pixel

CENTRUM KOMPETENCYJNE PDM/PLM

Jako firma DPS Software zdobywamy doświadczenie na rynku PDM/PLM od 1997 roku. W tym czasie wdrożyliśmy systemy u wielu klientów. Na początku 2013 roku jako pierwszy dystrybutor systemów inżynierskich Polsce, otworzyliśmy Centrum Kompetencyjne dedykowane do realizacji usług w dziedzinie systemów PDM/PLM. Skład osobowy to najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści w swojej branży, wspomagani ekspertami IT oraz programistami. Wychodzimy naprzeciw wymaganiom naszych klientów, oferując zarówno szybkie projekty konfiguracyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw, szkolenia, wizyty serwisowe, jak i skomplikowane wdrożenia, migracje, integracje i dedykowane systemy. Naszym priorytetem jest przede wszystkim zadowolenie klienta. Świadomość, że dzięki naszym rozwiązaniom i radom, klient oszczędza czas, realizuje więcej projektów i ułatwia sobie codzienne zadania, jest motorem napędowym naszego działu.

Środowisko PLM od DPS Software - komponenty i funkcje

CAD

Projektowanie wspomagane komputerowo, CAD (ang. computer aided design)

Metodologia CAD znajduje zastosowanie między innymi w inżynierii mechanicznej, elektrycznej, budowlanej. Znamienne dla CAD jest cyfrowe modelowanie geometryczne mające na celu opracowanie zapisu konstrukcji wyrobu (jednego obiektu technicznego lub ich układu).

CAM

Komputerowe wspomaganie wytwarzania, CAM (ang. Computer Aided Manufacturing)

System komputerowy, który ma za zadanie integrację fazy projektowania i wytwarzania.

Programy typu CAM na podstawie komputerowych rysunków 2D lub obiektów 3D (mogą to być zarówno obiekty bryłowe jak i powierzchniowe), tworzą ścieżki narzędzia (frezu, noża tokarskiego, wiązki lasera itp.).

CAE

Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich CAE (ang. Computer Aided Engineering)

Oprogramowanie komputerowe wspomagające prace inżyniera takie jak Komputerowe wspomaganie projektowania z obliczeniami wytrzymałości MES w zakresie testów technicznych i analiz projektów realizowanych komputerowo.

PDM

Zarządzanie danymi produktu (ang. Product Data Management).
System zarządzania danymi produktu (PDM) umożliwia gromadzenie i udostępnianie danych o strukturze produktu, jego dokumentacji i procesach jego wytwarzania, wraz z możliwością przetwarzania w bazie danych.
PDM to funkcja biznesowa, często w ramach zarządzania cyklem życia produktu, odpowiedzialna za tworzenie, zarządzanie i publikowanie danych o produkcie.

Zarządzanie projektami

Funkcje zarządzania projektami dostępne on-line dla całego zespołu, w pełni połączone z Twoim systemem CAD i PDM. System pozwala na ewidencję prowadzonych projektów, harmonogramowanie projektów, śledzenie postępów prac oraz kontrolę nad dostępnością zasobów.

Kalkulacje i oferty

Na podstawie list materiałowych oraz dodatkowych elementów system tworzy oferty handlowe i wstępne kalkulacje cenowe. Pełna współpraca z bazą materiałów SOLIDWORKS, modułem Routing i SOLIDWORKS Electrical.

Zarządzanie listami materiałowymi

Zarządzanie konfiguracjami wyrobów – śledzenie relacji pomiędzy komponentami w postaci konfiguracji, wersji i rewizji. Listy mechaniczne, elektryczne, produkcyjne, technologiczne – dostępne na każdym etapie projektowania Twojego wyrobu.

Zarządzanie materiałami surowcowymi

Możliwość umieszczenia materiałów surowcowych w BOM oraz ujęcia ich w kalkulacjach. Import i eksport z programami klasy ERP. Pełna integracja z bazą materiałów SOLIDWORKS.

Zarządzanie wyrobem i serwis

Szybki i łatwy dostęp do wszystkich danych i dokumentów wyrobu jednym narzędziu. Jednoczesna praca nad wyrobem w biurach konstrukcyjnych znajdujących się w różnych lokalizacjach.

Archiwum i produkcja

Czy masz kłopoty z ewidencją rysunków płaskich funkcjonujących na produkcji? Chcesz grupowo drukować i dystrybuować dokumenty? Z naszymi narzędziami osiągniesz pełną automatyzację tych procesów.

