Duże złożenia i zaawansowane analizy – jakie narzędzia wykorzystać?

Duże złożenia - zaawansowane analizy - SOLIDWORKS CAD CAE

Już od pierwszego etapu prac można duże złożenia symulować w rzeczywistym środowisku i faktycznych warunkach użytkowania w celu zoptymalizowania jego parametrów podczas projektowania. Oprogramowanie CAD/CAE zapewnia wgląd w szczegóły techniczne dotyczące parametrów i jakości produktu oraz umożliwia ograniczenie liczby prototypów, cyklów opracowywania produktu i kosztów testowania, co stymuluje wprowadzanie  innowacyjnych rozwiązań.

Oprogramowanie SOLIDWORKS 3D CAD udostępnia narzędzia podnoszące jakość, zwiększające szybkość i skuteczność tworzenia projektów — zarówno w przypadku przejścia z technologii 2D, jak i doskonalenia pracy nad projektami trójwymiarowymi.

Rozwiązania SOLIDWORKS  Simulation umożliwiają inżynierom produktów ocenę wydajności i projektu produktu oraz uzyskanie odpowiedzi na pytanie „czy można coś poprawić w tym projekcie?”.

Duże złożenia – wykorzystanie danych inżynieryjnych

Jedna z największych północnoamerykańskich firm zajmujących się uzdatnianiem wody, U.S. Water Services, utworzyła własny oddział inżynierii i wyposażenia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczny sprzęt oraz usługi doradcze dotyczące instalacji. U.S. Water wcześniej zmiękczała i uzdatniała wodę za pomocą sprzętu innych producentów. Jednak starszy projektant CAD, Travis Brown, twierdzi, że projektowanie i produkowanie własnego wyposażenia zapewnia firmie większą elastyczność projektową, duże pole do innowacji oraz szersze możliwości wypracowania przychodu.

Duże złożenia SOLIDWORKS - projektowanie dużych złożeń.

U.S. Water zdecydowała się na oprogramowanie SOLIDWORKS za względu na funkcje automatycznego tworzenia instalacji rurowych, zintegrowane symulacje projektowe i fotorealistyczne renderowanie ułatwiające projektowanie systemów uzdatniania wody oraz odpowiedniego wyposażenia. Do tego program jest łatwy w obsłudze i można go szybko opanować.

„Rozwiązanie SOLIDWORKS pomaga nam w zautomatyzowaniu procesów rozwojowych” — zauważył Brown. „Na przykład narzędzie SOLIDWORKS Routing pozwoliło nam opracować instalację i elastyczne systemy rurowe, a dzięki utworzonej przez nas bibliotece projektowej obejmującej 5000 części możemy ponownie bez najmniejszego problemu wykorzystywać projekty SOLIDWORKS. Rozwiązanie SOLIDWORKS zapewniło nam elastyczność i dynamikę umożliwiające wydajną i ekonomiczną pracę działu wyposażenia”.

Korzyści wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS:

  • Zredukowanie cyklów projektowych o 75 procent
  • Zwiększenie przychodów z wyposażenia o 80 procent w ciągu zaledwie roku
  • Uruchomienie nowego działu zajmującego się wyposażeniem
  • Wyeliminowanie zależności od produktów konkurencji

SOLIDWORKS Routing - projektowanie dużych złożeń

Łatwe wykorzystanie istniejących danych projektowych przy tworzeniu nowych projektów

Dostępne w rozwiązaniu SOLIDWORKS narzędzia do wyszukiwania, automatyzacji i konfiguracji pomagają w wykorzystaniu istniejących modeli CAD 3D i rysunków 2D, przyspieszając projektowanie, oszczędzając czas, redukując koszty rozwoju produktów i zwiększając wydajność. Projektanci i inżynierowie mogą szybko znajdować i konfigurować dane projektowe oraz odpowiednią dokumentację, tworząc w ten sposób nowe projekty, skracając czas opracowywania produktów i skupiając się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, zamiast angażować się w obsługę zawiłości systemu CAD.

Zaawansowane analizy – precyzyjne przewidywanie przepływu cieczy lub gazu

SE Corp. specjalizuje się w najwyższej jakości usługach z zakresu konsultacji analitycznych. Jej prestiżowi klienci wymagają używania wydajnych i efektywnych kosztowo narzędzi inżynieryjnych. Jeden z projektów, który firma realizowała dla SAIC, wymagał przeprowadzenia analizy Vehicle Assembly Building (VAB) w Centrum Kosmicznym imienia Kennedy’ego amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Jego celem było dokonanie oceny bezpieczeństwa obiektu oraz procedur ewakuacyjnych obowiązujących w razie zapłonu paliwa rakietowego, jak również określenie, czy w VAB będzie można realizować dalsze projekty.

SOLIDWORKS FLOW SIMULATION - zaawansowane analizy CFD CAE

Założyciel Sean Stapf zdecydował się na rozwiązanie SOLIDWORKS Simulation ze względu na integrację z oprogramowaniem CAD, szerokie możliwości i szybkie solvery. „Oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation Premium i SOLIDWORKS Flow Simulation udostępniło nam narzędzia do analiz strukturalnych, termicznych oraz CFD, których potrzebowaliśmy do przewidzenia, gdzie i kiedy gazy spalinowe będą obecne w dawce śmiercionośnej” — powiedział.

Korzystając z oprogramowania SOLIDWORKS Flow Simulation, Sean Stapf mógł oszacować czas i stopień ekspozycji infrastruktury i pracowników na gorące gazy spalinowe o określonej temperaturze, prędkości, ciśnieniu i skupieniu w razie zapłonu oraz następującego po nim wybuchu. „Mimo iż model i siatka były pokaźne — obejmowały około 200 000 elementów — udało mi się skrócić czas opracowywania rozwiązania” — dodał Sean Stapf.

Wykorzystanie SOLIDWORKS Flow Simulation - NASA Case Study

Korzyści z wdrożenia SOLIDWORKS Flow Simulation:

  • Ukończenie symulacji CFD dotyczących VAB NASA w zaledwie 24 godziny
  • Szybsze opracowanie rozwiązania dzięki zastosowaniu elementów inteligentnych
  • Uzyskanie wyników pomocnych NASA w planowaniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa
  • Zdobycie nagrody Space Flight Awareness przyznawanej zespołom przez NASA

Oprogramowanie SOLIDWORKS Flow Simulation umożliwia szybkie sprawdzenie, jak będzie wyglądać przepływ cieczy przez daną konstrukcję oraz symulowanie ruchu cieczy, gazu, ciepła i pary przez rury i dysze. W przypadku silników i napędów oprogramowanie pozwala sprawdzić reakcje cieczy — zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, na podstawie tych testów — oraz symulacji ciśnieniowych i termicznych — można udoskonalić projekty, korzystając jednocześnie z analizy CFD.

Rodzaje analiz w SOLIDWORKS SIMULATION

 


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś otrzymać wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza:

captcha


Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na otrzymanie od DPS Software Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w formularzu (zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. Nr 133 poz. 883).
*pola wymagane