Mechatronika sprawnie realizowana z oprogramowaniem Electrical i PCB

Mechatronika w SOLIDWORKS Electrical i SOLIDWORKS PCB

W czasach Przemysłu 4.0 i Internetu rzeczy (IoT) produkty nie składają się już wyłącznie z części mechanicznych. Coraz ważniejsze stają się elementy elektrotechniczne i elektroniczne oraz sterujące nimi oprogramowanie. W konsekwencji zmianie ulec musiał również sposób ich projektowania i produkcji.

Budowa maszyn i elektrotechnika były do niedawna dwoma dziedzinami, które funkcjonowały obok siebie, niemal się nie komunikując, co często utrudniało tworzenie i rozwój produktu. Dlatego obecnie potrzebne są zintegrowane scenariusze projektowania i produkcji łączące wszystkie dyscypliny. Odpowiedzią na te potrzeby jest pakiet oprogramowania SOLIDWORKS ElectricalSOLIDWORKS PCB, dzięki któremu możliwe jest stworzenie kompletnego środowiska programistycznego obejmującego w jednym modelu narzędzia z dziedziny mechaniki, elektrotechniki i elektroniki.

Trzon oprogramowania SOLIDWORKS stanowi standardowy system CAD dla mechaników, który sukcesywnie uzupełniano o dodatkowe funkcje zawarte obecnie w jego uproszczonej wersji, a także w jego konfiguracjach: Premium i Professional. Z biegiem lat dodane do niego zostały także moduły służące m.in. do symulacji, wizualizacji i kalkulacji kosztów. W efekcie użytkownikom oferowana jest coraz większa funkcjonalność, którą mogą wykorzystać do realizacji swoich zadań projektowych i produkcyjnych. Często dostarczany zakres funkcjonalności jest wystarczający, w innych wypadkach zintegrowany moduł służy jedynie do zapoznania się z oprogramowaniem, a użytkownicy po krótkiej fazie testowej wersji podstawowej decydują się na jej rozszerzenie.

Od 2013 r. projektanci i inżynierowie z dziedziny elektrotechniki i elektroniki mogą korzystać z kompletnych modułów obejmujących funkcjonalności elektrotechniczne: SOLIDWORKS Electrical Schematic (Standard i Professional) oraz SOLIDWORKS Electrical 3D…

SOLIDWORKS ELECTRICAL i SOLIDWORKS PCB stanowią dowód na to, że nowoczesne, często skomplikowane projekty z zakresu mechatroniki mogą być realizowane bardzo sprawnie.” Uwe Burk | Senior Director Sales, Dassault Systèmes

Artykuł został opublikowany na portalu  oraz w czasopiśmie “Polski Przemysł – grudzień 2017”. Pobierz PDF i przeczytaj całą publikację.


Zainteresował Cię przedstawiony temat i widzisz nasze oprogramowanie w swojej firmie?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.