Mechatronika sprawnie realizowana z oprogramowaniem Electrical i PCB

Mechatronika w SOLIDWORKS Electrical i SOLIDWORKS PCB

W czasach Przemysłu 4.0 i Internetu rzeczy (IoT) produkty nie składają się już wyłącznie z części mechanicznych. Coraz ważniejsze stają się elementy elektrotechniczne i elektroniczne oraz sterujące nimi oprogramowanie. W konsekwencji zmianie ulec musiał również sposób ich projektowania i produkcji.

Budowa maszyn i elektrotechnika były do niedawna dwoma dziedzinami, które funkcjonowały obok siebie, niemal się nie komunikując, co często utrudniało tworzenie i rozwój produktu. Dlatego obecnie potrzebne są zintegrowane scenariusze projektowania i produkcji łączące wszystkie dyscypliny. Odpowiedzią na te potrzeby jest pakiet oprogramowania SOLIDWORKS ElectricalSOLIDWORKS PCB, dzięki któremu możliwe jest stworzenie kompletnego środowiska programistycznego obejmującego w jednym modelu narzędzia z dziedziny mechaniki, elektrotechniki i elektroniki.

Trzon oprogramowania SOLIDWORKS stanowi standardowy system CAD dla mechaników, który sukcesywnie uzupełniano o dodatkowe funkcje zawarte obecnie w jego uproszczonej wersji, a także w jego konfiguracjach: Premium i Professional. Z biegiem lat dodane do niego zostały także moduły służące m.in. do symulacji, wizualizacji i kalkulacji kosztów. W efekcie użytkownikom oferowana jest coraz większa funkcjonalność, którą mogą wykorzystać do realizacji swoich zadań projektowych i produkcyjnych. Często dostarczany zakres funkcjonalności jest wystarczający, w innych wypadkach zintegrowany moduł służy jedynie do zapoznania się z oprogramowaniem, a użytkownicy po krótkiej fazie testowej wersji podstawowej decydują się na jej rozszerzenie.

Od 2013 r. projektanci i inżynierowie z dziedziny elektrotechniki i elektroniki mogą korzystać z kompletnych modułów obejmujących funkcjonalności elektrotechniczne: SOLIDWORKS Electrical Schematic (Standard i Professional) oraz SOLIDWORKS Electrical 3D…

SOLIDWORKS ELECTRICAL i SOLIDWORKS PCB stanowią dowód na to, że nowoczesne, często skomplikowane projekty z zakresu mechatroniki mogą być realizowane bardzo sprawnie.” Uwe Burk | Senior Director Sales, Dassault Systèmes

Artykuł został opublikowany na portalu  oraz w czasopiśmie “Polski Przemysł – grudzień 2017”. Pobierz PDF i przeczytaj całą publikację.


Zainteresował Cię przedstawiony temat i widzisz nasze oprogramowanie w swojej firmie?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00:

captcha


Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na otrzymanie od DPS Software Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w formularzu (zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. Nr 133 poz. 883).
*pola wymagane