HP ZBook G5 – nowa linia mobilnych stacji roboczych dla inżynierów

HP ZBook G5 mobile workstation dla SLIDWORKS

HP aktualizuje portfolio mobilnych stacji roboczych i wprowadza na rynek nową serię HP ZBook G5. W ofercie pojawią się także monitor HP DreamColor Z27x G2 Studio Display. Seria HP ZBook charakteryzuje się nienagannym wzornictwem z precyzyjnym, szlifowanym diamentem touchpadem. HP Z Book 17 G5 to najpotężniejsza na świecie mobilna stacja robocza oferująca niezbędną moc użytkownikom, którzy wymagają dużej wydajności.

10 kwietnia 2018 firma HP Inc. przedstawiła szereg nowych, mobilnych stacji roboczych HP ZBook piątej generacji zaprojektowanych z myślą o specjalistach, kadrze kierowniczej i studentach, którzy poszukują dużej mocy obliczeniowej i wysokiego komfortu pracy. Nowa linia oferuje nowoczesne wzornictwo, narzędzia do współpracy oraz efektywne zabezpieczenia, które wspomagają proces twórczy.

HP ZBook G5 komputer dla SLIDWORKS

Stacje HP ZBook oferują przyszłościowy design i wszechstronność, precyzyjną obsługę pisania odręcznego, najjaśniejsze ekrany, dostęp do wnętrza bez użycia narzędzi oraz atrakcyjne wykończenie. W stacjach HP ZBook nowej generacji zastosowano materiały wzmacniające wytrzymałość oraz obniżające wagę, a także zoptymalizowane ekrany z wąskim obramowaniem, które zapewniają większy obraz w mniejszej obudowie.

Mobilne stacje dla specjalistów

Nowa generacja HP ZBook Studio G5 to unikatowa kombinacja designu i wydajności stworzona z myślą o kreatywnych specjalistach. Użytkownicy mogą ożywić swoje pomysły na najjaśniejszym na świecie laptopowym ekranie 4K. Ekran HP DreamColor z powłoką przeciwodblaskową zapewnia 100-procentowe pokrycie przestrzeni barw Adobe RGB, ma 600 nitów jasności, jest o 20 proc. jaśniejszy od 15-calowego ekranu Retina w Apple MacBook Pro i 50 proc. jaśniejszy od ekranu Dell XPS UltraSharp 4K.

HP ZBook Studio obsługuje nawet 6 TB pamięci masowej, certyfikowaną grafikę NVIDIA® Quadro® i ultraszybkie, 6-rdzeniowe procesory Intel® Xeon®, oferując wydajność przetwarzania o 35 proc. wyższą niż Apple MacBook Pro.

Stacje HP ZBook G5 stworzone z myślą o wymagającej pracy

HP ZBook17 G5 zapewnia wydajność komputera stacjonarnego w połączeniu ze swobodą laptopa. Użytkownicy docenią wysoką wydajność podczas edytowania treści, zarządzania danymi i projektowania w rzeczywistości wirtualnej. HP ZBook 17 G5, najpotężniejsza na świecie mobilna stacja robocza, ma o 50 proc. więcej rdzeni niż urządzenia poprzedniej generacji, nawet 10 TB pamięci masowej, 64 GB pamięci RAM, grafikę NVIDIA® Quadro® P5200 oraz o 20 proc. lepsze odprowadzanie ciepła w porównaniu z poprzednią generacją.

Laptop dla SOLIDWORKS - HP Zbook

HP ZBook 15 idealny dla narzędzi SOLIDWORKS

HP ZBook 15 G5 zapewnia wyjątkową wydajność w połączeniu z najlepszymi w branży zabezpieczeniami i sprawdza się doskonale w renderingu, procesach inżynierskich oraz symulacjach. Dzięki charakterystyczne termicznej lepszej o 30 proc. od urządzeń poprzedniej generacji stacja nie przegrzewa się, przetwarzając dane z maksymalną wydajnością. Użytkownicy mogą ożywić swoje projekty w miliardach barw na 600-nitowym ekranie HP DreamColor o rozdzielczości 4K. Mogą też pracować produktywniej dzięki nawet trzem dyskom o łącznej pojemności 6 TB oraz lokalnej pamięci PCIe TLC o pojemności sięgającej 4 TB. Stacja została zaprojektowana z myślą o przyszłości, a beznarzędziowy dostęp ułatwia jej modernizację.

Mobilna stacja robocza dedykowana studentom

HP ZBook 15v G5 to mocny laptop kierowany do studentów inżynierii oraz małych i średnich firm, oferujący szybkie procesory i certyfikowaną, wydajną grafikę w niskiej cenie. Model ten cechuje się szybką pracą dzięki 6-rdzeniowym procesorom Intel® Xeon® oraz 32 GB pamięci, nawet kiedy wykonuje wiele aplikacji jednocześnie. Użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do dużych plików 4K za sprawą nawet 4 TB szybkiej pamięci masowej oraz pracować ze skomplikowanymi modelami 2D i 3D ze wsparciem certyfikowanej karty graficznej NVIDIA® Quadro®. HP ZBook 15 zoptymalizowano pod kątem stabilności i wysokiej wydajności w profesjonalnych aplikacjach czołowych dostawców oprogramowania, takich jak SOLIDWORKS, Alphacam czy Solidcam.

Monitor Hp Z27x display

27 cali przestrzeni projektowej

Monitor HP DreamColor Z27x G2 Studio Display, cechujący się wiernością barw i szeroką gamą kolorów, jest wyposażony w doskonały panel IPS oraz narzędzia do zarządzania przepływem pracy z przełomową technologią HP DreamColor. Ten monitor o przekątnej 27 cali wykorzystuje zintegrowany, wysuwany czujnik, który kalibruje kolory na żądanie lub według harmonogramu.

Firma HP współpracowała z czołowymi specjalistami od efektów specjalnych, aby stworzyć rozwiązania optymalizujące proces projektowy, w tym znaczniki ekranowe, zdalne zarządzanie oraz pierwsze na świecie zintegrowane rozwiązanie KVM bazujące na klawiaturze, które ułatwia przełączanie się między urządzeniami.

Nowa seria ZBook oraz monitor HP Z27x G2 mają być dostępne w maju 2018 roku.