Poznaj SWOOD i projektuj meble w 3D – program komputerowy dla meblarzy

SWOOD Design to narzędzie zintegrowane z SOLIDWORKS. Usprawnia procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji, rozszerzających standardowe możliwości SOLIDWORKS

System CAD/CAM SWOOD usprawnia proces projektowania i wytwarzania mebli w przestrzeni trójwymiarowej rozszerzając możliwości programu SOLIDWORKS, dzięki czemu projektowanie mebli jest błyskawiczne. Oprogramowanie pomaga fachowcom z branży meblarskiej przygotować zarówno projekt, wycenę, dokumentację techniczną oraz wizualizację mebli i wnętrz.

SWOOD Design to łatwiejsze parametryczne projektowanie i produkcja w 3D

Oprogramowanie SWOOD sprawi, że projektowanie mebli w środowisku 3D stanie się wyjątkowo proste, a dokumentacja 2D czytelna i zawsze aktualna. Usprawnia ono procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji.

SWOOD Design oferuje możliwość stworzenia mebli od podstaw, dodawania własnych bibliotek elementów oraz edycji bazy materiałów, grubości płyt, oklein czy laminatów. Poznaj korzyści z wykorzystania parametrycznego modelu CAD 3D:

  • jeden projekt
  • wiele wariantów
  • szybka realizacja zamówienia pod wymiar
  • indywidualne wykończenie poprzez wybór materiałów przez klienta
  • automatyczna aktualizacja dokumentacji w tym BOM
  • automatyczna aktualizacja marszruty technologicznej
  • indywidualny projekt klienta np. poprzez stronę www
  • zintegrowane projektowanie CAD i wytwarzanie CAM w jednym oknie programu
  • integracja danych 3D z systemami ERP

 

Projektowanie mebli w 3D – wprowadzenie

Wykorzystanie łączników w projekcie

 

PEŁNA INTEGRACJA Z SOLIDWORKS

Komplementarne zastosowanie SWOOD Design z funkcjonalnością i możliwościami SOLIDWORKS, stwarza niespotykany dotychczas zestaw narzędzi do projektowania mebli w 3D.

DOSTOSOWANE RAPORTY

Wygenerowane raporty oraz szczegółowe zestawienia BOM z listą okuć, wymiarami, formatek i obrzeżami dostarczają istotnych informacji niezbędnych do wykonania wycen, montażu, instrukcji, eksportu do programów optymalizujących cięcie oraz programów CAM. Raporty mogą być modyfikowane zgodnie z wymaganiami klienta.

BIBLIOTEKA KOMPONENTÓW

Rozbudowana biblioteka różnych producentów pozwala na szybkie ,,wypełnienie” korpusu elementów typu półki, szuflady, zawiasy, które zawierają informacje o odpowiedniej pozycji i wielkości
obróbek montażowych. Każde z okuć posiada informacje o cenie, numerze katalogowym, producencie itp. co w połączeniu z raportem pozwala na uzyskanie informacji o elementach do zamówienia.
 
Pobierz DEMO

INTUICYJNY INTERFEJS

Dedykowane narzędzia do tworzenia formatek, edycji korpusów, profili oraz obrzeży opatrzone zostały przyjaznym interfejsem. Szereg funkcji ułatwiających pracę użytkownika, redukujących czas potrzebny na szkicowanie oraz powtarzalne czynności, sprawia, że praca sprowadza się jedynie do definiowania miejsca wstawienia i parametrów.

DEFINICJA WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁOWYCH

Wygląd ma znaczenie. Możliwość definicji materiałów, wzorów laminatów, tekstur, obrzeży oraz określania kierunku usłojenia i grubości formatek.

