Oprogramowanie Dassault Systèmes w produkcji luksusowych katamaranów

Sunreef Yachts - oprogramowanie Dassault Systemes SOLIDWORKS - DPS Software

Katamarany, łączące luksus i dostosowanie do potrzeb klienta w idealnej harmonii, powstają w Polsce. Ekskluzywne jachty motorowe i żaglowe Sunreef Yachts są poszukiwane przez klientów z całego świata. W stoczni w Gdańsku, gdzie budowa statków ma długą tradycję, eksperci Sunreef realizują “szyte na miarę” marzenia – a te, mogą być wyjątkowo duże.

“Zainteresowanie dużymi katamaranami rośnie”, mówi Francis Lapp, założyciel Sunreef Yachts. Pierwszy katamaran z pokładem słonecznym (Flybridge) został zbudowany w ich stoczni, podobnie jak pierwszy na świecie katamaran dwupokładowy. W budowie luksusowego katamaranu powyżej 80 stóp po raz pierwszy zastosowano kadłuby z włókna węglowego. Obecne wyzwanie to superjacht o długości 49 metrów długości i szerokości 17 metrów. Jego wodowanie zapowiedziane jest na drugą połowę 2021 roku.

Sunreef Yachts - oprogramowanie Dassault Systemes SOLIDWORKS - DPS Software

Oprogramowanie Dassault Systèmes SOLIDWORKS i Simulia XFlow

Pozostawienie trwałego rzemieślniczego śladu, to coś, na czym Sunreef zależy szczególnie. Przy projektowaniu i budowie luksusowych katamaranów eksperci polegają na potężnych aplikacjach symulacyjnych Dassault Systèmes. “SOLIDWORKS jest dla nas ważnym narzędziem i ma decydujący wpływ na konstrukcję kadłuba” – mówi Piotr Hinczewski, szef biura projektowego Sunreef i wyjaśnia: “Przy użyciu Simulia XFlow można przewidzieć zachowanie się kadłubów w wodzie w najróżniejszych warunkach. Widzimy ciśnienie wody i obszary, gdzie wzrasta opór.” Odpowiednie poprawki są następnie wprowadzane w projekcie kadłuba.

 

Z realistyczną symulacją dla optymalizacji kształtu

Projektanci mogą eksperymentować z nowymi, niekonwencjonalnymi kadłubami, a dzięki dużej liczbie parametrów, które mogą być łączone podczas symulacji, rzeczywiste testy mogą być zredukowane do minimum. Rezultat: imponujące luksusowe katamarany, które spełniają marzenia klienta, są potężne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. A katamarany Sunreef to także oryginalność. “Oryginalność jest zdecydowanie częścią DNA Sunreef Yachts”, podkreśla Francis Lapp.

Od 9 lat Sunreef Yachts współpracuje z DPS Software, największym niezależnym resellerem SOLIDWORKS w Europie i liderem rynku w Polsce w obszarze doradztwa, wdrożeń, wsparcia i szkoleń. Poza rozwiązaniami do projektowania SOLIDWORKS, Sunreef wykorzystuje program Alphacam – wszechstronny system dla maszyn CNC.

Sunreef poszukiwał dostawcy, który kompleksowo zapewni rozwiązanie dotyczące projektowania i wytwarzania na obrabiarkach CNC. Firmie w szczególności zależało na oprogramowaniu do projektowania i wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz jachtów oraz wytwarzania form do kadłubów. Pakiet, który mógł spełnić te oczekiwania obejmował oprogramowanie SOLIDWORKS oraz Alphacammówi Józef Skoworodko, Dyrektor ds. kluczowych klientów i partnerów w DPS Software.

Dostarczone rozwiązania umożliwiają projektowanie i wytwarzanie zabudów jachtów dostosowanych do konkretnego modelu oraz indywidualnych oczekiwań nawet najbardziej wymagającego klienta.


Poszukujesz zaufanego dostawcy oprogramowania CAD/CAM? Masz dodatkowe pytania dotyczące oprogramowania Dassault Systèmes SOLIDWORKS? A może jesteś zainteresowany prezentacją narzędzi SOLIDWORKS wspomagających projektowanie 3D CAD?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00.: