Drukarka 3D MonkeyFab w ofercie DPS Software

Drukarka 3D MonkeyFab DPS Software Współpraca

Opracowanie produktu w dzisiejszych czasach trwa wielokrotnie krócej niż jeszcze dziesięć lat temu. Postęp ten jest spowodowany nie tylko poprzez rozwijające się wirtualne prototypownie w programach takich jak SOLIDWORKS. Dzisiaj te programy umożliwiają projektowanie, symulowanie obciążeń, przygotowanie dokumentacji i opracowanie technologii wytwarzania już na wczesnym etapie projektowania. Nadal istnieje jednak potrzeba walidacji projektów i wykonywania fizycznych prototypów. W związku z tym obserwujemy szybki rozwój technologii Rapid Prototyping. Do metod szybkiego wykonywania prototypów należy druk 3D. Jednym z wiodących producentów drukarek 3D opartych o technologię FDM jest firma Monkyefab.

O MonkeyFab

Monkeyfab jest polską firmą założoną w 2012 roku przez braci Piotra i Pawła Twardo, pasjonatów druku 3D i twórców pierwszego polskiego forum poświęconego drukarkom 3D RepRapForum.pl. Monkeyfab zajmuje się produkcją drukarek 3D oraz projektowaniem i wydrukiem trójwymiarowych obiektów.

Nasze drukarki wykorzystywane są na wielu polskich uczelniach, instytucjach i w firmach. Dostarczamy sprawdzone rozwiązania, a nasze produkty odpowiadają potrzebom firm stosującym druk 3D. Dzięki drukarkom Monkeyfab, światło dzienne mogą ujrzeć projekty dotąd nieosiągalne.” – Paweł Twardo, współzałożyciel Monkeyfab.

Oprócz produkcji drukarek, Monkeyfab słynie z aktywnego działania na rzecz rozwoju druku 3D w Polsce, biorąc udział w ambitnych projektach. Należą do nich m. in:

 • Trójwymiarowe godło Polski o wymiarach 1,5 x 1,5 metra, składające się z 91 wydruków połączonych w całość. Wydruk został wykonany z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości.
 • Udział w projekcie konserwacji płaskorzeźby „Modlitwa w Ogrójcu” Wita Stwosza. Wydruk trafił do kościoła w Ptaszkowej.
 • Wykonanie zdalnie sterowanych replik goliathów – niemieckich min samobieżnych, stosowanych podczas II Wojny Światowej, których wyścigi zorganizowano w trakcie VII edycji Dni Druku 3D w Kielcach.

Nagrody branżowe dla MonkeyFab

Monkeyfab jest jedną z czołowych polskich firm druku 3D. W roku 2014 firma zajeła 2 miejsce w kategorii Najlepsza Firma Roku , a założyciele, Piotr i Paweł Twardo zajęli 3 miejsce w kategorii Człowiek Roku, w konkursie nagród branżowych organizowanych przez CD3D.  Obecnie firma pracuje nad nowymi modelami drukarek 3D, a także nowymi technologiami drukowania.

Drukarka 3D MonkeyFab Prime3D

Drukarka 3D Monkeyfab Prime3D to drukarka wyznaczające nowe standardy w swojej klasie. Szybka, cicha i niezawodna drukarka PRIME3D pracuje z większością dostępnych na rynku materiałów. Połączenie elegancji, surowości i wyjątkowej precyzji czyni z niej znakomity produkt, znajdujący zastosowanie w każdym biurze projektowymdziale design’u i kreacji oraz w edukacji. Maszyna jest przeznaczona do materializacji różnych wizji, od domowych projektów po zastosowania przemysłowe. Sprawdza się w produkcji, prototypowaniu i eksperymentowaniu z nowymi materiałami.

Drukarka dostępna jest jako gotowe urządzenie a także w wersji do złożenia (DIY KIT). Zestaw wyposażony jest we wszystkie niezbędne narzędzia i graficzne instrukcje montażu. Zestaw został przemyślany tak, aby składanie go było czystą przyjemnością. Idealnie pasujące do siebie części, precyzyjnie dobrane komponenty i intuicyjny montaż to tylko niektóre cechy konstrukcji. Instrukcja zawierająca wizualizacje, prowadzi użytkownika krok po kroku.

Drukarka 3D MonkeyFab Prime3D

Specyfikacja

 • Pole robocze: 210 x 210 x 210 mm
 • Średnica filamentu: 1.75 mm
 • Średnica dyszy: 0.4 mm (możliwość wymiany dyszy)
 • Max. prędkość wydruku: 200 mm/s
 • Max. prędkość przesuwu: 500 mm/s
 • Max. temperatura głowicy: 270 °C
 • Dokładność pozycjonowania: 0.1 mm
 • Minimalna grubość warstwy: 0.1 mm
 • Waga: 10 kg

Materiały

Głównym materiałem do drukowania na Monkeyfab Prime3D jest polimer PLA, jednak dostępne są także m. in. ABS, HIPS, PVA , Nylon, Bendlay , Glow In The Dark, TPE, Ninjaflex, LayWood, LayBrick.

Prime3D plasuje się w czołówce polskich drukarek 3D, o czym świadczą liczne nagrody przyznane przez Centrum Druku 3D. W latach 2014 i 2015 drukarka zajmowała odpowiednio trzecie i drugie miejsce w kategorii Najlepsza Polska Drukarka 3D.

Co zawiera zestaw?

 • komplet precyzyjnych aluminiowych elementów konstrukcyjnych
 • komplet precyzyjnych elementów konstrukcyjnych z poliwęglanu
 • komplet narzędzi niezbędnych do złożenia zestawu
 • zestaw niezbędnych elementów elektronicznych ( 5 silników krokowych, 3 krańcówki, okablowanie)
 • w pełni skonfigurowana, 32.bitowa płyta główna Sunbeam 2.0
 • hotend Monkeyfab Bullet
 •  cichy zasilacz 24V, zapewniający znakomitą pracę silników
 • 100 g filamentu PLA

Pierwszy montaż drukarki Prime3D

Drukarka charakteryzuje się dużą sztywnością. Dzięki temu zachowuje doskonałe parametry wydruku przy dużej prędkości. Ekstruder zapewnia bardzo wysoką dokładność podawania filamentu.

Firma Monkeyfab dołożyła wszelkich starań, aby maszyna była szybka, cicha i niezawodna. Wykorzystała najlepsze dostępne komponenty, by zapewnić wysoki standard użytkowania. Uniwersalność konstrukcji pozwala na bardzo łatwą wymianę ekstrudera na mocowanie do małego wrzeciona, zamieniając całą maszynę we frezarkę CNC.

Produkty i wsparcie Monkeyfab są wysoko cenione zarówno przez użytkowników jak i specjalistów z branży.


Informujemy, że od kwietnia 2016 DPS Software jest resellerem drukarek wyprodukowanych przez firmę MONKEYFAB. Przejdź do sklepu www.dps-software.pl/sklep/drukarki-3d/monkeyfab-prime3d/

Jesteś zainteresowany nowym interfejsem SOLIDWORKS? Skontaktuj się z nami.

DPS Software – kontakt

Młodszy Specjalista ds. Edukacji
i Druku 3D

Adrian Czapla
Adrian Czapla - Młodszy Specjalista ds. Edukacji i Druku 3D
+48 22 339 64 21
czapla@dps-software.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-674, na ulicy Marynarska 15. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

captcha