Oprogramowanie 2D i 3D łączy pokolenia inżynierów | DraftSight Professional – Case Study

Program DraftSight Professional

Innovative Manufacturing Services używa oprogramowania do projektowania DraftSight Professional. Zapewnia ono dostęp do bogatego zbioru utworzonych wcześniej rysunków 2D, umożliwiając jednocześnie tworzenie schematów rozdzielnic związanych z produkcją, transportu materiałów i rozwiązaniami z zakresu automatyki. Przeczytaj case study firmy IMS.

Założona w 2003 r. firma Innovative Manufacturing Services, Inc. (IMS) dostarcza producentom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku wysokiej jakości rozwiązania z zakresu produkcji, transportu materiałów i automatyzacji.

Od kilku lat inżynierzy IMS wykorzystują oprogramowanie do projektowania mechanicznego SOLIDWORKS® 3D—wcześniej korzystali z AutoCAD® 2D—do tworzenia niestandardowych systemów produkcji i automatyzacji przy użyciu przenośników firmy Carryline. Jednak firma nadal korzystała z oprogramowania AutoCAD® 2D, aby uzyskać dostęp do starszych plików projektowych i tworzyć schematy rozdzielnic, dopóki Goad nie dowiedział się o aplikacji 2D firmy Dassault Systemes SOLIDWORKS o nazwie DraftSight®.

DraftSight Professional zapewnia nam szybkość i elastyczność, których potrzebujemy, aby łatwo i efektywnie radzić sobie z wymaganiami 2D. Dodatkowym plusem jest cena pojedynczej licencji, która sprawia, że taniej jest nabyć licencje DraftSight Professional dla wszystkich pracowników, niż jedną licencję AutoCAD.” – mówi prezes IMS Mike Goad.

DraftSight Professional Case Study

Kompatybilność DraftSight Professional z SOLIDWORKS

Kiedy zaczęliśmy korzystać z SOLIDWORKS, jeden z naszych kolegów opowiedział mi o DraftSight Professional, podobnym w stylu do AutoCAD, który nie tylko był kompatybilny z SOLIDWORKS, ale także umożliwił nam otwieranie i używanie wszystkich naszych wcześniejszych projektów i układów – wspomina Goad.

Spodobało nam się to tak bardzo, że kupiliśmy dziewięć licencji DraftSight Professional, co daje nam dostęp do funkcji Toolbox i możliwość uruchamiania wielu starych procedur LISP, które pomagają zautomatyzować nasze procesy.

Zalety wykorzystywania licencji DraftSight Professional

Firma IMS dodała oprogramowanie DraftSight Professional do posiadanego oprogramowania SOLIDWORKS, ponieważ oferuje ono następujące korzyści:

  • Jest łatwe do nauczenia się i używania, i działa bezproblemowo z SOLIDWORKS,
  • Zapewnia dostęp do oprogramowania Toolbox, biblioteki standardowego sprzętu, który można łatwo wstawiać do rysunków,
  • Obsługuje sprzęt CNC w fabryce firmy,
  • Obsługuje starszych użytkowników i procedury automatyzacji.

W IMS połowa pracowników to inżynierzy kontroli/programiści PLC, a druga połowa to inżynierzy mechanicy – stwierdza Goad. – DraftSight Professional to dla nas bardziej kompatybilne, ekonomiczne rozwiązanie do projektowania 2D, z którego każdy może korzystać.

Dostęp do archiwalnych danych CAD, w tym plików .dwg i .dxf

Dzięki DraftSight Professional inżynierzy IMS mogą łatwo tworzyć nowe układy hali produkcyjnej 2D dla swoich przenośników, automatyki i systemów produkcyjnych, a także otwierać i modyfikować starsze projekty, które zostały utworzone w AutoCAD®, za ułamek ceny poprzedniego systemu. – Mamy wiele wcześniejszych projektów i układów, które często otwieramy i modyfikujemy na potrzeby nowych instalacji – wyjaśnia Goad.

Oprogramowanie DraftSight zapewnia nam szybkość i elastyczność, których potrzebujemy, aby łatwo i efektywnie radzić sobie z wymaganiami 2D. Sprawdziliśmy też AutoCAD LT®, ale nie spełniał on wszystkich naszych oczekiwań: DraftSight Professional ma wszystko, czego nam potrzeba w zakresie projektów 2D, i to po znacznie niższej cenie.

Lepsze podejście do tworzenia schematów i klasyczny interfejs z wierszem poleceń

Oprócz tworzenia projektów 2D i uzyskiwania dostępu do starszych danych 2D, IMS używa również DraftSight zamiast AutoCAD do bardziej ekonomicznego tworzenia schematów elektrycznych wykorzystywanych w warsztacie rozdzielnic i w komunikacji z klientami. – Używanie oprogramowania DraftSight Professional do opracowywania schematów elektrycznych jest bardziej opłacalne – podkreśla Goad.

