Z wizytą na Politechnice Krakowskiej podczas dnia certyfikacji SOLIDWORKS CSWA

Politechnika Krakowska SOLIDWORKS certyfikat CSWA

27 czerwca 2018 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w egzaminie na certyfikat CSWA, zorganizowanym przez Koło Naukowe Inżynierii Produkcji, na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Celem działalności członków koła jest poszerzanie własnej wiedzy oraz wymiana doświadczeń w zakresie zarządzania firmą, organizacji i optymalizacji procesu produkcji, technik wytwarzania, zastosowania systemów CAD/CAM oraz zarządzania jakością.

Podczas naszej wizyty  dr inż. Michał Karpiuk, SOLIDWORKS Accredited Educator, opowiedział o studenckiej certyfikacji SOLIDWORKS.

“Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Produkcji, którego jestem opiekunem od października 2017 roku, to przede wszystkim studenci kierunku Inżynieria Produkcji o specjalności Systemy CAD/CAM, a zatem świadomość potrzeby komputerowego wspomagania prac inżynierskich jest u nich na wysokim poziomie. Dyplom ukończenia ww. studiów uzupełniony certyfikatami potwierdzającymi realne umiejętności obsługi jednego z najpopularniejszych systemów CAD jakim jest SOLIDWORKS, to atut, który będzie ich wyróżniał na każdej branżowej rozmowie o pracę, co niewątpliwie w dzisiejszych czasach jest faktyczną przewagą konkurencyjną. Dlatego też studenci wymagali, aby egzamin o certyfikat CSWA odbył się jeszcze w tym roku akademickim, by kolejne jego etapy mogli ukończyć jeszcze w czasie studiów.

To bardzo dobrze zaplanowany proces umożliwiający etapowe potwierdzanie swoich umiejętności dotyczących obsługi oprogramowania SOLIDWORKS na poszczególnych poziomach: podstawowym, profesjonalnym i eksperckim. Z mojego punktu widzenia, ważna jest również weryfikacja własnych umiejętności w ujęciu różnego typu modelowania tj. modelowania bryłowego części wytwarzanych z blachy (CSWPA-SM), konstrukcji spawanych (CSWPA-Weldments), ale również modelowania powierzchniowego (CSWPA-Surfacing), czy też narzędzi do generowania dokumentacji 2D (CSWPA-Drawing Tools). Dobrze, że w programie przewidziano również certyfikację z rozróżnieniem na grupy zawodowe, których dotyczą, jak np. dla instruktorów autoryzowanych przedstawicieli SOLIDWORKS czy wykładowców w szeroko rozumianej edukacji. Sam proces certyfikacji odbywa się za pomocą aplikacji TesterPRO Client, dzięki której egzamin można zdawać zarówno w zaciszu swojego domu jak i na sali dydaktycznej.”

Politechnika Krakowska SOLIDWORKS Certyfikat CSWA

Z osiemnastu członków Koła, którzy podeszli do egzaminu, wszyscy zdobyli certyfikat CSWA. Aż 10 osób uzyskało maksymalny wynik – 240 pkt. Cała grupa osiągnęła imponujący średni wynik – 223 pkt.

“Program studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria Produkcji obejmuje przedmiot: “Podstawy systemów CAD”, na którym omawiane są wszystkie podstawowe funkcjonalności umożliwiające modelowanie bryłowe, budowanie złożeń czy generowanie dokumentacji 2D i to dzięki zaangażowaniu grupy pasjonatów, na wspomnianych zajęciach pracujemy właśnie na SOLIDWORKS. Każdy zdający ww. egzamin na CSWA osiągnął pozytywne wyniki z egzaminów wspomnianego przedmiotu. Dodatkowo utrwaliliśmy zdobytą wiedzę i umiejętności poprzez realizowanie projektu w ramach Koła. Myślę, że efekt jest naprawdę zadowalający” – stwierdził opiekun koła.

Dr inż. Michał Karpiuk sam przeszedł proces certyfikacji. Jako jeden z kilku wykładowców w Polsce posiada prestiżowy tytuł SOLIDWORKS Accredited Educator.

“Kompetencje prowadzącego są bardzo szybko weryfikowane przez samych studentów na zajęciach. Zachęcam wszystkich, którzy wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS w swojej pracy i na zajęciach dydaktycznych do tego, aby przystąpili do egzaminu TECE – Technology Educator Competency Exam i uzyskali tytuł Akredytowanego Wykładowcy SOLIDWORKS” – podsumowuje dr inż. Michał Karpiuk.

Politechnika Krakowska SOLIDWORKS Certyfikat CSWA

Członkowie Koła Inżynierii Produkcji rozpoczynają zasłużone wakacje, jednak już teraz planują podejście do egzaminu CSWP w nadchodzącym roku akademickim, a w przyszłości również do certyfikatów specjalistycznych.

Ty również możesz uzyskać certyfikat. Zapytaj swojego wykładowcę o możliwość przystąpienia do darmowego certyfikatu SOLIDWORKS.


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś wprowadzić certyfikację SOLIDWORKS na swojej uczelni?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.