BIBLIOTEKA ZŁĄCZ

SWOOD pozwala na tworzenie własnych zestawów łączników dla elementów płytowych lub z drewna litego, za pomocą połączeń kształtowych (czopy, gniazda) i  wstawienie ich do projektu. Możliwe jest również wykorzystanie gotowych łączników firm takich jak: BLUM, Hettich, Hafele , GTV i inne.
Okucia Meblowe Blum Hettich GTV Haffele

SWOOD CAM

Oprogramowanie SWOOD CAM wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji. Efektem końcowym pracy w SWOOD CAM jest wygenerowany program NC oraz dokumentacja około produkcyjna

TECHNOLOGIE OBROBKI

Obróbka wrzecionami, agregatami wiercącymi, agregatami poziomymi, kątowymi, kontrola nad  odciągiem wiórów i  pozycją osłony wrzeciona. Dopasowanie prędkości posuwu w zależności od  kierunku usłojenia, mocowanie na stole rastrowym lub belkach z przyssawkami, projekcja laserowa oraz moduł nestingu.

DEDYKOWANE STRATEGIE OBRÓBKI

Usprawnienie i przyspieszenie prac technologicznych możliwe jest dzięki dostosowywanym strategiom obróbki tj. rowkowania, cięcia, obróbki czopów, obróbki kieszeni, konturu, automatycznym wierceniom i wielu innym.

PROGRAMOWANIE OBRABIAREK CNC

Dzięki postprocesorom możliwe jest wysterowanie maszyn producentów takich jak HOMAG, SCM, BIESSE, IMA, MASTERWOOD, FELDER i wiele innych.

SYMULACJA PROCESU OBRÓBKI ELEMENTU

Weryfikacja poprawności obróbki z uwzględnieniem stoku maszyny, pozycjonowania przedmiotu oraz przyssawek na stole możliwa jest dzięki wizualizacji dostępnej bezpośrednio w oknie SOLIDWORKS.

ASOCJATYWNOŚĆ

Pełna asocjatywność pomiędzy modelem SOLIDWORKS i stworzonymi obróbkami. Dodatkowe reguły obróbki mogą być definiowane poprzez konfigurację, właściwości dostosowane oraz status operacji. Automatyczna optymalizacja wiercenia za pomocą agregatu. Każda zmiana modelu automatycznie aktualizuję obróbkę.

TECHNOLOGIA DRAG & DROP

To możliwość dodawania operacji obróbki i narzędzi bezpośrednio z biblioteki poprzez proste i szybkie przeciąganie w okno graficzne.
 
Pobierz DEMO


Referencje | ADB Furniture producent mebli szkieletowych i skrzyniowych

ADB Furniture istnieje od 1998 roku i specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych mebli montowanych. Ekskluzywne, eleganckie meble o oryginalnym wzornictwie i wysokiej jakości wykonania.

 

Wykonuj profesjonalne obrazy i animacje, proste i czytelne instrukcje montażu, które wspomogą dział sprzedaży oraz marketingu

SOLIDWORKS Visualize jest „aparatem fotograficznym”, który umożliwia użytkownikom SOLIDWORKS i innych programów CAD tworzenie projektów, komunikację i współpracę za pomocą wysokiej jakości obrazów, dzięki czemu pobudza innowacje i wspiera decyzje projektowe i rozwiązania biznesowe.

Wykorzystaj rendering i swoje dane CAD, aby zaprezentować produkt, pokazać detale, zaprezentować rodzaj tkaniny, porównać jego spersonalizowane wersje, przeprowadzić badania rynku i wykonać materiały marketingowe jeszcze przed jego produkcją. Wyprzedź konkurencję wykorzystując profesjonalne narzędzie do renderingu.

SOLIDWORKS Composer jest osobnym produktem pozwalającym na tworzenie wysokiej jakości ilustracji oraz foto realistycznych grafik. Dodatkowo użytkownik może stworzyć animację montażu mebla.

Program dzięki prostemu interfejsowi pozwala użytkownikom bez doświadczenia z programami CAD w łatwy sposób stworzyć instrukcję montażu.Pełne powiązanie z modelem CAD pozwala na szybką aktualizację instrukcji. Obszerna baza narzędzi montażowych pozwala na lepsze przedstawienie montażu. Produkt ten generuje zarówno grafikę rastrową (PNG, TIFF) oraz wektorową (SVG) jak i pliki wideo.

Przetestuj SWOOD! 30 dni – za darmo – komercyjne w pełni legalne oprogramowanie.

 Po wciśnięciu przycisku i wysłaniu formularza na podany adres mailowy otrzymasz wiadomość z linkiem do pobrania plików.