Przyśpieszenie opracowania zaawansowanych systemów spawalniczych dzięki narzędziom SOLIDWORKS

Konstrukcje Spawane SOLIDWORKS 2018

Firma Dran Engineers zastosowała rozwiązania SOLIDWORKS służące do projektowania, symulacji i zarządzania danymi produktów w celu ustandaryzowania wielu komponentów, podzespołów i procesów maszynowych. Zaowocowało to skróceniem czasu cykli projektowych o 30% i czasu wprowadzania produktu na rynek (40%) przy jednoczesnej poprawie jakości.

Dran Engineers Pvt. Ltd. to ogólnoświatowy dostawca nowoczesnych systemów spawalniczych. Firma powstała w 1982 roku w Pune, w Indiach, i stała się wiodącym dostawcą nowoczesnego sprzętu do spawania, w tym zrobotyzowanych systemów spawalniczych, linii spawalniczych, stanowisk do obróbki CNC, automatycznych maszyn spawalniczych specjalnego zastosowania, stanowisk do spawania przemysłowego oraz systemów do montażu i automatyzacji.

Przedsiębiorstwo dysponuje najnowocześniejszymi zakładami obróbki maszynowej i kontroli jakości, zapewniając pełną integrację swoich systemów z układami pneumatycznymi, hydraulicznymi oraz elektrycznymi, a także z programowalnymi sterownikami PLC, robotami i powiązanymi systemami automatyzacji. Oferuje też zautomatyzowane systemy spawalnicze — obniżające koszty, zwiększające produktywność i zapewniające wysoką jakość produktów.

Jakie był przyczyny zmiany oprogramowania?

Według dyrektora firmy – Sachina Nagpure’a – nacisk na krótsze terminy realizacji oraz rosnące koszty produkcji zmusiły w 2004 roku firmę do przeprowadzenia oceny efektywności swojego oprogramowania do projektowania produktów. „Okazało się, że oprogramowanie, którego używamy, jest bardzo trudne w obsłudze, co znacznie podnosiło koszty” — wspomina Sachin Nagpure. „Zdecydowaliśmy się poszukać innego rozwiązania”.

Po zapoznaniu się z dostępnymi pakietami do projektowania 3D firma Dran wybrała rozwiązanie SOLIDWORKS , ponieważ jest ono łatwiejsze w obsłudze i zawiera funkcje przeznaczone do projektowania maszyn. „Oprogramowanie SOLIDWORKS jest przyjazne dla użytkownika i zapewnia znakomite możliwości modelowania” — wyjaśnia Sachin Nagpure. „Wiele narzędzi w pakietach SOLIDWORKS jest dostosowanych do specyfiki naszej pracy, w tym obsługa spawów, kreator otworów i zintegrowane symulacje strukturalne.

Skrócenie cykli projektowych i przyśpieszenie produkcji oraz montażu

Od momentu wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS, firma skróciła swoje cykle projektowe o 30–40 procent, dzięki czemu czas wprowadzania produktów na rynek zmniejszył się o ponad 40 procent. System PDM zapewnił firmie dodatkowe oszczędności czasu w procesach produkcji i montażu, skracając je o około 40 procent.

Dran SOLIDWORKS Success Story - Case Study

„Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS udało nam się zwiększyć poziom standaryzacji procesów, co skutkuje oszczędnością czasu i poprawą jakości oraz zapewnia pełniejszą kontrolę nad procesami projektowania i produkcji” — podkreśla Sachin Nagpure.

Oszczędność materiału o 20% i wyższa wydajność dzięki zastosowaniu symulacji

Wyższa jakość jest wynikiem zastosowania oprogramowania SOLIDWORKS Premium. „Funkcje analityczne dostępne w oprogramowaniu pozwoliły nam zoptymalizować grubość płyt oraz innych komponentów, a jednocześnie zapewnić, że nowe konstrukcje wytrzymają określone obciążenia” — wyjaśnia Sachin Nagpure.

„Dzięki symulacjom strukturalnym zmniejszyliśmy zużycie materiału o 20 procent, co zaowocowało znaczną redukcją kosztów” — dodaje. „Zaufanie, jakim darzymy wyniki symulacji generowanych przez oprogramowanie SOLIDWORKS, sprawiło, że zarzuciliśmy tworzenie prototypów i rozpoczynamy wdrożenie produktu od bezpośrednich prób u klienta, ponieważ mamy pewność, że parametry maszyny będą zgodne z oczekiwaniami”.

Projektowanie i Symulacje w SOLIDWORKS

Efektywna komunikacja z klientami z całego świata

W toku ekspansji na rynki międzynarodowe firma DRAN zdecydowała się na wdrożenie narzędzia SOLIDWORKS eDrawings , które ułatwia komunikację z klientami z całego świata. Pliki eDrawings wykorzystano między innymi do komunikacji z firmą Bamford Excavators Ltd. ( JCB), wiodącym producentem ciężkiego sprzętu z Wielkiej Brytanii, podczas tworzenia niestandardowych stanowisk spawalniczych, które musiały obsługiwać różne tryby produkcji, a jednocześnie umożliwić szybkie tempo produkcyjne.

„Podczas produkcji konstrukcji niestandardowych, takich jak mieszana linia produkcyjna dla firmy JCB, regularna komunikacja z klientem jest niezmiernie ważna” — twierdzi Sachin Nagpure. „Dzięki użyciu aplikacji SOLIDWORKS eDrawings uniknęliśmy częstych i długotrwałych podróży do Wielkiej Brytanii, a także poprawiliśmy jakość interakcji z klientem, ponieważ mogliśmy wysyłać mu dokumentację projektową 3D. Klient nie miał oprogramowania SOLIDWORKS, ale ponieważ plik eDrawings jest plikiem wykonywalnym, odbiorca może wyświetlić projekt w trzech wymiarach. W efekcie zyskaliśmy możliwość skutecznego komunikowania się z klientami z odległych lokalizacji, a tym samym lepsze wyniki”.

 


Zainteresował Cię przedstawiony temat i widzisz nasze oprogramowanie w swojej firmie?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.