Na jakie umiejętności zawodowe warto dziś postawić? Które szkolenia gwarantują zatrudnienie?

Umiejętności zawodowe - SOLIDWORKS pożądany w CV inżyniera

Portal GoldenLine opublikował wyniki statystyk dotyczących przedstawicieli najbardziej rozchwytywanych profesji, których poszukiwali pracodawcy za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów GoldenLine w maju 2018 roku. Zanotowano istotny wzrost znaczenia specjalistów do spraw produkcji, a także wzrost zapytań o kierowników odpowiedzialnych za optymalizację procesu produkcji i o osoby odpowiedzialne za projektowanie. Ten trend wyraźnie wskazuje, jak ważne jest podnoszenie swoich kwalifikacji w tych obszarach.

Opublikowane statystyki pokazują jasno, że po pierwsze, pracowników poszukiwano głównie w dużych miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice). Po drugie, kierując się najbardziej popularnymi umiejętnościami opisanymi na profilu, wyodrębniono dwie grupy pracowników. Jedna związana jest ze znajomością narzędzi służących do zarządzania projektami. Druga bardzo popularna grupa to osoby mające umiejętności z zakresu projektowania, znające oprogramowanie SOLIDWORKS czy AutoCAD. To często w połączeniu ze znajomością języków obcych dawało niemalże gwarancję zainteresowania ze strony pracodawcy i wysłania oferty rekrutacyjnej. Wyraźnie świadczy to o powstaniu rynku pracownika właśnie w tym obszarze.

Umiejętności zawodowe z certyfikatem

Rynek odczuwa duże zapotrzebowanie na specjalistów projektujących w SOLIDWORKS. W jaki sposób zdobyć takie kompetencje? Właśnie w tym celu powstały certyfikowane szkolenia SOLIDWORKS, organizowane przez dedykowane Centra Szkoleniowe.

Żadne szkolenie nie przyniesie realnych korzyści i nie będzie docenione na rynku pracy, jeżeli nie zakończy się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. W ramach kursu SOLIDWORKS organizowanego przez DPS Software, egzamin certyfikacyjny jest w cenie szkolenia. Tak więc od razu uzyskuje się stosowny dokument, będący kartą przetargową podczas negocjacji z przyszłym pracodawcą.

Specjalna oferta dla studentów

Studenci, decydujący się na szkolenia SOLIDWORKS organizowane przez firmę DPS Software, za cały kurs płacą tylko połowę jego regularnej ceny. W ten sposób uzyskują solidne wsparcie przy wejściu na rynek pracy. Dzięki umiejętności projektowania na przykład maszyn w technologii 3D natychmiast, nawet jeszcze bez zdania wszystkich egzaminów na studiach, podjąć mogą satysfakcjonującą pracę i zacząć budować swoje przyszłe zawodowe CV. Nie od bezpłatnych staży, ale od pełnopłatnej pracy.

Weronika Rogut, studentka Politechniki Warszawskiej zdradza: “W poszukiwaniu nowej pracy jest jak z grą w karty. Kiedy masz lepsze karty, to większe prawdopodobieństwo, że wygrasz i dostaniesz pracę. Aby zdobyć silną kartę, warto potwierdzić swoje umiejętności poprzez zdobycie cennych certyfikatów. Jednym z nich jest Certyfikat SOLIDWORKS CSWA. Pozycja ta znajduje się w moim CV i jest to często poruszany temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Popularność programów komputerowych, takich jak SOLIDWORKS jest bardzo duża, pracodawcy cenią sobie ich znajomość wśród studentów ubiegających się o staż czy pracę. Nie jest to mój ostatni certyfikat SOLIDWORKS.”

Praktyka przede wszystkim

Samo szkolenie także jest przygotowywane i prowadzone w sposób jak najbardziej nastawiony na potrzeby kursanta. Kamila Kralczyńska, koordynatorka Centrum Szkoleń DPS Software: “Staramy się dostosować naszą ofertę szkoleń tak, aby uczestnicy mogli maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje oprogramowanie SOLIDWORKS. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu wiemy, jak ważne jest odpowiednio zaprojektowane szkolenie. Cenimy sobie opinie naszych kursantów i staramy się być coraz lepsi. Ważne jest, aby przekazywać na szkoleniach praktyczną, konkretną wiedzę, którą później uczestnicy szkoleń wykorzystają w swojej pracy.

