Power Surfacing for SOLIDWORKS – twórz nowe kształty i formy

Power Surfacing for SOLIDWORKS jest uzupełnieniem narzędzi projektowych do tworzenia  skomplikowanych powierzchni wykorzystując swobodne modelowanie.

Siła dodatku Power Surfacing nie leży jedynie w SOLIDWORKS. W połączeniu z Modo jest on najszybszym, najprostszym jak i również najtańszym narzędziem pozwalającym na tworzenie produktów o wysokiej jakości na skalę przemysłową. Zaczynając od projektowania produktu, poprzez jego produkcję, a kończąc na realistycznym przedstawianiu zdjęć oraz animacji wykorzystywanym w marketingu. To wszystko jest możliwe, ponieważ nPower’s Power Surfacing jest dodatkiem współpracującym z oprogramowaniem SOLIDWORKS.

Swobodne modelowanie powierzchni

Power Surfacing sprawi, że projektowanie nowatorskich form i kształtów oraz wykonanie powierzchni o wysokiej dokładności w SOLIDWORKS stanie się proste i przyjemne. Nie będziesz już musiał dłużej przejmować się problemem przecinających się powierzchni w modelach gdzie tworzą one skomplikowane zakrzywione kształty.

Power Surfacing for SOLIDWORKS

Modelowanie w Power Surfacing jest równie proste co modelowanie w glinie. Dodatek pozwala podczas projektowania trudnych powierzchni na manipulowanie nimi poprzez bezpośrednie poruszanie ścian, krawędzi oraz wierzchołków za pomocą kursora co znaczenie zwiększa elastyczność i wydajność podczas pracy.

Funkcje produktu Power Surfacing for SOLIDWORKS

Oprogramowanie tworzy pojedyncze, ujednolicone obiekty, które w łatwy sposób mogą zostać zmodyfikowane w pełnym zakresie swojej funkcjonalności bez rozdzielania z powierzchniami NURBS. Z pomocą Power Surfacing wszystkie zmiany w projekcie są bardzo proste.

Power Surfacing pozwala nam na konwertowanie każdego modelu utworzonego w metodzie SubD (nawet takiego, który zawiera w siatce jakieś trójkąty) do swojego dokładnego odpowiednika korzystającego z metody NURBS, który jest zrozumiały dla systemu SOLIDWORKS.

Podczas konwersji modeli SubD na geometrie obsługiwaną przez SOLIDWORKS, Power Surfacing tworzy wysokiej jakości powierzchnie poprzez dokładną interpolacje wierzchołków pierwotnej siatki SubD. Od momentu kiedy przy pomocy Power Surfacing konwertujemy geometrię SubD na geometrię wykorzystywaną przez SOLIDWORKS możemy bez problemu stosować np. logiczne typy danych, operacje zaokrąglania, skorupę, przeprowadzać analizy itp. Wielką zaletą jest to, że nawet tak konwertowany plik możemy z powrotem przekształcić do oryginalnego modelu SubD i wykonać na nim pożądane operację.

Pełna integracja z SOLIDWORKS

Projektowanie parametryczne w SOLIDWORKS wraz z Power Surfacing daje nieograniczone możliwości w kształtowaniu wzornictwa przemysłowego. Jeszcze lepsza ergonomia projektowanych produktów, płynne przejścia między powierzchniami i łatwiejsze łączenie techniki modelowania: bryłowego i powierzchniowego. To wszystko w jednym oknie programu SOLIDWORKS, bez konieczności przenoszenia, wczytywania, zapisywania plików pomiędzy programami.

<


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś otrzymać wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza: