HP ZBook 17 G5 – najpotężniejsza na świecie mobilna stacja robocza

HP ZBook 17 G5 - najpotężniejsza na świecie mobilna stacja robocza-solidworks

HP ZBook 17 G5, najpotężniejsza na świecie mobilna stacja robocza – dysponuje procesorem z 6 rdzeniami, grafiką Nvidia Quadro P5200, 64 GB pamięci RAM, a do tego obsługuje nawet 10 TB pamięci masowej.

Liczba 17-calowych mobilnych stacji roboczych nieco spadła w ostatnich latach, ale HP jest jedną z niewielu firm, które sprzedają laptopy w tym formacie. ZBook 17 G5 jest w tym roku najbardziej wydajnym laptopem HP, oferującym wydzieloną kartę graficzną, dużą ilość pamięci masowej i napęd dysków optycznych. System jest pozycjonowany dla twórców treści, którzy z każdym rokiem oczekują od sprzętu coraz wyższej skuteczności i jeszcze bardziej efektywnego działania.

HP ZBook 17 G5 z powrotem otwarty

Stacja jest odporna na upadki, wstrząsy oraz zużycie. Dobrze przemyślana konstrukcja HP ​​ZBook, zaowocowała solidnymi urządzeniami do zastosowań biznesowych. Atrakcyjna obudowa i testy zgodnie z normami wojskowymi w zakresie wibracji, kurzu, wilgoci, wysokości i wysokich temperatur zapewniają, że mobilna stacja robocza poradzi sobie z intensywnymi podróżami i pracą.

Najwyższej jakości HP ZBook jest wyposażony w 17-calowy wyświetlacz DreamColor 4K, który stanowi 100% barw Adobe RGB i jest również wyposażony w zintegrowany system kalibracji. HP oferuje także różnorodne wyświetlacze FHD i UHD z 17-calowym ZBook G5, w tym SKU z obsługą dotykową. Dostępna jest również opcja 1600 × 900, ale być może nie znajdzie ona zbyt wielu zwolenników.

Procesory i karty graficzne

Podobnie jak jego mniejsi bracia, nowy 17-calowy ZBook od HP jest zasilany przez procesory Intel Core i5 / i7 lub Xeon E-2176M / E2186M z czterema lub sześcioma rdzeniami.

SOLIDWORKS wraz z NVIDIA opracowuje najnowszą generację kart graficznych, które optymalnie wykorzystują wielordzeniowe możliwości GPU w SOLIDWORKS. Jeśli korzystasz z SOLIDWORKS Visualize, zalecamy kartę graficzną Nvidia Quadro, ponieważ wizualizacja wykorzystuje rdzenie Cuda.

HP oferuje kilka opcji kart graficznych. Są to:

  • NVIDIA Quadro P1000 (4GB GDDR5)
  • NVIDIA Quadro P2000 (4GB GDDR5)
  • NVIDIA Quadro P3200 (6GB GDDR5)
  • NVIDIA Quadro P4200 (8GB GDDR5)
  • NVIDIA Quadro P5200 (16GB GDDR5)
  • AMD RadeonPro WX 4170 (4GB GDDR5)

Podstawowe konfiguracje nadal będą mogły polegać na zintegrowanej karcie graficznej Intel UHD 630 / UHD P630. Aby zapewnić chłodną i cichą pracę, nowy ZBook 17 to również ulepszone rozwiązanie termiczne, które oferuje o 20% wyższą wydajność w porównaniu z chłodzeniem poprzedniej generacji dla 17-calowych stacji roboczych HP. Ulepszone chłodzenie ma na celu zapewnienie, że procesory pracują na wyższych częstotliwościach przez dłuższy czas, a zatem oferują lepszą reakcję w niektórych przypadkach.

HP ZBook 17 G5 bok

HP ZBook17 G5 zapewnia wydajność komputera stacjonarnego

Podsystem pamięci ZBook 17 G5 będzie wyposażony w cztery gniazda SO-DIMM obsługujące do 64 GB pamięci DDR4-2667 ECC lub pamięci innej niż ECC. Jeśli chodzi o przechowywanie danych, system może pomieścić wiele modułów M.2 SSD i 2,5-calowe dyski SSD/HDD o łącznej pojemności 10 TB. ZBook 17 G5 posiada również czytnik Blu-ray/DVD dla tych, którzy chcieliby oglądać filmy lub nagrać swój projekt na płycie.

Możliwości wejścia/wyjścia 17-calowego modelu ZBook naśladują jego 15-calowego brata. Laptop wyposażony jest w Wi-Fi 2×2 802.11ac Wave 2, Bluetooth 5.0, GbE, USB 3.0 Type-A, Thunderbolt 3, HDMI 2.0, czytnik kart SD UHD-II, czytnik kart inteligentnych, opcjonalny modem 4G, gniazdo audio TRRS.

HP ZBook 17 G5 jest rzeczywiście dość lekki i kompaktowy. Komputer ma wysokość 3,3 cm i waży 3,2 kg, gdy jest wyposażony w baterię 96-Wh. W rzeczywistości są 15.6-calowe stacje robocze, które ważą więcej. Tymczasem wydajność mocniejszego ZBook 17 G5 jest porównywalna do nowoczesnego komputera stacjonarnego.

Najbardziej rozbudowany laptop HP, bez narzędzi

ZBook 17 G5 można dostosować do indywidualnych potrzeb. A kiedy musisz stację zmodernizować, możesz zwiększyć ilość pamięci lub włożyć większy dysk w kilka sekund bez użycia narzędzi.

Windows 10 Pro dla stacji roboczych

Bądź produktywny w każdej sytuacji. Windows 10 Pro i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, współpracy i łączności firmy HP pomagają przetrwać dzień na komputerze HP ZBook 17.

Zamiast martwić się kwestiami IT, posiadacze systemu Windows 10 Pro mogą skupić się na prowadzeniu działalności. Windows 10 Pro to podstawa działania Twojej firmy: wbudowane narzędzia zabezpieczające, łatwe wdrażanie i zarządzanie oraz większa produktywność stanowią klucz do sukcesu. Przejście na system Windows 10 Pro otwiera drzwi do nowych, efektywnych kosztowo funkcji niezbędnych przy wydajnym zarządzaniu Twoimi danymi oraz do ich ochrony. Przystępne, sprawdzone i uniwersalne narzędzia systemu Windows 10 Pro pozwolą każdemu zespołowi wykonać pracę efektywniej.

HP ZBook Windows 10 Pro

SOLIDWORKS posiada certyfikat na stacjach roboczych HP Z i profesjonalną grafikę

SOLIDWORKS testuje i certyfikuje sterowniki kart graficznych dla każdej wersji SOLIDWORKS i obsługiwanych systemów operacyjnych.
Wyniki są wyświetlane na stronie internetowej www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html

Zdjęcie makro HP ZBook 17 G5

Wiodące bezpieczeństwo w branży

Ponieważ bezpieczeństwo nadal stanowi priorytet dla firm i użytkowników, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich urządzeń PC. To właśnie dlatego HP projektuje swoje mobilne stacje robocze ZBook tak, aby były one najbezpieczniejszymi i najłatwiejszymi w obsłudze komputerami PC i stacjami roboczymi na świecie, a teraz są one wyposażone w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa i zarządzania pozwalających im stawić czoła obecnym zagrożeniom.

Oprócz funkcji HP Sure View, HP Sure Click, Windows Hello, opcjonalnej kamery prywatnej oraz funkcji HP Multi-Factor Authenticate modele ZBook oferują również HP Endpoint Security Controller – wbudowany sterownik sprzętowy stanowiący część zintegrowanego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które monitoruje, chroni i odzyskuje BIOS, system operacyjny oraz najważniejsze aplikacje w razie ataku. Jest to fizycznie odizolowany, zabezpieczony kryptograficznie układ, który jest dostępny wyłącznie w zapowiedzianych urządzeniach i posiada następujące funkcje:

  • HP Sure Start Gen 4: W poprzedniej generacji funkcja HP Sure Start chroniła zarówno BIOS, jak i kopię BIOS-u zapisaną w pamięci systemowej. Funkcja Sure Start oferuje teraz ulepszone szyfrowanie w celu efektywniejszej ochrony urządzenia, oraz zwiększoną elastyczność i logowanie zdarzeń oprogramowania sprzętowego innych producentów
  • HP Sure Run: Najnowsza funkcja, która – w oparciu o możliwości Endpoint Security Controller – poszerza zakres sprzętowego samonaprawiania się poprzez monitorowanie kluczowych procesów i aplikacji, takich jak programy antywirusowe, ostrzegając zarówno użytkownika, jak i dział IT w razie wystąpienia zmian, i automatycznie uruchamiając te procesy ponownie w razie zatrzymania
  • HP Sure Recover: Kolejna nowa funkcja w 2018 roku – umożliwia bezpieczne, automatyczne, oparte na sieci, odzyskiwanie obrazu oprogramowania za pomocą połączenia internetowego. Bez pomocy działu IT pracownicy będą mogą wczytać obraz systemu na komputerze PC, korzystając z obrazu udostępnionego przez HP lub ich firmę, nawet jeśli zawartość całego dysku została wykasowana

Zainteresował Cię przedstawiony temat i jesteś zainteresowany ofertą mobilnej stacji roboczej? A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań CAD/CAM?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00: