Oprogramowanie SOLIDWORKS Edukacja dla uczniów i studentów

Edukacja CAD/CAM – SOLIDWORKS i nie tylko dla studenta i wykładowcy

 

SOLIDWORKS EDUCATION EDITION

SOLIDWORKS Education Edition zawiera pełen program nauczania wraz z materiałami treningowymi, ułatwiając wykładowcom przekazywanie wiedzy na każdym poziomie edukacyjnym. SolidWorks Education Edition jest równoważny komercyjnej wersji SOLIDWORKS Premium. Dodatkowo, wraz z wersją SOLIDWORKS Education Edition uczelnie otrzymują również wersje SOLIDWORKS Student Design Kit przeznaczone dla studentów. Edukacja oprogramowania CAD w Polskich szkołach i uczelniach jest wspierana przez DPS Software od 1997 roku.

KOMPLEKSOWE NARZĘDZIE DO NAUKI OPROGRAMOWANIA 3D CAD

Kompleksowy zestaw narzędzi pomocnych na każdym etapie edukacja cad, łatwe w użyciu poradniki i przewodniki tworzenia niestandardowych kursów, ćwiczenia projektowe obejmujące projektowanie, modelowanie i wizualizacje. Szkolenia tworzone są przez trenerów i specjalistów branżowych z wieloletnim doświadczeniem.

SOLIDWORKS EDUCATION EDITION ZAWIERA:
  SOLIDWORKS Premium (CAD 3D)
  SOLIDWORKS Simulation Premium (narzędzie FEA)
  SOLIDWORKS Flow Simulation (narzędzie CFD)
  SOLIDWORKS Flow Simulation HVAC
  SOLIDWORKS Flow Simulation Electronic Cooling
  SOLIDWORKS Motion (analiza kinematyczna)
  SOLIDWORKS Plastics Premium (analiza procesu wtrysku)
  SOLIDWORKS MBD (dodatek odpowiadający na trend w bezrysunkowym procesie projektowym)
  SOLIDWORKS Sustainability (analiza wpływu projektu na środowisko naturalne)
  Kompletny program nauczania zawierający przewodnik dla nauczycieli i studentów
  Dostęp online do edukacyjnej społeczności, dodatkowo do biblioteki, artykułów i przykładów
  Biblioteka modeli 3D
SOLIDWORKS RESEARCH

Licencja SOLIDWORKS Research udostępnia badaczom najnowsze technologie SOLIDWORKS przeznaczone do projektowania i przeprowadzania badań inżynieryjnych. Oprogramowanie oraz uzyskane za jego pomocą efekty można bez ograniczeń wykorzystywać w publikacjach, projektach finansowanych przez przemysł, przekazywaniu własności intelektualnej oraz składaniu wniosków o ochronę patentową. Ponadto oprogramowanie nie nakłada informacyjnych znaków wodnych.

Oprogramowanie SOLIDWORKS Academic Research
Oprogramowanie SOLIDCAM Edukacja dla szkół i uczelni
SOLIDCAM – KOMPLEKSOWANE NARZĘDZIE DO NAUKI OPROGRAMOWANIA CAM

SOLIDCAM Education Edition zawiera pełen program nauczania wraz z materiałami treningowymi, ułatwiając wykładowcom przekazywanie wiedzy na każdym poziomie edukacyjnym. SOLIDCAM Education Edition jest równoważny komercyjnej wersji SOLIDCAM ze wszystkimi modułami. Dodadkowo, wraz z wersją SOLIDCAM Education Edition uczelnie otrzymują również wersje SOLIDCAM Student Edition przeznaczoną dla studentów.