Zarządzanie dokumentacją PDM

Zarządzanie dokumentacją nigdy nie było tak efektywne i proste – współpraca z wieloma aplikacjami CAD, zaawansowana numeracja plików i projektów, błyskawiczne wyszukiwanie, wersjonowanie i rewizjonowanie, elektroniczny obieg dokumentacji, uproszczona komunikacja w zespole projektowym.

Numeracja

Automatyczna numeracja dokumentacji generowanej w systemie, możliwość pobierania numerów z systemów ERP.

Workflow

Po zakończeniu procesu zatwierdzania projektu istnieje możliwość automatycznego generowania plików w popularnych formatach, takich jak PDF.

Technologia

Pełna definicja marszruty technologicznej – dla elementów produkcyjnych, montażu czy narzędzi. Import BOM konstrukcyjnego i tworzenie BOM technologicznego, edycja dokumentacji technologicznej oraz tworzenie kart technologicznych ze zdefiniowanego szablonu.

Narzędziownia

Narzędziownia umożliwia zarządzenie oraz szybkie wyszukiwanie odpowiednich narzędzi do przebiegów technologicznych, zlecenie wykonania narzędzi oraz kontrolę ich wykonania. Funkcja pozwala także na tworzenie dokumentacji narzędzi w systemie PLM oraz założenie dla nich indeksów w systemie ERP.

Integracja z ERP

Integracja PLM/ERP pozwala na pobieranie oraz eksportowanie danych do dowolnego systemu ERP oraz m.in.: tworzenie indeksów, pobieranie danych wyrobów i pólwyrobów, eksport list materiałowych, pobieranie danych projektów i zamówień, wyświetlanie stanów magazynowych, synchronizację statusów elementów w PLM i ERP.

Wyszukiwanie

Szybkie i skuteczne wyszukiwanie danych na podstawie nazwy dokumentu, zawartości, dołączonych metadanych, stanu obiegu dokumentacji i wielu innych parametrów.

Środowisko Multi-CAD

Możliwość zarządzenia i łączenia danych z różnych środowisk CAD, między innymi: SolidWorks, DraftSight, AutoCAD, Autodesk Inventor, SolidEdge, Pro/Engineer – Creo.

Kody kreskowe

Automatyczne generowanie raportów z kodami kreskowymi umożliwia błyskawiczną identyfikację produkowanych części. Wyraźnie ułatwia to ich magazynowanie i usprawnia proces rozpoznania elementu do montażu.

Zmiany i rewizje

Dzięki wersjonowaniu nie trzeba kopiować całych projektów, możesz w łatwy sposób porównać wszystkie wersje tworzonych przez Ciebie dokumentów, łącznie z graficznym odzwierciedleniem różnic w plikach SOLIDWORKS. System pozwala także na automatyczne generowanie kart zmian w procesie obiegu dokumentacji oraz automatyczne nadawanie rewizji w momencie zatwierdzenia dokumentacji.

Zarządzanie programami CAM

Masz wiele programów CAM-owskich? Chcesz w pełni zarządzać swoimi programami, wiedząc za jaką operację jest odpowiedzialny poszczególny program? Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Replikacja danych

Automatyczna replikacja danych umożliwia równoległą pracę wielu projektantów, znajdujących się w różnych biurach, na tym samym projekcie inżynierskim.

Dostęp webowy

Dostęp z dowolnego miejsca i urządzania do danych projektowych zgromadzonych w systemie. Szybkie wyszukiwanie, udostępnianie, wyświetlanie, edycja danych i zatwierdzanie danych projektowych.

Dedykowane rozszerzenia

Rozszerzenia dają możliwości dodania do funkcjonalności standardowych funkcji dedykowanych dla konkretnej firmy.

DPS Software

Centrum Kompetencyjne dedykowane do realizacji usług w dziedzinie systemów PDM/PLM.

Ludzie

Kluczem do sukcesu są ludzie, w DPS Software wiemy, że to oni stanowią największy kapitał firmy. Centrum Kompetencyjne PLM to zespół zgranych, dobrze rozumiejących się osób, którzy za cel stawiają sobie jak najlepszą realizację usług zleconych przez klientów. Niezależnie od tego czy jest to proste pytanie czy skomplikowana decyzja, rzutująca na sposób zarządzania danymi w danej organizacji, staramy się zawsze podejść do naszej pracy z należytym profesjonalizmem i pasją. To właśnie pasja stanowi o naszej sile. Wszyscy pracownicy Centrum Kompetencyjnego to pasjonaci, będący na bieżąco z oferowanymi produktami oraz trendami rynkowymi. Przez cały czas systematycznie zdobywamy nowe umiejętności oraz tworzymy sposoby, aby jeszcze lepiej zoptymalizować Państwa pracę. Zdobyte umiejętności w zakresie administracji, zarządzania projektami, jak i wsparcia technicznego są potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami SOLIDWORKS.

Wdrożenia i usługi PLM

2-DNIOWY
SZYBKI START

Usługa 2-dniowego Szybkiego Startu stanowi ekspresową możliwość skorzystania z podstawowych funkcji systemu. Dedykowana jest dla małych i średnich klientów, używających do 5 stanowisk SOLIDWORKS i posiadających podstawowe wyzwania związane z zarządzaniem dokumentacją.

6-DNIOWY
SZYBKI START

Usługa 6-dniowego Szybkiego Startu to idealna propozycja dla średnich i większych firm rozpoczynających prace z systemem. Dzięki jednodniowej analizie i pięciodniowemu okresowi wdrożenia, mamy pewność że klient otrzyma dokładnie taką funkcjonalność jakiej potrzebuje.

ANALIZA
PRZEDWDROŻENIOWA

Celem analizy przedwdrożeniowej jest określenie zakresu wdrożenia systemu, wraz z dedykowanymi rozszerzeniami. Jako rezultat przedstawiamy specyfikację projektu, wraz z proponowanym harmonogramem prac oraz opisem poszczególnych funkcji.

SZKOLENIA

Centrum Kompetencyjne PLM oferuje szkolenia dla użytkowników systemu, administratorów i liderów projektu. Dzięki szkoleniom użytkownik będzie w stanie wdrożyć podstawowe opcje systemu, jak i dostosować środowisko do swoich potrzeb.

KONSULTING
PROGRAMOWANIE

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, niezależne czy potrzebujesz dodatkowych konsultacji u Ciebie w biurze, czy też dostosowanego do indywidualnych potrzeb rozszerzenia systemu. Firma DPS Software posiada dedykowany zespół programistów, który zajmuje się tworzeniem dodatków i narzędzie dostosowanych do potrzeb klientów.

AUDYT OBIEGU
DOKUMENTACJI

Audyt obiegu dokumentacji to idealna okazja, żeby doświadczeni konsultanci z DPS Software przeanalizowali Twoje dotychczasowe procesy i zaproponowali nowe, efektywne rozwiązania. Jeśli nie do końca wiesz jakie są Twoje potrzeby, jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Rezultatem audytu jest raport, pokazujący aktualne procesy – ich mocne i słabe strony, oraz propozycje usprawnień.

Integracje ERP

Pierwsze pytanie które z reguły zadają klienci, brzmi – po co właściwie integrować te systemy? Powodów może być wiele, ale główne i zasadnicze to oszczędność czasu i redukcja błędów. Czas oszczędzamy poprzez automatyczne i szybkie dodawanie indeksów oraz eksport BOM/list materiałowych, natomiast błędy z reguły pojawiają się, gdy chcemy przepisać dane ręcznie z jednego systemu do drugiego. Kolejnym czynnikiem jest możliwość odseparowania działu konstrukcyjnego/R&D; od systemu ERP, dzięki czemu konstruktorzy mogą skupić całą swoją uwagę na procesie projektowania produktu.

FEERUM - przykład pełnej integracji SOLIDWORKS PDM z BPSC Impuls Evo

Aktualności Centrum Kompetecyjnego PLM

PDM

W związku z najnowszą aktualizacją systemu Windows 10 (paczka KB5003637) pojawia się problem z podglądem plików PDF w oprogramowaniu PDM. Poniżej znajdziesz instrukcję dotyczącą naprawy…

PDM

Nie da się ukryć, że projektowanie 3D i inne procesy obsługiwane poprzez oprogramowanie z rodziny Dassault Systems powiązane są z przedsiębiorczością. Zastanawiasz się co zrobić…

PDM

Firma Thrush Aircraft wykorzystała rozwiązania SOLIDWORKS 3D do projektowania, analiz i zarządzania danymi produktów, ażeby wdrożyć bardziej agresywny rozwój produktów. Taka strategia pomogła tej niegdyś…

Szybki kontakt 

DPS Software Polska - Partner w rozwoju Twojej firmy