Byliśmy na drugim Pikniku Druku 3D w Ełku

Piknik Druku 3D w Ełku

19 maja 2017 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich po raz drugi odbył się Piknik Druku 3D. Dział edukacji również w tym roku wziął udział w spotkaniu oraz poprowadził warsztaty z oprogramowania CAD 3D SOLIDWORKS.

Prezentacja druku 3D na żywo podczas pikniku

W pierwszej edycji wydarzenia udział wzięło kilkanaście okolicznych szkół oraz przedstawicieli firm z branży druku 3D. Podczas ubiegłorocznego pikniku wydrukowana została miniatura ełckiej wieży ciśnień w skali 1:21, a na tegorocznej edycji wydrukowano model 3D Ełckiej Koleji Wąskotorowej. Oba modele zostały przygotowane do druku w oprogramowaniu SOLIDWORKS Education przez Adriana Czaplę, specjalistę ds. edukacji w DPS Software.

Podczas pikniku oprócz druku 3D na żywo można było także wziąć udział w warsztatach z drukowania 3D oraz z modelowania 3D CAD w SOLIDWORKS. Dla zwiedzających przygotowano wystawę “Enigma – odszyfrować zwycięstwo” (wystawa poświęcona osiągnięciom polskich matematyków w łamaniu szyfrów Enigmy podczas II Wojny Światowej).

“Cieszymy się, że jesteśmy zapraszani na wydarzenia na których możemy zaprezentować nowoczesne oprogramowanie 3D CAD oraz drukarki 3D dla dzieci. Dziękujemy Panu Cezaremu Bastkowi z firmy ArtFlex za zaproszenie” – dodaje Adrian Czapla.

Zobacz galerię “Piknik druku 3D”