Teraz meble na wymiar robimy od ręki – oprogramowanie CAD/CAM Alphacam Case Study

Firma EMP Furniture Ltd jest specjalistą w dostarczaniu mebli na wymiar. Oferuje pełną obsługę od projektu do gotowego produktu. Oprogramowanie Alphacam pozwala na realizację projektów, których nie mogli wcześniej zrealizować. Zapoznaj się z poniższym Case Study.

Założona w 1980 roku w Irlandii, firma EMP Furniture stała się liderem w sektorach mebli do domów i mieszkań, szkół i szpitali projektowanych z uwzględnieniem specjalnych wymagań klientów.

Wszystkie elementy wytwarzane są na 4-osiowej maszynie CNC Comac MF, a obróbki programowane w Alphacam. Kierownik działu CAD/CAM, Noel Mullarket mówi: „Alphacam jest istotną częścią naszej działalności. Nie tylko pozwala nam lepiej wykorzystać materiały, pozwalając zmniejszyć koszty wytwarzania, ale również umożliwia wykonywanie projektów, których wcześniej nie byliśmy w stanie zrobić.”

Trzy przykłady projektów, które byłyby niemożliwe do wykonania bez wykorzystania Alphacam:

Biurko owalne:

Biurko owalne - meble na wymiar - oprogramowanie cam cnc Alphacam

To duże biurko było produkowane z wykorzystaniem różnych materiałów, dostarczone zostało w kilku sekcjach, które były montowane na miejscu. Zawierało też specjalne miejsca do organizacji kabli mikrofonów i gniazd. Projekt wymagał ogromnej dokładności, tak żeby później można było dobrze spasować poszczególne elementy ze sobą. Nie byłoby to możliwe gdyby biurko zostało wykonane tradycyjnymi metodami.

Projektowanie wytwarzanie mebli na wymiar - Alphacam

Wyposażenie firmy Allergan:

Wykonaliśmy dużą liczbę urządzeń klinicznych, w całości z materiału Trespa. Ze względu na zwartą naturę materiału i metod łączenia, od razu wiedzieliśmy, że ten projekt musi być wykonany przy użyciu Alphacam. Projekt zawierał operacje takie jak pogłębianie, wiercenie, obróbka kieszeni, rowków, gniazd, fazowanie i nesting, z których wszystkie były sprawdzone w symulacji przed wykonaniem ich na maszynie.

Blaty z Trespy dla IT Sligo:

Projektowanie i wytwarzanie blatów na wymiar - Alphacam

Ten bardzo duży projekt obejmował obróbkę blatów z oryginalnej postaci arkuszy. Wszystkie elementy musiały być obrobione przed dostawa na miejsce. Zaimportowaliśmy rysunki z AutoCAD do Alphacam i wykonaliśmy nesting wszystkich części. Odpad został zredukowany, a łączenie po zmontowaniu były niewidoczne.

Projektowanie i wytwarzanie mebli na wymiar - blaty - Alphacam

Bardzo łatwo jest zaimportować rysunek z Autocad do Alphacam. Uważamy, że możliwość symulacji obróbki jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje to jak będzie wyglądała część i jej obróbka  zanim rozpocznie się praca na maszynie. Używamy także funkcji nestingu do automatycznego rozkroju arkusza i zminimalizowania odpadu. Aktualizacje oprogramowania Alphacam w ciągu ostatnich kilku lat koncentrują się na automatyzacji, dzięki czemu jeszcze łatwiej i szybciej przygotowywać obróbki, dlatego jesteśmy na bieżąco z każdą, najnowszą,  wersją wydawaną co pół roku. Filozofia ta jest zgodna z polityką regularnych inwestycji firmy EMP Furniture w maszyny i oprogramowanie pozwalające na przekształcenie projektów, pozornie niemożliwych do wykonania, w fizyczne meble – dodaje Noel Mullarkey

Ciągłe doskonalenie oprogramowania doprowadziło do tego, że teraz możemy wykonywać znacznie więcej części, które były zlecane do wykonania na zewnątrz, w swoim warsztacie. Daje to większą kontrolę nad każda częścią, jej jakością i nad czasem jej wykonania, co wpływa na znaczne poprawienie satysfakcji klienta. Z czystym sumieniem polecamy oprogramowanie Alphacam dla branży meblarskiej.

Zaimportuj własne modele CAD 3D i poznaj strategie obróbcze. Aby pobrać oprogramowanie Alphacam przejdź na stronę.

 


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś otrzymać wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza: