Podsumowanie ostatniego dnia SOLIDWORKS World 2018

Konkurs Modelmania SOLIDWORKS World 2019 Krzysztof Pluta

Trzeci, ostatni dzień jubileuszowej konferencji SOLIDWORKS World 2018 za nami. Publiczność nie miała czasu się nudzić, bo program był pełen inspirujących wystąpień i prezentacji firm oferujących wizjonerskie produkty i wykorzystujących najnowocześniejsze oprogramowanie.

SOLIDWORKS World 2018 - więcej niż konferencja.

Trzeci, ostatni dzień SOLIDWORKS World rozpoczął się od podsumowania programu certyfikacyjnego SOLIDWORKS, który powstał 20 lat temu.  O początkach i dynamicznym rozwoju programu mówił Mike Puckett, Senior Manager w Worldwide Certification Programme. Obecnie jest zarejestrowanych ponad 200,000 posiadaczy certyfikatów. W samym 2017 roku ponad 52 000 osób zdobyło certyfikat. Co 10 minut inny użytkownik SOLIDWORKS uzyskuje certyfikat. Mike Puckett zaznaczył, że jeśli chce się być konkurencyjnym na rynku pracy w niedalekiej przyszłości, warto zdobyć certyfikat SOLIDWORKS. Puckett przedstawił też dwa nowe rodzaje egzaminów: Certified Additive Manufacturing Associate (będzie dostępny od kwietnia 2018) i Mold Making Associate. Egzamin CSWP został przebudowany, pojawiły się nowe pytania, nowe modele i zadania do wykonania.

Następnie Puckett przedstawił publiczności przyszłego inżyniera Jasona Ledona, który zdał pierwszy egzamin certyfikacyjny SOLIDWORKS w wieku 15 lat, osiągnął poziom ekspercki w wieku 16 lat i chce zdać wszystkie egzaminy certyfikacyjne przed ukończeniem szkoły średniej.

Potem na scenie pojawił się Ryan Kraft, inżynier w Arrivo, firmie, która chce wyeliminować korki w miastach. Kraft zaznaczył, że osoby mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich spędzają średnio 100 godzin rocznie stojąc w korkach. Jako obywatele tracimy na tym miliardy dolarów. Firma korzysta z rozwiązań SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE, używając oprogramowania do projektowania superszybkiej sieci połączeń w miastach. System może obsługiwać zarówno istniejące pojazdy, osobowe i towarowe, jak i innowacyjne, specjalnie zaprojektowane środki transportu.

Kraft zapytany, dlaczego firma wybrała platformę 3DEXPERIENCE, powiedział, że Arrivo to przede wszystkich firma budowlana, i strategia dla CAE, CAD i PLM musi to wspierać. Firma wybrała minimalny zestaw narzędzi i procesów, aby umożliwić szybką, ale dokładną produkcję i testowanie, a także dodać kolejne zestawy narzędzi i procesów w miarę przechodzenia do fazy produkcyjnej w nadchodzących latach.

Następnie Milos Zupanski, dyrektor Product Portfolio Management, zaprezentował SOLIDWORKS 3DEXPERINCE PLM. Produkty stają się coraz bardziej złożone, a czas wprowadzania ich na rynek jest coraz krótszy, rośnie potrzeba przejęcia kontroli nad danymi firmy. SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE PLM zapewnia niedrogi system do zarządzania danymi i  cyklem życia aplikacji, niezależnie od wielkości firmy. Z uwagi na to, że usługi 3DEXPERIENCE PLM są hostowane w chmurze, nie ma potrzeby niczego instalować, dodatkowo, nie ma żadnych wymagań sprzętowych.

SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE PLM Services

Dzięki SOLIDWORKS wizjonerskie pomysły stają się rzeczywistością

Kolejnym gościem na scenie był Tarso Marques, właściciel i założyciel Tarso Marques Concepts i były kierowca Formuły 1. Odnosząc się do początków swojej kariery jako projektant spersonalizowanych aut zaznaczył, że nie jest łatwo zaprezentować swoją wizję innym tak, by ją zrozumieli. Projektant zaznaczył, że SOLIDWORKS dosłownie zmieniło jego życie, dzięki oprogramowaniu jest mu o wiele łatwiej i szybciej zwizualizować swoje pomysły.

