Myślenie na wielką skalę – mała firma meblarska wykorzystuje Cabinet Vision

Cabinet Vision Vero Software Case Study

Scott Davis Cabinetmakers może i jest mała firmą, ale zdecydowanie działa jak potężne przedsiębiorstwo produkcyjne dzięki Cabinet Vision Vero Software.

Firma z siedzibą w Barnet w stanie Vermont rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku. Zajmuje się przede wszystkim tworzeniem wysokiej klasy szafek, mebli kuchennymi i łazienkowych. Meble są projektowane i produkowane przez samego Scotta Davisa, do pomocy ma jednego pracownika.

W 2012 Davis zakupił pierwszą maszyna CNC. W tym samym czasie nabył również Cabinet Vision Vero Software, aby zmaksymalizować możliwości nowo zakupionej maszyny.  „W Cabinet Vision można zaprojektować kuchnię i jeszcze w biurze zobaczyć, jakie potencjalne problemy mogą wystąpić”, mówi Davis.

Scott David zaczynając pracę w Cabinet Vision tworzy rysunek pomieszczenia, w którym będą znajdowały się meble. Stara się odtworzyć warunki pomieszczenia, co wpływa na dokładność projektowania, wytwarzania oraz montażu.  Dokładny model 3D jest wykorzystywany w prezentacji końcowego wyglądu projektu klientom. Dzięki oprogramowaniu do projektowania mebli Scott Davis może m.in. edytować swój projekt, tworzyć własne elementy, zarządzać materiałami, generować G-kod.

Oprogramowanie dla mablarstwa cad cam - Cavinet Vision

„Myślę, że najlepszą rzeczą Cabinet Vision jest to, że można przejść od projektu do tworzenia G-Code w jednym oprogramowaniu”, mówi Davis. „Cabinet Vision jest o wiele bardziej szczegółowy i dokładny niż moje poprzednie oprogramowanie. Dodatkowo jego możliwości znacznie wykraczają poza dokładne generowanie G-kodu, ale również umożliwiają tworzenie biblioteki własnych wzorów i elementów, fotorealistyczne renderingi, generowanie raportów obróbkowych i dostarczają pełny kosztorys projektu.”

„Mogę tworzyć dobre i dokładne raporty obróbcze i dać je pracownikowi”, mówi Davis. „To pozwala robić mi inne rzeczy, które mogą być ważniejsze, ponieważ łatwiej mogę  przekazywać zadania do wykonania. To naprawdę pomaga – w pełni wdrożony Cabinet Vision, to tak jakby mieć kolejną osobę w zakładzie”, mówi Davis.

Cabinet Vision Vero – proste i szybkie wprowadzanie zmian w projekcie

“Każde nasze zamówienie jest indywidualne i dostosowane pod klienta, a w Cabinet Vision Vero wprowadzanie zmian jest proste i szybkie.” – dodaje Davis. Dodatkowo program daje możliwość dostosowania swojej metody pracy. CV User Created Standard (UCS – szablony obróbcze) to zautomatyzowane procesy. Pisane są przez użytkowników lub pracowników Cabinet Vision i mogą być stosowane w procesie programowania, aby zaoszczędzić czas. UCS są tworzone dla powtarzających się zadań, które wymagają identycznych operacji.

Możliwość dostosowania projektów w Cabinet Vision otwiera drogę do większej elastyczności i kreatywności. „Jak już utworzysz projekt i klient go ogląda, możesz dostać się do każdej szafki i indywidualnie dostosować ją tak, jak tego oczekuje klient”, mówi Davis.

Oprogramowanie - meble na wymiar - Cabinet Vision Vero Software

Firma Scott Davis Cabinetmakers wdrożyła oprogramowanie Cabinet Vision, aby zaoszczędzić czas, pieniądze i produkować najwyższej jakości meble z litego drewna dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Jednym z narzędzi pomagających osiągnąć oszczędności jest Nesting – rozkład elementów mebli na arkuszu, który maksymalnie wykorzystuje materiał i optymalizuje odpad.

“Cabinet Vision to kompleksowe narzędzie do projektowania mebli na wymiar, łatwe, skuteczne, pozwalające zmniejszyć koszty produkcji” – podsumowuje Scott Davis.

Video Case Study Cabinet Vision – zobacz filmy

 

 


 


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś otrzymać wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza: