Biznes zrodzony z pasji – Case Study firmy HD Air Studio

HD Air Studio - Gimabal Infinitymr 360 - SOLIDWORKS Case Study

HD Air Studio to firma, która powstała z pasji tworzenia. Jakub Jakubczyk, jej założyciel, jako dziecko pasjonował się modelarstwem i lotnictwem zdalnie sterowanym. Dziś prowadzi świetnie prosperujący biznes, który jest realizacją młodzieńczych marzeń. Projektuje i buduje elektroniczne stabilizatory obrazu wykorzystywane m.in. w kinematografii. Twórca HD Air Studio skorzystał z “SOLIDWORKS for Entrepreneurs” – programu wspierającego innowacyjnych, początkujących przedsiębiorców. Dziś firma pana Jakuba ma globalny zasięg.

HD Air Studio to firma produkująca drony  i osprzęt do dronów. Kilka lat temu, firma skorzystała z programu “SOLIDWORKS for Entrepreneurs”, oferowanego start-upom przez DPS Software. Jak podkreśla Jakub Jakubczyk, to dzięki narzędziom SOLIDWORKS, produkty, które powstają w HD Air Studio są tak dobre. Nie bez znaczenia jest fakt, że oprogramowanie to jest bardzo popularne w branży, w której działa firma, co znacznie ułatwia współpracę z partnerami.

Klienci na wszystkich kontynentach

Tworzone przez HD Air Studio gimbale, czyli stabilizatory kamer/aparatów wykorzystywane w dronach, znane są na całym świecie. Dla wielu klientów realizowane są projekty dedykowane, dzięki którym otrzymują produkty niedostępne na rynku, dostosowane do ich oczekiwań.

Konkurencyjność dzięki SOLIDWORKS

Projektowanie nowych urządzeń to nieustające wyzwania. W branży UAV chodzi o kilka kluczowych czynników. Jednym z nich faktycznie jest waga drona lub osprzętu na nim zainstalowanego. Ważny jest każdy gram. SOLIDWORKS umożliwia ciągłą kontrolę tej wagi. Każdy element projektowany jest tak, by osiągnąć najniższą możliwą wagę i wytrzymałość. Jest jeszcze kilka innych wyzwań, chociażby sztywność konstrukcji czy odporność na wibracje – tu również SOLIDWORKS jest nieocenionym narzędziem pozwalającym uzyskać możliwie najlepsze parametry. Dlatego w pracy projektantów bardzo pomocne jest oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation oraz Visualize. Zarówno możliwość dokładnej analizy statycznej i dynamicznej projektu, jak i dobrej jakości rendery czynią HDR Studio mocno konkurencyjną na rynku. Dokładne sprawdzenie urządzenia składającego się z wielu elementów, jeszcze na etapie złożenia, znacznie ogranicza koszty prototypów.

Firma HD Air Studio jest przykładem na to, że warto stawiać na innowacyjność i nowe technologie, a jej twórca,  Jakub Jakubczyk udowadnia, że pasja z dzieciństwa może przerodzić się w dobrze prosperujący biznes.

Jakub Jakubczyk - HD Air Studio
Źródło: https://www.instagram.com/hdairstudio/

SOLIDWORKS for Enterpreneurs szansą dla Twojej firmy

DPS Software wspiera start-upy pomagając im w rozwoju innowacyjnych projektów poprzez udostępnienie profesjonalnych narzędzi inżynierskich SOLIDWORKS.  Program sponsorski jest przeznaczony dla innowacyjnych projektantów, inkubatorów przedsiębiorczości, inkubatorów akademickich oraz przestrzeni wytwórczych (maker spaces), które dopiero zaczynają swoją działalność.

Udział w programie sponsorskim SOLIDWORKS for Enterpreneurs pozwala uzyskać bezpłatne,  komercyjne licencje oprogramowania na 12 miesięcy, które umożliwią zaprojektowanie produktu, jego walidację oraz przygotowanie do produkcji.

DPS Software i SOLIDWORKS wspierają też początkujących przedsiębiorców w zakresie promocji firmy, pomagając w zbudowaniu marki start-upu na rynku.


Zainteresował Cię przedstawiony temat i widzisz narzędzia SOLIDWORKS w swojej firmie?  Chciałbyś uzyskać więcej informacji o “SOLIDWORKS for Enterpreneurs”?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.