SOLIDCAM EDUCATION EDITION ZAWIERA:
  iMachining 2D (unikalna obróbka i kreator technologii frezowania)
  iMachining 3D
  2.5D Milling (frezowanie 2D z jedną osią indeksowaną)
  HSS (lokalna obróbka powierzchniowa)
  3D HSM (obróbka szybkościowa)
  3D HSR (obróbka zgrubna)
  Toczenie i frezowanie
  Frezowanie 5-osiowe indeksowane
  Symulacje Obróbki (9 Rodzajów Weryfikacji Obróbki)
  Machine Simulation (Moduł Do Symulacji Maszynowej)
  Kompletny program nauczania zawierający przewodnik dla nauczycieli i studentów
  Tutoriale i interaktywne projekty
  Biblioteki narzędzi i oprawek (możliwość edycji i dodawania własnych bibliotek)
  Możliwość dodawania uchwytów i całych maszyn do symulacji maszynowej
  Szereg opcji do obsługi chłodzenia
  Narzędzia składane (w tym konfigurator płytek skrawających) i jednolite
  Obsługa głowic rewolwerowych
  Definiowanie parametrów skrawania takich jak: prędkość posuwu oraz prędkość obrotowa rzeciona. Rozróżnienie posuwu i obrotów normalnych oraz wykańczających
  8 ustawień mocowania narzędzia z opcją ustawienia dowolnego kąta i pozycji początkowej
Oprogramowanie ALphacam Education
ALPHACAM Education Edition

To wszechstronny systeme CAD/CAM dla maszyn CNC, pracujących w różnorodnych branżach – zaczynając od meblarstwa, przez obróbkę metalu, kompozytów, arkusze blach, aż do kamieniarstwa. Pozwala na tworzenie i obrabianie wszelkiego rodzaju elementów, od części 2D do złożonych komponentów wymagających obróbki 5-cioosiowej. Funkcje CAD w ALPHACAM umożliwiają przygotowanie rysunku dla projektu części typu 2D lub 3D.

Można także importować gotowy rysunek/model przygotowany w zewnętrznym programie CAD np. w SOLIDWORKS. ALPHACAM posiada funkcję Nestingu – automatycznego rozmieszczenia elementów na arkuszu. Program wykorzystuje kilka algorytmów obliczeń aby uzyskać optymalne wyniki.

Oprogramowanie SOLIDWORKS Student Design Kit
SOLIDWORKS STUDENT DESIGN KIT

Jest to darmowe oprogramowanie pomagające studentom w zapoznaniu się z podstawową funkcjonalnością oraz możliwościami projektowania przestrzennego, które ułatwia i przyśpiesza powstawanie projektów.

Funkcjonalnością odpowiada licencji komercyjnej SOLIDWORKS Standard Produkt dostępny jest dla studentów i wykładowców po dostarczeniu kilku informacji takich jak numer ID SOLIDWORKS School License oraz nazwa resellera SOLIDWORKS.

SOLIDWORKS Student Design Kit dostarcza funkcjonalność SOLIDWORKS Standard wraz z możliwościami jakie dają SOLIDWORKS Animator (narzędzie do tworzenia animacji), eDrawings® (narzędzie do publikacji i wymiany danych), SimulationXpress™ (narzędzie wstępnej analizy MES).

SOLIDWORKS STUDENT EDITION

Przeznaczone do użytku domowego oprogramowanie wspomagające studentów w zdobywaniu niezbędnej wiedzy z zakresu projektowania produktów, jak również ich analizy. Studencka wersja zawiera różnorodne ćwiczenia, które rozwijają zdolności inżynierskie studentów, naukowe, matematyczne. Zarówno 40 minutowe lekcje, dwu tygodniowe projekty, kursy semestralne lub całoroczne.

Oprogramowanie nie może być odsprzedawane, przekazywane, wypożyczane, modyfikowane lub kopiowane. Oprogramowanie funkcjonuje 12 miesięcy od zarejestrowania, nie zawiera usług wsparcia, licencja nie może być przedłużana, wsparcie dostępne jest drogą e-mailową podczas instalacji i reinstalacji, wymaga dosępu do internetu.

Oporgramowanie SOLIDWORKS Student Edition dla studentów do pracy w domu. CAD 3D
SOLIDWORKS STUDENT EDITION ZAWIERA:
  SOLIDWORKS Premium (CAD 3D)
  SOLIDWORKS Simulation Premium (narzędzie FEA)
  SOLIDWORKS Flow Simulation (narzędzie CFD)
  SOLIDWORKS Flow Simulation HVAC
  SOLIDWORKS Flow Simulation Electronic Cooling
  SOLIDWORKS Sustainability (analiza wpływu projektu na środowisko naturalne)
  Kompletny program nauczania zawierający przewodnik dla nauczycieli i studentów
  Dostęp online do edukacyjnej społeczności, dodatkowo do biblioteki, artykułów i przykładów
  Tutoriale i interaktywne projekty
  Biblioteka modeli 3D
Wersja TRIAL SOLIDWORKS Education dla studentów.
SOLIDWORKS TRIAL KIT

Licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez SOLIDWORKS Corp. lub dostawców oprogramowania np. CNS Solutions. Najczęściej pojawia się w przypadku organizowania specjalnych akcji promocyjnych np. przy premierze nowej wersji. Licencja jest 60 dniowa.

SOLIDWORKS ENGINEERING KIT

Licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów, pracowników naukowych i nauczycieli do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez szkoły posiadające licencje sieciowe z aktualną subskrypcją. Funkcjonalnością odpowiada licencji SOLIDWORKS Education Edition (bez dodatkowo płatnych modułów). Po taką licencję uczniowie i studenci powinni się zgłaszać do prowadzącego zajęcia z SOLIDWORKS. Licencja jest przeznaczona dla osób, które piszą prace przejściowe, magisterskie, startują w konkursach projektowych lub chcą się nauczyć dodatkowych modułów np. Simulation lub Plastics.

SOLIDCAM EDUCATION

SOLIDCAM to zintegrowany CAM dla SOLIDWORKS. Dzięki integracji w jednym oknie SOLIDCAM z SOLIDWORKS wszystkie operacje mogą być definiowane, obliczane i weryfikowane bez opuszczania okna programu. Zawiera rewolucyjną technologię iMachining, która skraca cykle obróbki nawet o 70%.Moduły HSM (High-SpeedSurfaceMachining) oraz HSS (High-SpeedMachining) dodatkowo wpływają na wydajność obróbek.CERTYFIKAT STUDENCKI SOLIDWORKS

Certyfikat Studencki DPS Software został stworzony z myślą o uczniach i studentach chcących potwierdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się oprogramowaniem 3D SOLIDWORKS i jest JEDYNYM takim certyfikatem organizowanym przez dystrybutora SOLIDWORKS w Polsce. Przebieg certyfikacji odbywa się w dwóch etapach.

Pierwszy etap to część teoretyczna, rozwiązanie test składającego się z 60 pytań. Drugi etap to część praktyczna, studenci na podstawie dostarczonej dokumentacji, bloków, obiektów, odtwarzają model 3D i wykonują dokumentację techniczną. Cały cykl trwa 3 dni. Zalecamy przystąpienie do certyfikatu w weekendy (piątek, sobota, niedziela). Nadesłane pliki są sprawdzane i oceniane przez specjalistów technicznych DPS Software.

Zakres materiału niezbędny do uzyskania certyfikatu:

• Zagadnienia podstawowe
• Tworzenie części
• Operacje: obrotowe, gięcie blach, wyciągania po ścieżce, wyciągania po profilach
• Tworzenie złożeń
• Tworzenie dokumentacji
• Modelowanie powierzchniowe

Certyfikat potwierdzający umiejętności w obsłudze programu SOLIDWORKS to doskonały atut przy rozmowach kwalifikacyjnych.
Koszt certyfikatu to 80 złotych netto dla studenta (uczeń)

Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA)

Egzamin CSWA przeznaczony jest dla studentów. Jest szansą na udowodnienie ich umiejętności w zakresie modelowania brył 3D w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Kompleksowy test online, który jest przeprowadzany oraz sprawdzany przez przedstawicieli ds. certyfikacji akademickiej SOLIDWORKS.

