Kształcenie na odległość z SOLIDWORKS Education

Kształcenie na odległość SOLIDWORKS Education - praca zdalna - DPS Software

Obecnie jesteśmy świadkami bezprecedensowej sytuacji na świecie. W Polsce, wszystkie szkoły i uczelnie wyższe są zamknięte, a nauczyciele i wykładowcy powinni prowadzić zajęcia zdalnie. Wydaje się, że w takich warunkach nauka przedmiotów związanych z modelowaniem 3D, która przecież w większości opiera się na ćwiczeniach praktycznych, jest niemożliwa. Nic bardziej mylnego! SOLIDWORKS Education Edition oferuje nam szereg funkcjonalności i zasobów, pozwalających na zdalne nauczanie.

Jak uzyskać dostęp do oprogramowania?

Dla szkół i uczelni z aktywną subskrypcją, SOLIDWORKS Education Edition zapewnia niezależne licencje domowe dla studentów, uczniów i kadry. Dzięki temu, wszyscy mają dostęp do najnowszych narzędzi bez konieczności łączenia się z serwerem licencji, wykorzystania VPN, itd.  Wyróżniamy tutaj dwie wersje:

  • SOLIDWORKS Student Premium – pełna wersja ze wszystkimi dodatkami, w tym Simulation, Flow Simulation, Plastics, Visualize
  • SOLIDWORKS Student Standard (tylko dla szkół) – nieograniczona ilość podstawowych licencji domowych SOLIDWORKS Standard

Jeżeli Twoja szkoła lub uczelnia nie daje takiej możliwości, to bezpłatną wersję 60-dniową możesz pobrać po wypełnieniu tego formularza.

Platforma MySolidworks dla studentów i nauczycieli - DPS Software SOLIDWORKS

Gdzie znajdę materiały dydaktyczne?

Jednym ze składników SOLIDWORKS Education Edition jest My.SOLIDWORKS.com. Jest to unikalna platforma społeczności użytkowników, gdzie oprócz forum, dysku internetowego, czy bazy modeli, znajdziemy przede wszystkim oficjalne, wysokiej jakości e-learningi w formie interaktywnym filmów. Pojedyncze lekcje, omawiające konkretne zagadnienia, zawierają przykładowe pliki do samodzielnego wykonania ćwiczeń oraz zakończone są krótkim testem sprawdzającym wiedzę.

Kształcenie na odległość SOLIDWORKS Education - praca zdalna - DPS Software

Z tych lekcji zbudowane są całe  kursy, tzw. „learning paths” dotyczące już całych modułów, w tym m. in. szkicowanie, modelowanie części, złożeń,  Simulation, a nawet przygotowanie do egzaminów CSWA i CSWP. W sumie, użytkownicy edukacyjni otrzymują ponad 1000 takich video.

Nauka zdalna - kształcenie na odległość - MySolidworks Platforma dla studentów - DPS Software

Ogromna liczba gotowych lekcji i kursów pozwala zbudować z nich gotowy kurs video odpowiadający każdej podstawie programowej. Do rejestracji konta konieczne jest posiadanie numeru licencji Student Premium. Procedura rejestracji opisana przez nas wcześniej na blogu technicznym DPSTODAY jest zaprezentowana poniżej:

 

Wykładowcy również posiadają dostęp do gotowych skryptów, w tym e-booków Podstawy modelowania i symulacji 3D w SOLIDWORKS oraz CAD Instructor Guide. Podręczniki te z powodzeniem mogą być wykorzystane do nauczania zdalnego.

Sprawdzenie nabytej wiedzy

Kryteria zaliczenia przedmiotu, zawarte w syllabusach, są różne – od odbycia poszczególnych ćwiczeń laboratoryjnych, przez testy teoretyczne, aż do praktycznego wykonania projektu zaliczeniowego. O ile ten ostatni nie stanowi problemu, to przeprowadzenie kolokwium w warunkach nauczania zdalnego może być kłopotliwe. Z pomocą przychodzi nam międzynarodowy program certyfikacji SOLIDWORKS, do którego dostęp jest bezpłatny w ramach aktywnej subskrypcji. Najważniejsze korzyści:

  • Egzamin zdawany zdalnie, online, za pośrednictwem aplikacji Virtual Tester,
  • Każdy uczestnik otrzymuje indywidualny zestaw pytań teoretycznych i praktycznych,
  • Automatyczne sprawdzenie wyniku natychmiast po zakończonym egzaminie,
  • Oprócz zaliczenia, zdający otrzymują oficjalny, międzynarodowy certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności,
  • 14 różnych egzaminów – szerokie spektrum sprawdzanych zagadnień (pobierz katalog wraz z zakresami ),
  • Brak konieczności przygotowywania egzaminu przez wykładowcę.

Jeżeli chciałbyś poznać szczegółowe informacje – zapraszam do kontaktu: Adrian Czapla, Specjalista ds. Edukacji.


Masz dodatkowe pytania dotyczące oprogramowania SOLIDWORKS Education?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00 i uzyskaj wszelkie potrzebne informacje.