Efektywne narzędzia przekładają się na efektywność fazy projektowania – Case Study KH KIPPER

KH KIPPER - SOLIDWORKS Case Study - DPS Software

W lipcu odwiedziliśmy naszego klienta, firmę KH KIPPER, która jest największym w Polsce producentem zabudów-wywrotek, przyczep i naczep na samochody ciężarowe powyżej 12 t DMC. Dbałość o jakość produktu oraz ustawiczny rozwój pozwoliły firmie KH KIPPER stać się autoryzowanym partnerem producentów ciężarówek z tzw. wielkiej siódemki, czyli MAN, Iveco, Mercedes, DAF, Volvo, Renault i Scania.

Z zakładów KH-KIPPER w Kajetanowie i Skarżysku-Kamiennej co tydzień wyjeżdża około 45 zabudów, a roczna produkcja wynosi ponad 2000 sztuk jednostek produktów. Dokąd trafiają? Większość, bo aż 85%, przeznaczonych jest na eksport–najczęściej na rynki Europy Zachodniej i Skandynawii, ale również na Ukrainę i do Rosji. Ale KH KIPPER wyprodukował także wywrotkę, która pojechała na Spitsbergen oraz taką, która trafiła do kopalni niklu w Nowej Kaledonii. A gdybyście kiedyś zwiedzali Afrykę, nie bądźcie zdziwieni, gdy również tam –w Beninie czy na Wybrzeżu Kości Słoniowej –zobaczycie ciężarówkę z logo KH KIPPER na wywrotce.

Indywidualne podejście do każdego zamówienia

W świecie wywrotek każdy produkt powstaje na indywidualne zamówienie i dostosowany jest do potrzeb zamawiającego. Sprawny proces projektowania wywrotki jest kluczowy dla rozpoczęcia cyklu produkcyjnego – tak naprawdę to tu rozpoczyna się proces powstawania produktu, gdzie zachodzi parametryzacja wszystkie jego elementów w odniesieniu do wymagań klienta. Rozmowa z konstruktorami KH KIPPER nasunęła jeden wniosek – efektywne narzędzia przekładają się na efektywność fazy projektowania. Dlatego też w KH KIPPER projektuje się przy użyciu oprogramowania SOLIDWORKS.

Produkujemy wywrotki dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, a zatem praca działu konstrukcyjnego jest bardzo dynamiczna i wymaga od konstruktora użycia narzędzi, które pozwolą mu działać w takim modelu. W tym przypadku SOLIDWORKS świetnie daje sobie radę, więc jego wybór nie był przypadkowy. Jego interfejs jest bardzo przejrzysty, dzięki czemu konstruktor może skoncentrować się przede wszystkim na pracy, na konstruowaniu, na wdrażaniu nowych pomysłów, zamiast skupiać się na obsłudze oprogramowania. – mówi Tomasz Łazarski, kierownik działu konstrukcyjnego w KH KIPPER.

KH KIPPER - Budownictwo - Wywrotka Typu W1MV

Analiza konstrukcji oraz pełna kontrola nad plikami

Weryfikację poprawności projektu KH KIPPER realizuje przy użyciu oprogramowania SOLIDWORKS Simulation, które pozwala na sprawdzenie wytrzymałość, sztywności i wielu innych parametrów. Konstruktorzy KH KIPPER korzystają również z systemu SOLIDWORKS PDM, który pozwala na odpowiednią organizację plików.

Współpraca z DPS Software

Dystrybutorem oprogramowania, o którym mowa wyżej, jest DPS Software, autoryzowany przedstawiciel SOLIDWORS w Polsce. Podobnie jak KH KIPPER, na rynku działamy już 23 lata, dostarczając w tym czasie pod 3000 licencji do 2500 klientów. Zajmujemy się doradztwem w wyborze oprogramowania, ale i jego wdrożeniem, a także szkolimy zespoły inżynierów w zakresie jego obsługi. Dla naszych klientów świadczymy również bezpłatne wsparcie techniczne, rozwiązując co roku pond 3800 zgłoszeń.

Bardzo cenimy sobie współpracę z DPS Software, która oferuje wsparcie na najwyższym poziomie. Wszelkie trudności, które napotykamy, rozwiązują w sposób niemal natychmiastowy i bardzo profesjonalny. – komentuje Tomasz Łazarski, kierownik działu konstrukcyjnego w KH KIPPER.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę, a firmie KH KIPPER życzymy samych sukcesów i nieustannego wzrostu liczby zamówień! Zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.


Twoja firma chciałby skorzystać z rozwiązań CAD/CAE/PDM? Masz dodatkowe pytania dotyczące oprogramowania Dassault Systèmes SOLIDWORKS? A może jesteś zainteresowany prezentacją narzędzi SOLIDWORKS wspomagających projektowanie?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00.