HP odświeża linię mobilnych stacji roboczych ZBook oraz monitorów 4K UHD

Nowe mobilne stacje robocze HP Zbook G5

Firma HP Inc. w lutym zaprezentowała linię nowych urządzeń, monitorów i akcesoriów adresowanych do nowoczesnego pracownika, w tym szereg wielokrotnie nagradzanych funkcji dostępnych w najlepiej sprzedających się mobilnych stacjach roboczych HP ZBook 14u/15u. Nowe monitory 4K UHD HP EliteDisplay i Z Display oferują innowacyjne rozwiązania oraz wygodę klasy premium dostępną dla każdego inżyniera.

Współcześni pracownicy wymagają większej elastyczności, jeśli chodzi o miejsce i sposób wykonywania pracy. 62 procent ludzi pracuje więcej niż w jednym miejscu, a 81 procent pracuje również w czasie wolnym, co pokazuje zapotrzebowanie na urządzenia łączące ludzi w dowolnym miejscu i czasie.

Trwałość i zrównoważony rozwój idą w parze – coraz więcej firm chce zmaksymalizować inwestycje w sprzęt i zminimalizować wpływ na środowisko. Modele ZBook 14u/15u przeszły wymagające testy MIL-STD-810G, a ich serwis jest łatwiejszy niż w przypadku wcześniejszych generacji.

Mobilna stacja robocza HP ZBook 14u G5
Mobilna stacja robocza HP ZBook 14u G5

ZBook 14u i ZBook 15u mogą pochwalić się najwyższą wytrzymałością w branży, mając na uwadze, że to smukłe i lekkie 14- i 15-calowe notebooki. Urządzenia przeszły dwa dodatkowe testy MIL-STD, obsługi na powierzchniach roboczych i wstrząsu po upadku z wysokości, w celu uodpornienia ich na nieprzewidywalne warunki panujące w środowiskach technicznych. Urządzenia tej serii posiadają certyfikat ENERGY STAR® oraz są zarejestrowane w programie EPEAT® Gold, odzwierciedlając zaangażowanie HP w zrównoważony rozwój.

Stacje robocze ZBook 14u/15u wyposażone są w klawiaturę HP Premium Collaboration Keyboard, z wbudowanymi przyciskami do łatwego zarządzania połączeniami telefonicznymi, a także HP PhoneWise, jedyne na świecie rozwiązanie zgodne z systemem Windows, służące do wysyłania SMS-ów i wykonywania połączeń telefonicznych z komputera PC na urządzenia z systemami iOS i Android™

Mobilna stacja robocza HP ZBook 15u G5
Mobilna stacja robocza HP ZBook 15u G5

Nowe mobilne stacje robocze obejmują:

  • Mobilne stacje robocze HP ZBook 14u/15u posiadają teraz popularną funkcję HP Sure View w celu zapewnienia większej prywatności użytkownika i jego danych, są to też pierwsze mobilne stacje robocze z zintegrowanym filtrem prywatności. Obydwa urządzenia wyposażono w procesory Intel® Core™ Quad Core ósmej generacji z technologią vPro™ oraz procesory graficzne AMD Radeon™ Pro umożliwiające wysoką i stabilną wydajność. Posiadają ponad 24 certyfikaty ISV dotyczące projektowania CAD i innych profesjonalnych zastosowań.
    • HP ZBook 14u G5 to najsmuklejsza na świecie stacja robocza, mierząca tylko 17,9 mm grubości i ważąca 1,48 kg. ZBook 14u imponuje wzornictwem i opcjonalnie może być wyposażony w dotykowy wyświetlacz 4K z technologią anti-glare, co jest idealne dla mobilnych pracowników technicznych.
    • Odświeżony HP ZBook 15u G5 wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i5 lub i7 Quad Core nz technologią vPro oraz procesor graficzny AMD Radeon™ Pro 3D zapewniające wysoką wydajność i niezawodność, a także do 2 TB pamięci na szybkim dysku. Jest on skierowany dla zaawansowanych mobilnych użytkowników. Oprogramowanie HP Performance Advisor zapewnia optymalną konfigurację, kompatybilność i wydajność.
Monitor HP EliteDisplay S270n
Monitor HP EliteDisplay S270n

Nowe monitory 4K:

  • HP EliteDisplay S270n to pierwszy monitor HP EliteDisplay 4K, który może pobierać wideo i dane, a także ładować komputer z mocą 60 W za pomocą jednego kabla USB-C™. Aby spełnić wysokie wymagania inżynierów i projektantów, którzy potrzebują spójnej kalibracji kolorów, w nowych monitorach HP Z27 i HP Z32 kolory kalibrowane są fabrycznie, spełniając wymogi specyficznego sposobu pracy tych użytkowników. HP Z43, największy monitor HP 4K, przeznaczony jest dla użytkowników wymagających większego ekranu. Wszystkie trzy monitory 4K HP Z oferują 10-bitów koloru, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć ponad 1 miliard kolorów – miliony więcej niż na standardowych 6- lub 8-bitowych monitorach. Każdy z nowych monitorów Z Display 4K posiada także łącze USB-C™, które przesyła nie tylko wideo i dane, ale również dostarcza 65W mocy z powrotem do komputera.
Monitor HP Z43 4K
Monitor HP Z43 4K

Wiodące bezpieczeństwo w branży

Ponieważ bezpieczeństwo nadal stanowi priorytet dla firm i użytkowników, coraz większy wpływ wywiera na nie wybór odpowiednich urządzeń PC. Dlatego właśnie HP projektuje swoje mobilne stacje robocze ZBook tak, aby były one najbezpieczniejszymi i najłatwiejszymi w obsłudze komputerami PC i stacjami roboczymi na świecie, a teraz są one wyposażone w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa i zarządzania pozwalających im stawić czoła obecnym zagrożeniom.

Oprócz funkcji HP Sure View, HP Sure Click, Windows Hello, opcjonalnej kamery prywatnej oraz funkcji HP Multi-Factor Authenticate modele ZBook 14u/15u oferują również HP Endpoint Security Controller – wbudowany sterownik sprzętowy stanowiący część zintegrowanego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które monitoruje, chroni i odzyskuje BIOS, system operacyjny oraz najważniejsze aplikacje w razie ataku. Jest to fizycznie odizolowany, zabezpieczony kryptograficznie układ, który jest dostępny wyłącznie w zapowiedzianych urządzeniach i posiada następujące funkcje:

  • HP Sure Start Gen 4: W poprzedniej generacji funkcja HP Sure Start chroniła zarówno BIOS, jak i kopię BIOS-u zapisaną w pamięci systemowej. Funkcja Sure Start oferuje teraz ulepszone szyfrowanie w celu efektywniejszej ochrony urządzenia, oraz zwiększoną elastyczność i logowanie zdarzeń oprogramowania sprzętowego innych producentów
  • HP Sure Run: Najnowsza funkcja, która – w oparciu o możliwości Endpoint Security Controller – poszerza zakres sprzętowego samo-naprawiania się poprzez monitorowanie kluczowych procesów i aplikacji, takich jak programy antywirusowe, ostrzegając zarówno użytkownika, jak i dział IT w razie wystąpienia zmian, i automatycznie uruchamiając te procesy ponownie w razie zatrzymania
  • HP Sure Recover: Kolejna nowa funkcja w 2018 roku – umożliwia bezpieczne, automatyczne, oparte na sieci, odzyskiwanie obrazu oprogramowania za pomocą połączenia internetowego. Bez pomocy działu IT pracownicy będą mogli wczytać obraz systemu na komputerze PC, korzystając z obrazu udostępnionego przez HP lub ich firmę, nawet jeśli zawartość całego dysku została wykasowana

Najnowsze mobilne stacje robocze z seri Zbook 14u/15u dostępne już wkrótce ofercie DPS Software.


Poszukujesz sprzętu komputerowego dla siebie lub swojej firmy? Masz dodatkowe pytania techniczne?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00: