom kompetencji technicznych i sprzedażowych, pełniąc rolę centrum kompetencyjnego w zakresie sprzedaży, szkoleń oraz wdrożeń produktów Sage.

DPS Software to także najwyższej klasy eksperci, którzy przodują we wdrożeniach oprogramowania, a ich specjalizacją są wdrożenia rozwiązań „szytych na miarę” oraz integracje rozwiązań CAD/CAM z systemami ERP.

Najwyższy poziom usług posprzedażowych

Nasza działalność nie kończy się na dostarczaniu oprogramowania. Od lat prowadzimy specjalistyczne szkolenia, oferujemy wsparcie techniczne oraz usługi wdrożeniowe z zakresu wspomagania projektowania CAD, wytwarzania CAM, analiz inżynierskich CAE oraz zarządzania przedsiębiorstwem PDM i ERP. W 2019 roku przeprowadziliśmy 420 szkoleń, które odbyły się zarówno w naszych 6 lokalizacjach, jak i w biurach naszych klientów. Nieustannie udoskonalamy także usługi wsparcia technicznego. Rozwiązaliśmy niemal 4000 zgłoszeń o wsparcie, a zadowolenie naszych klientów sięga 95%. Dzięki nowoczesnemu systemowi obsługi telefonicznej, średni czas oczekiwania na połączenie z konsultantem to zaledwie jedna minuta.

Wsparcie edukacji i nowych przedsięwzięć

DPS Software, od początku działalności jest liderem w dostarczaniu licencji edukacyjnych SOLIDWORKS. Za naszym pośrednictwem, z oprogramowania w obszarze CAD/CAM korzystają uczelnie wyższe, Startupy, ośrodki badawcze oraz szkoły. W 2018 roku jako pierwsi wdrożyliśmy oprogramowanie SOLIDWORKS w szkole podstawowej, a W 2019 roku dostarczyliśmy licencje kolejnym dwóm szkołom podstawowym. Do końca 2019 roku wdrożyliśmy łącznie ponad 28 000 licencji edukacyjnych.

Za naszą działalność w obszarze edukacji zostaliśmy wyróżnieni tytułem 100% Club Education Award, co oznacza stuprocentową realizację planów i osiągnięcie najwyższych wyników w obszarze edukacji.

Dzielimy się wiedzą

Od początku działalności organizujemy wydarzenia, dzięki którym nasi klienci oraz przedstawiciele edukacji mogą pozyskać bezcenną wiedzę w zakresie najnowszych rozwiązań IT dla biznesu i przemysłu. W 2019 roku odbyło się już 18. DPS FORUM. Konferencja jest doskonałą możliwością wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów, a nawet współpracy z zakresu transferu technologii i umiejętności.

W całej Polsce odbył się także cykl spotkań dla przedstawicieli przemysłu – Roadshow Produkcyjny. Uczestnicy dowiedzieli się, jak dostosować procesy zachodzące w firmie do wyzwań Przemysłu 4.0. Poznali pełną gamę rozwiązań dla firm produkcyjnych – począwszy od projektu i dokumentacji, poprzez procesy biznesowe, takie jak zarządzanie sprzedażą, magazynem, kadrami czy finansami, skończywszy na zarządzaniu produkcją.

Sukces na światową skalę

Podczas dorocznej konferencji 3DEXPERIENCE World, w której udział wzięli resellerzy z całego świata, otrzymaliśmy liczne nagrody potwierdzające naszą silną pozycję wśród dostawców oprogramowania firmy Dassault Systemes. Możemy poszczycić się tytułem najlepszego na świecie dostawcy oprogramowania DraftSight. To pierwszy w historii tak duży sukces polskiego dystrybutora.

Dynamiczny rozwój zawdzięczamy zespołowi doświadczonych profesjonalistów oraz naszym klientom. Państwa zaufanie dodaje nam skrzydeł i jest motywacją do dalszego doskonalenia naszej oferty. Dziękujemy, że są Państwo z nami!