Projektowanie mebli CAD – zobacz video tutorial komody

Projektowanie mebli CAD - SOLIDWORKS SWOOD

Dzisiaj projektowanie nowoczesnych mebli bez wsparcia oprogramowania komputerowego ciężko sobie wyobrazić. Dostępne narzędzia wspierają meblarzy nie tylko w projekcie, ale również w dokumentacji, wizualizacji, wycenie i produkcji.

Dostępne na rynku systemy CAD 3D oferują wiele zaawansowanych narzędzi do modelowania mebli. Kluczowym czynnikiem jest jednak szybkość pracy. Takie aspekty jak przyjazny interfejs, biblioteki elementów, automatyzacja czynności to kluczowe funkcje profesjonalnego programu CAD. Dobry program wspomaga projektanta, pilnuje, aby jego projekty były technologiczne i możliwe do wykonania. Parametryczność modelu CAD 3D oraz wizualizacja ułatwiają komunikację między projektantem a klientem.

Parametryczny model CAD – projektowanie komody krok po kroku

Komoda do salonu o niestandardowym kształcie to dobry przykład do zaprezentowania możliwości oprogramowania SWOOD Design. Na 4 filmach pokażemy, jak wykonać taki mebel od początku do końca, od wykorzystania szablonu po zastosowanie bibliotek złączy.

Z filmów dowiesz się jak:

 • Wstawiać formatki
 • Tworzyć wycięcia w formatkach w oparciu o element referencyjny
 • Modyfikować element referencyjny i aktualizować projekt
 • Wstawiać formatki w oparciu o element referencyjny
 • Tworzyć wycięcie w oparciu o wstawione formatki
 • Wstawiać wieńce i przegrody (w tym skośne) w oparciu o element referencyjny
 • Wstawiać elementy inteligentne (SWOODBox)
 • Zmieniać kierunek usłojenia formatek
 • Dodawać/zmieniać materiał formatek oraz obrzeży

Usprawnienie projektowania mebli dzięki SOLIDWORKS i SWOOD

SWOOD Design to dodatek do oprogramowania SOLIDWORKS. Usprawnia procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji, rozszerzających standardowe możliwości SOLIDWORKS. Rozwiązanie to wykorzystuje przede wszystkim intuicyjną technologię „Drag & Drop – Przeciągnij i Upuść” oraz biblioteki wstępnie zdefiniowanych komponentów, wyposażonych w inteligentne operacje.

Korzyści z zastosowania SWOOD w projektowaniu mebli 3D

 • Skrócenie czasu projektowania mebli
 • Łatwe tworzenie zestawień i raportów
 • Szybkie uzyskiwanie wymiarów wszystkich formatek (netto/brutto)
 • Szybkie uzyskiwanie informacji o potrzebnych długościach okleiny
 • Tworzenie i edycja własnych bibliotek

 

Projektowanie komody – część 1 z 4

 

Projektowanie komody – część 2 z 4

Projektowanie komody – część 3 z 4

 

Projektowanie komody – część 4 z 4


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.