Nowy interfejs SOLIDWORKS CAD 3D dla dzieci i młodzieży od DPS Software

SOLIDWORKS interfejs dla dzieci - DPS Software

Firma DPS Software przygotowała specjalny interfejs SOLIDWORKS dla dzieci

Już od pierwszych lat życia dzieci wykazują się wysoką kreatywnością. Projektują różne wynalazki, które prezentują w formie papierowych rysunków. A gdyby tak umożliwić im prezentację swoich pomysłów w 3D? Pozwoliłoby to na połączenie nauki z zabawą, tym samym ułatwiając im dalszą naukę czy pracę.  Dlatego też DPS Software przygotował specjalny interfejs SOLIDWORKS, najpopularniejszego oprogramowania CAD 3D wśród inżynierów.

Interfejs solidworks cad 3d dla najmłodszych dla podstawóki

CAD 3D dla podstawówki

Aby umożliwić najmłodszym korzystanie z oprogramowania CAD, uprościliśmy interfejs SOLIDWOKRS tak, by korzystanie z niego było możliwie jak najmniej skomplikowane, proste i intuicyjne. Usunęliśmy zaawansowane funkcje i narzędzia, a ikony powiększyliśmy, by były lepiej widoczne.

Interfejs dostosowany dla uczniów szkół podstawowych zawiera najprostsze operacje i kształty, co pozwala dzieciom na szybkie tworzenie pojedynczych części. Wystarczą proste szkice, a następnie wyciągnięcia, by zbudować coś ciekawego, np. rakietę czy domek. Dzięki uproszczonemu interfejsowi nauka i zabawa idą ze sobą w parze. Teraz odręczne rysunki można przenieść w świat 3D, a następnie wydrukować na drukarce 3D.

cad dla najmłodszych

SOLIDWORKS dla gimnazjum

Wraz ze wzrostem umiejętności, rośnie poziom skomplikowania interfejsu oraz ilość dostępnych operacji. Uczniowie gimnazjum poznają więcej funkcji, a także oprócz tego będą mogli tworzyć proste złożenia, zupełnie jak z klocków Lego! Pomoże to w zrozumieniu działania mechanizmów, a także pobudzi wyobraźnię.

Interfejs SOLIDWORKS dla gimnazjum

Interfejs SOLIDWORKS dla gimnazjum szkic

SOLIDWORKS CAD 3D gimnazjum nowy interfejs

Rozwiązania CAD 3D dla szkół średnich

Interfejs dostosowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przypomina bardziej wersję oprogramowania używaną przez inżynierów. Do dokumentów służących do tworzenia części i złożeń dodano kilka zakładek, a także rozszerzono możliwości programu do tworzenia płaskich rysunków technicznych.

Interfejs CAD 3D SOLIDWORKS dla szkol średnich

Podzielenie stopnia zaawansowania na kilka poziomów pozwoli na dopasowanie trudności do poziomu wiedzy ucznia. Dzięki temu dzieci z łatwością przyswoją informacje, a przy tym nie będą się nudzić. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody ze światem 3D. Mamy nadzieję, że pomysł spotka się z zainteresowaniem ze strony naszych najmłodszych użytkowników.

Jesteś zainteresowany nowym interfejsem SOLIDWORKS? Skontaktuj się z nami.


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Potrzebujesz informacji odnośnie oprogramowania SOLIDWORKS dla dzieci? Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń 22 339 64 00: