Strefa wystawców DPS Forum. Niskobudżetowe drukarki 3D firmy 3DGence – technologia FDM

Strefa wystawców DPS Forum. 3DGence drukarki 3D

Firma 3DGence, która pojawi się w strefie wystawców podczas DPS Forum 2016, istnieje na polskim rynku od 2014 roku. Jest jednym z czołowych producentów niskobudżetowych drukarek 3D pracujących w technologii FDM. 3DGence to przede wszystkim urządzenia przeznaczone zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z drukiem przestrzennym, jak i profesjonalistów. Współpraca z Politechniką Śląską pozwala na udoskonalanie produktów i wdrażanie nowych rozwiązań. Z drukarek 3DGence korzysta coraz więcej firm z branży medycznej, automotive, architektonicznej oraz wielu innych.

Podczas konferencji 3DGence przedstawi swoje dwie drukarki 3D – 3DGence ONE i najnowszy produkt firmy – 3DGence Industry.

3DGence ONE

Drukarka pozwala na możliwość realizowania projektów w technologii FDM i działa z niemal wszystkimi filamentami na rynku. Drukarka wyróżnia się wieloma opatentowanymi rozwiązaniami, takimi jak autokalibracja i autokompensacja, czy system PUSH pozwalający błyskawicznie wymienić głowicę drukującą. Unikalna konstrukcja drukarki gwarantuje idealną stabilność podczas pracy oraz zapewnia perfekcyjne wydruki. 3DGence ONE jest urządzeniem idealnym do prototypowania, produkcji małoseryjnej, wytwarzania form i modeli.

3dgence one drukarki 3d strefa wystawców DPS Forum 2016

3DGence Industry

3DGence Industry to profesjonalna dwugłowicowa drukarka 3D wyposażona w zaawansowany system kontroli procesu druku. Została zaprojektowana z myślą o aplikacjach przemysłowych, gdzie dokładność, szybkość, komfort i bezpieczeństwo całego procesu drukowania są najważniejsze.

Zastosowanie modułu dwugłowicowego z mechanizmem szybkiej zmiany głowicy drukującej gwarantuje precyzję, niezawodność i znaczne skrócenie czasu druku. Czas zmiany głowicy wynosi 700 ms, a w tym czasie nieaktywna głowica jest unoszona o 17 mm nad wydruk i mechanicznie blokowana, co uniemożliwia mieszanie tworzyw, tym samym zapewniając czyste i udane wydruki. Wprowadzenie inteligentnego systemu kontroli filamentu i środowiska druku Smart Material Manager gwarantuje optymalne warunki pracy drukarki. Pełna funkcjonalność SMM jest dostępna z wykorzystaniem dedykowanej bazy materiałów oznaczonych znakiem SMM. Na całość systemu SMM składa się szereg rozwiązań takich jak czytnik NFC, system wag, podgrzewana komora filamentów oraz enkodery monitorujące podawanie materiału.

3dgence Industry drukarki 3d strefa wystawców DPS Forum 2016