Trenerzy DPS Software dysponują najwyższym stopniem certyfikacji SOLIDWORKS. Każda sala szkoleniowa wyposażona jest w klimatyzację oraz w dedykowane stacje robocze. Poza tym kursanci liczyć mogą na wszelkie potrzebne do nauki materiały szkoleniowe, lunch i przyjemną atmosferę w trakcie trwania spotkań. Nie bez znaczenia jest doświadczenie w organizacji, oferowana pomoc dla każdego kursanta oraz lokalizacja w aż sześciu miejscach w całej Polsce (Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Wrocław, Poznań, Katowice).

Kursy SOLIDWORKS: dla studenta, pracownika, naukowca, osoby prywatnej

To jeszcze nie wszystko. Kamila Kralczyńska zachęca do przystąpienia do bogatego programu szkoleń: “Doświadczenie w obszarze szkoleń w zakresie oprogramowania CAD, CAM, CAE i PDM, pozwoliło firmie na wypracowanie unikalnych metod nauczania oraz zbudowanie kadry najlepszych certyfikowanych trenerów. DPS Software kształci pracowników firm, ale także osoby prywatne, kadrę akademicką oraz studentów z całego kraju. Do wyboru są kursy o różnym stopniu zaawansowania i zróżnicowanej intensywności, dostosowane do konkretnego zapotrzebowania. Jedno jest pewne, trenerzy w ich trakcie stawiają przede wszystkim na praktykę, ograniczając teorię do niezbędnego minimum. Ciekawą ofertą są kursy wakacyjne, idealne do odbycia w trakcie letniej przerwy akademickiej.

Sylwester Wacnik już jako student drugiego roku Politechniki Warszawskiej ukończył pierwszy kurs SOLIDWORKS. Co pół roku podnosił swoje kwalifikacje na kolejnych szkoleniach i dziś ma na koncie umiejętności z zakresu projektowania potwierdzone aż 5 certyfikatami:

„Na zajęciach na Politechnice Warszawskiej uczyliśmy się projektowania w oprogramowaniu 2D, które nie jest zbyt intuicyjne. Studenci z wyższych roczników korzystali już z narzędzi SOLIDWORKS i przekonałem się, że projekty, nad którymi pracowałem przez wiele godzin można stworzyć dużo prościej i szybciej. Dlatego zdecydowałem się na wzięcie udziału w szkoleniu z zakresu oprogramowania SOLIDWORKS. Kurs spełnił moje oczekiwania w 100 procentach i pozwolił perfekcyjnie przygotować się do egzaminu CSWA. Do dziś ukończyłem 5 certyfikowanych szkoleń oferowanych przez DPS Software: CSWA, CSWP, CSWP – Piping & Routing, CSWP – Sheet Metal oraz CSWP – Weldments. Pracuję w firmie, która zajmuje się maszynami sterowanymi numerycznie (CNC), a zdobyte certyfikaty SOLIDWORKS były pomocne w przejściu przez proces rekrutacji.”

SOLIDWORKS pożądany w CV inżyniera

Informacje płynące z ostatnich badań dotyczących specjalistów poszukiwanych na rynku pracy jasno przekonują, że warto jest inwestować w pozyskanie bądź podniesienie umiejętności w zakresie projektowania 3D. To twarde kompetencje, które nie przeminą i stanowić będą porządne fundamenty do budowania kariery zawodowej. Uzyskanie ich otwiera możliwość bycia częścią rynku pracownika, w ramach którego samodzielnie dyktować można warunki zatrudnienia albo znaleźć swoje miejsce w biznesie.


Chcesz nauczyć się projektowania 3D? Poszukujesz odpowiedniego szkolenia dla siebie? Masz dodatkowe pytania?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.