Poznaj SWOOD i projektuj meble w 3D – program komputerowy dla meblarzy

System CAD/CAM SWOOD usprawnia proces projektowania i wytwarzania mebli w przestrzeni trójwymiarowej rozszerzając możliwości programu SOLIDWORKS, dzięki czemu projektowanie mebli jest błyskawiczne. Oprogramowanie pomaga fachowcom z branży meblarskiej przygotować zarówno projekt, wycenę, dokumentację techniczną oraz wizualizację mebli i wnętrz.

SWOOD Design to łatwiejsze parametryczne projektowanie i produkcja w 3D

Oprogramowanie SWOOD sprawi, że projektowanie mebli w środowisku 3D stanie się wyjątkowo proste, a dokumentacja 2D czytelna i zawsze aktualna. Usprawnia ono procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji. SWOOD Design oferuje możliwość stworzenia mebli od podstaw, dodawania własnych bibliotek elementów oraz edycji bazy materiałów, grubości płyt, oklein czy laminatów. Poznaj korzyści z wykorzystania parametrycznego modelu CAD 3D:

  • jeden projekt
  • wiele wariantów
  • szybka realizacja zamówienia pod wymiar
  • indywidualne wykończenie poprzez wybór materiałów przez klienta
  • automatyczna aktualizacja dokumentacji w tym BOM
  • automatyczna aktualizacja marszruty technologicznej
  • indywidualny projekt klienta np. poprzez stronę www
  • zintegrowane projektowanie CAD i wytwarzanie CAM w jednym oknie programu
  • integracja danych 3D z systemami ERP

 

Projektowanie mebli w 3D – wprowadzenie

Wykorzystanie łączników w projekcie

 

Inteligentne operacje Drag&Drop oraz automatyzacja czynności

SWOOD Design opiera się na technologii „przeciągnij i upuść” oraz znormalizowanych bibliotekach (m. in. łączniki BLUM, Hettich, Hafele, GTV) wyposażonych w inteligentne operacje. Są one skonfigurowane w taki sposób, aby zautomatyzować powtarzające się czynności. Tworzenie mebli polega na utworzeniu lub wybraniu gotowego korpusu oraz dodawaniu do niego kolejnych okuć meblowych, półek lub przegród, które przebudowują się wraz ze zmianą wymiarów gabarytowych skrzyni.

Biblioteka okuć meblowych 3D - GTV - Blum - Hettich - Hafele

Elementy połączeniowe: mimośrody, kołki czy lamele wstawiane są poprzez przeciągnięcie i upuszczenie w wybranym miejscu mebla, jednocześnie generując otwory montażowe. Automatyzacja procesu projektowania jest zatem łatwiejsza, a proces tworzenia wariantów modelu 3D oraz listy materiałowej (BOM) jest szybszy.

Wizualizacja spersonalizowanych projektów 3D przed ich produkcją

Na dzisiejszym, nieustannie rozwijającym się rynku meblarskim czas wprowadzania produktu na rynek i innowacje projektowe liczą się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Profesjonalne obrazy i animacje wspomogą dział sprzedaży oraz dział marketingu. Wykorzystaj rendering i swoje dane CAD, aby zaprezentować produkt, pokazać detale, zaprezentować rodzaj tkaniny, porównać jego spersonalizowane wersje, przeprowadzić badania rynku i wykonać materiały marketingowe jeszcze przed jego produkcją. Wyprzedź konkurencję wykorzystując profesjonalne narzędzie do renderingu.

Referencje | ADB Furniture producent mebli szkieletowych i skrzyniowych

ADB Furniture istnieje od 1998 roku i specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych mebli montowanych. Ekskluzywne, eleganckie meble o oryginalnym wzornictwie.

 

Dokumentacja generowana automatycznie ze środowiska CAD/CAM

Dużą zaletą SWOOD Design jest generowanie raportów. Dostarczają one wszystkich istotnych informacji niezbędnych dla działów produkcyjnych bądź montażu. Zawierają one rysunki techniczne mebla, zestawienia okuć, pełną listę formatek wraz z okleinami, a nawet wycenę przedstawiającą koszt jednostkowy oraz całkowity wytworzenia mebla. Sam wygląd raportu jak i jego zawartość użytkownik może również edytować według własnych potrzeb. Oprogramowanie oferuje nesting – optymalizację rozkroju dla jak najlepszego wykorzystania materiału.

SWOOD CAM

Natomiast SWOOD CAM usprawnia i przyspiesza prace technologiczne dzięki dostosowywanym strategiom obróbki tj. rowkowania, cięcia, obróbki czopów oraz obróbki gniazd. Weryfikacja poprawność technologii obróbki z uwzględnieniem geometrii obrabiarki, oprzyrządowania, pozycjonowaniem i mocowaniem przedmiotu do stołu możliwa jest dzięki wizualizacji. Oprogramowanie generuje dopasowany i edytowalny program NC na obrabiarki sterowane numerycznie. Dzięki postprocesorom mamy możliwość wysterowania maszyn producentów takich jak HOMAG, SCM, BIESSE, IMA, MASTERWOOD i wiele innych!

 

Uzyskaj ofertę na oprogramowanie do projektowania i wytwarzania mebli

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.