Zakres materiału niezbędny do uzyskania certyfikatu:

• Technologia modelowania 3D w oprogramowaniu CAD
• Stosowanie zasad obowiązujących w projektowaniu i inżynierii
• Znajomość praktyk i standardów branżowych

Po zaliczeniu egzaminów studenci mogą na wiele sposobów pokazać przyszłym pracodawcom, że są Certyfikowanymi członkami stowarzyszenia akademickiego SOLIDWORKS (CSWA-Academic). Między innymi poprzez znalezienie się w katalogu wszystkich certyfikowanych członków stowarzyszenia SOLIDWORKS, którego używają firmy i osoby w celu wybierania kandydatów, przesłanie do potencjalnych pracodawców pocztą e-mail elektronicznego certyfikatu z nazwą szkoły lub dołączenie do wiadomości e-mail, wizytówki lub CV logo, które jest poświadczeniem zdobytego certyfikatu.

Ponadto osoby certyfikowane mają także dostęp do Wirtualnego centrum testowania SOLIDWORKS, gdzie mogą one dalej kierować swoim rozwojem zawodowym.

Koszt certyfikatu: darmowy dla szkół i uczelni posiadających powyżej 60 licencji SOLIDWORKS i posiadających aktualną subskrypcję.

Certified SOLIDWORKS Professional (CSWP)

Certyfikat potwierdza zaawansowane umiejętności obsługi oprogramowania SOLIDWORKS. Przed przystąpieniem do egzaminu do CSWP nie jest wymagane posiadanie CSWA. Obecnie certyfikat składa się z trzech segmentów, każdy z nich to osobny egzamin do którego można przystąpić w dowolnej kolejności i czasie. Wynik każdego segmentu zapisuje się w Certification Center – raz poprawnie zdany segment zapisuje się na naszym koncie. .

W segmencie pierwszym trwającym 90 minut znajdziecie m.in.: tworzenie części z rysunku, analizę właściwości masy, użycie równań do powiązania wymiarów. Druga część egzaminu (40 minut) to zmiany konfiguracji, tworzenie konfiguracji na podstawie innych i modyfikacja operacji istniejącej w SOLIDWORKS. Zakres tematyczny trzeciego segmentu (80 minut) to: tworzenie zadań, dodawanie części do złożenia, wiązania, wykrywanie kolizji, tworzenie układów współrzędnych.

Certified SOLIDWORKS Accredited Educator

W celu uzyskania tytułu Akredytowanego wykładowcy SOLIDWORKS konieczne jest zdanie egzaminu CSWA i egzaminu na certyfikowanego wykładowcę w zakresie technologii (TECE), a także wykazanie się wysokimi umiejętnościami w przekazywaniu wiedzy dotyczącej oprogramowania 3D CAD, przeprowadzania symulacji oraz obsługi oprogramowania do opracowywania zrównoważonych projektów.

Certified Sustainable Design Associate (CSDA)

Użytkownik, który posiada certyfikat CSDA wyróżnia się na rynku pracy dzięki temu, że może wykazać swoją wiedzę na temat zrównoważonego projektowania i oceny oddziaływania na środowisko.

Koszt certyfikatu: darmowy dla szkół i uczelni posiadających powyżej 100 licencji SolidWorks i posiadających aktualną subskrypcję.

Certified SOLIDWORKS Associate – Simulation (CSWSA-S)

Certyfikat CSWA-S (Certified SOLIDWORKS Associate-Simulation) poświadcza posiadanie wiedzy na temat podstaw analizy naprężeń i stosowania metody elementów skończonych (MES).

Koszt certyfikatu: darmowy dla szkół i uczelni posiadających powyżej 100 licencji SolidWorks i posiadających aktualną subskrypcję