Po utworzeniu części samochodowych projektanci firmy muszą skupić się na wydajności, więc zaczęli korzystać z nowej funkcjonalności badanie topologii w SOLIDWORKS Simulation, które nazywają “prawdziwie transformacyjnymi”, co zaowocowało mocniejszymi, lżejszymi częściami, które zapewniają wysoką wydajność. Firma zmieniła teraz sposób, w jaki projektuje części i elementy samochodu, rozpoczynając projektowanie z wykorzystaniem optymalizacji topologii, umożliwiającej tworzenie organicznych części, które nie tylko pięknie wyglądają , ale mogą być drukowane w 3D, co byłoby niemożliwe przy użyciu innych środków.

Inną ciekawą firmą, która się zaprezentowała ostatniego dnia konferencji była ENVE, założona przez małą grupę rowerzystów zainteresowanych technologią włókien węglowych. ENVE korzysta z SOLIDWORKS i SOLIDWORKS Simulation.

Goście specjalni trzeciego dnia konferencji, Joseph Hiura i Robert Andrew Johnson, dyrektorzy artystyczni i scenografowie mówili o tym, jak wykorzystują SOLIDWORKS to projektowania scenografii w znanych produkcjach filmowych typu “Pasażerowie” czy “Batman vs Superman”. Robert Andrew Johnson zaznaczył, że praca nad filmem ma zespołowy charakter, a wiele małych części składa się na finalny efekt. Zmusza ich to do szybkiej i sprawnej pracy, by zdążyć przed deadline’ami. SOLIDWORKS pozwala im sprostać temu wyzwaniu.

Nowa funkcjonalność w SOLIDWORKS 2019

 • Grupowanie wiązań w zależności od statusu
  • Z błędami
  • Wygaszone
  • Nieaktywne
  • Obliczone
  • Przedefiniowane

Nowości SOLIDWORKS 2019 - Grupowanie wiązań

 • Badanie topologii uwzględniające parametry:
  • Częstotliwości
  • Naprężenia
  • Współczynnika bezpieczeństwa

Nowości SOLIDWORKS 2019 - Grupowanie wiązań

 • Blokowanie wszystkich wiązań koncentrycznych dla złożeń Toolbox
 • Przekroje na Siatce 
  • Tworzenie szkiców na przecięciu płaszczyzn i siatki
  • Dokładne lub aproksymowane szkice
  • Grupowanie wynikowych szkiców w folderze w drzewie Feature Manager

Nowości SOLIDWORKS 2019 - przekroje na siatce

 • Podgląd komponentów
 • Rozbudowanie funkcjonalności Defeature
  • precyzyjna kontrola nad otwartym złożeniem
  • dokładniejsze rysunki 2D
  • uproszczenie modelu w celu ochrony własności intelektualnej

Nowości SOLIDWORKS 2019

 

Nasz kolega z DPS Software Polska nagrodzony w konkursie ModelMania!

Nieodłączną częścią każdej konferencji SOLIDWORKS World jest ModelMania, która również odbyła się po raz 20. Mark Schneider, Product Marketing Manager w SOLIDWORKS, wręczył nagrody tegorocznym zwycięzcom.

Ogłoszono też zwycięzców konkursu ModelMania. Wśród resellerów: jest nam miło poinformować, że trzecie miejsce zajął  Krzysztof Pluta (trener, specjalista techniczny) z DPS Software Polska. Krzysztof, gratulujemy! Drugie miejsce zajął Tobias Schnaars, Fisher a pierwsze John MacArtuthur. Zespół handlowy również otrzymał kilka nagród za wyniki sprzedażowe w 2017 roku.

Zespół DPS Software z nagrodami

Konferencję zakończył Gian Paolo Bassi, zaznaczając, że wszystkich obecnych na sali łączy wielkie marzenie i, co najważniejsze, mamy wiedzę, talent, charakter, determinację, aby je spełniać i tworzyć lepszy świat dla wszystkich. 21 konferencja SOLIDWORKS World 2019 odbędzie się 10-13 lutego w Dallas. 

SOLIDWORKS World 2019 10-13 lutego Dallas