Dla użytkowników takich jak ja, którzy wychowali się na AutoCAD 2D i wolą używać wiersza poleceń niż menu rozwijanych, dużą zaletą jest możliwość skonfigurowania DraftSight do pracy z „klasycznym” interfejsem AutoCAD – dodaje Goad. – Oprogramowanie jest standardowo wyposażone w interfejs zgodny z Windows®, z którego korzysta większość naszych ludzi. Łatwiej mi wpisywać polecenia skrótu, a DraftSight jest wystarczająco elastyczny, aby pomieścić oba.

Korzyści przy rekrutacji nowych pracowników

Licencja DraftSight w IMS – w połączeniu z posiadanym oprogramowaniem SOLIDWORKS 3D – pomaga w rekrutacji najlepszych na lokalnym rynku projektantów i inżynierów. – Projektujemy i budujemy systemy przenośników, elementy automatyki, i zobowiązujemy się robić prawie wszystko w 3D przy użyciu modelowania bryłowego – wyjaśnia Goad. – W naszym regionie jest duża grupa wykwalifikowanych użytkowników 2D i 3D, a fakt, że korzystamy z narzędzi SOLIDWORKS 3D i DraftSight 2D, czyni nas atrakcyjnym miejscem pracy.

Oprogramowanie 2D i 3D łączy pokolenia inżynierów

Jeśli pozyskamy nowego inżyniera do pracy, kto wie, jak korzystać z SOLIDWORKS, nie jest trudno nauczyć go, jak używać DraftSight – mówi Goad. – DraftSight daje nam możliwość połączenia talentów starszych inżynierów znających 2D, takich jak ja, z nowymi, świeżo upieczonymi absolwentami znającymi 3D – dla dobra firmy.

Zaczynaliśmy od licencji DraftSight Free – darmowej licencji komercyjnej

Po ocenie darmowej wersji DraftSight, IMS nabyła dziewięć licencji oprogramowania DraftSight Professional, aby skorzystać z jego dodatkowych płatnych funkcji i wspomóc rozwój układów 2D i schematów elektrycznych w bardziej wydajny i ekonomiczny sposób.

Firma dodała oprogramowanie DraftSight Professional do wykorzystywanego już oprogramowania SOLIDWORKS, ponieważ DraftSight jest łatwy do opanowania i użytkowania, współpracuje bezproblemowo z SOLIDWORKS, zapewnia dostęp do oprogramowania Toolbox, obsługuje obrabiarki CNC w fabryce firmy, a także wspiera starszych użytkowników i procedury automatyzacji.

Dodając DraftSight, IMS poprawiła opracowywanie schematów elektrycznych i układów 2D, zapewniła dostęp do starszych danych 2D, wspomogła procesy rekrutacji i umożliwiła dalsze korzystanie z procedur automatyzacji LISP.

Podsumowanie

Firma IMS wdrożyła oprogramowanie DraftSight gdyż potrzebowała bardziej wydajnego i bardziej ekonomicznego rozwiązania do projektowania 2D do tworzenia schematów elektrycznych i otwierania starych plików 2D.

Dziś inżynierowie mechanicy i kontrolerzy jakości w Innovative Manufacturing Services wykorzystują oprogramowanie DraftSight Professional zamiast AutoCAD® do tworzenia schematów elektrycznych rozdzielnic i w komunikacji z klientami, ponieważ DraftSight jest rozwiązaniem tańszym i łatwiejszym w użyciu, w połączeniu z posiadanym oprogramowaniem do projektowania SOLIDWORKS 3D.


Już teraz możesz kupić licencję DraftSight Premium lub testuj przez 30 dni.

Draftsight® Premium

  • Licencja przeznaczona o użytku własnego dla osób fizycznych oraz firm potrzebujących zaawansowanych funkcji oprogramowania 2D i 3D CAD w tym funkcjonalności druku 3D, wycinania laserowego, modelowania 3D, wytwarzania
  • DraftSight Premium posiada funkcjonalność DraftSight Professional
  • Nie zawiera wsparcia technicznego
  • Oprogramowanie sprzedawane jest w rocznej, odnawialnej subskrypcji na 12 miesięcy
  • zakup odbywa się w oficjalnym sklepie internetowym Dassault Systemes – producenta oprogramowania DraftSight
  • Możliwość instalacji na systemie Microsoft Windows lub Mac OS

Cena: 499€ / rok

KUPUJĘ PREMIUM

Testuj 30-dni