Ambix Consulting wykorzystuje narzędzia SOLIDWORKS do projektowania i symulacji form wtryskowych – Case Study

Ambix Consulting wykorzystuje narzędzia SOLIDWORKS

Firma Ambix Consulting, LLC dysponuje wieloletnim doświadczeniem w inżynierii tworzyw sztucznych, materiałoznawstwie i projektowaniu przemysłowym. Zajmuje się opracowywaniem produktów i zaopatrywaniem klientów z różnych branż w kompleksowe rozwiązania. Firma specjalizuje się w precyzyjnym formowaniu wtryskowym oraz wymagających przemysłowych tworzywach sztucznych i ściśle współpracuje z siostrzaną spółką Ambix Manufacturing, Inc. w celu realizacji produkcji kontraktowej.

Firma Ambix Consulting od 2002 znacząco się rozwinęła, wychodząc poza analizę zniszczeń tworzyw sztucznych i specjalizując się w opracowywaniu produktów, pracach badawczorozwojowych nad produktami, projektowaniu przemysłowym, budowaniu prototypów i testowaniu funkcjonalnym, analizie zniszczeń, projektowaniu oprzyrządowania i doborze materiałów.

W 2006 r. firma Ambix wdrożyła oprogramowanie SOLIDWORKS Professional do projektowania oraz oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation do analiz, aby wesprzeć swoje usługi w zakresie projektowania produktów i inżynierii. Gdy wzrastało zapotrzebowanie na usługi firmy Ambix w dziedzinie tworzyw sztucznych i tworzenia form, Jeffrey D. Nicoll (prezes i założyciel firmy) postanowił zainwestować w rozwiązanie do symulacji wypełniania form wtryskowych, aby przyspieszyć opracowywanie skomplikowanych form.

Oprogramowania do symulacji formowania wtryskowego

„Tradycyjne podejście do formowania wtryskowego polega na ciągłym tworzeniu form prototypowych i wykonywaniu próbek do momentu uzyskania akceptowalnej formy” — wyjaśnia Nicoll. „Aby wyeliminować tego typu utrudnienia i zapewnić klientom najwydajniejsze i najekonomiczniejsze rozwiązanie, podjęliśmy próbę użycia oprogramowania do symulacji formowania wtryskowego w celu wcześniejszego rozwiązywania problemów z produkcją i wyeliminowania czynników czasu oraz kosztów z procesu opracowywania form”.

SOLIDWORKS Plastics – pełna integracja z CAD 3D

Po przeprowadzeniu oceny rozwiązań do analiz wypełniania form firma Ambix wybrała oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics Professional, ponieważ jest ono łatwe w użyciu, zawiera rozbudowane funkcje symulacji wypełniania form wtryskowych i jest całkowicie zintegrowane z oprogramowaniem CAD SOLIDWORKS.

„Zintegrowanie naszego rozwiązania do symulacji wypełniania form ze środowiskiem projektowym SOLIDWORKS jest niezwykle korzystne” — mówi Nicoll. „Nie tylko eliminuje problemy z importem/eksportem, ale także jest efektywniejsze”. „W środowisku SOLIDWORKS spędzamy dużo czasu, nie tylko modelując projekty, ale także przeprowadzając analizy w aplikacji SOLIDWORKS Simulation i tworząc fotorealistyczne renderowania w programie SOLIDWORKS Visualize” — dodaje Nicoll. „Oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics Professional idealnie wpasowało się w nasz tok pracy”.

Dokładność symulacji zapewnia sukces już za pierwszym podejściem

Wykorzystanie oprogramowania SOLIDWORKS Plastics Professional pozwoliło firmie Ambix osiągnąć sukces przy opracowywaniu form już za pierwszym razem w 95 procentach przypadków. „Do eliminowania błędów związanych z niedoszacowaniem pochylenia, nieuwzględnieniem kurczliwości, nierozpoznaniem kieszeni powietrznych, powstawaniem linii łączenia w krytycznych obszarach czy występowaniem naprężeń w wyniku umieszczenia zasuw w nieodpowiednich miejscach możemy wykorzystać oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics Professional jeszcze przed wycięciem formy” — mówi Nicoll.

„Nasz współczynnik sukcesu jest tak wysoki, ponieważ wykorzystujemy ścisłą korelację pomiędzy wynikami, jakie uzyskujemy z SOLIDWORKS Plastics Professional, a rzeczywistą produkcją, przy czym wyniki symulacji uzyskane w oprogramowaniu potwierdzamy, używając narzędzi do badań fotoelastycznych i mikroskopowych” — dodaje Nicoll.

SOLIDWORKS Plastics – pełna integracja z CAD 3D - Ambix Case Study

Łączenie estetyki produktu z możliwością wyprodukowania

Ponieważ oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics działa w środowisku CAD SOLIDWORKS, firma Ambix może wykorzystywać zaawansowane narzędzia wizualizacji projektów do efektywniejszej współpracy i komunikacji z klientami przy rozwiązywaniu problemów dotyczących możliwości wyprodukowania projektowanych części, z zachowaniem lub nawet poprawieniem estetyki projektów.

„Siadamy z projektantami którzy chcą wiedzieć, czy mogą ekonomicznie wytworzyć daną część lub produkt, jakie zmiany w projekcie są potrzebne, aby można było rozpocząć produkcję, i jak będzie wyglądać produkt końcowy” — zauważa Nicoll. „Pracując w zintegrowanym środowisku projektowym SOLIDWORKS, możemy nie tylko pokazać klientowi projekty części i form, ale także jesteśmy w stanie zademonstrować, dlaczego zmiany są konieczne i poprzeć przykładami swoje zalecenia co do doboru materiałów i zmian projektowych w drodze symulacji. Możemy nawet udostępnić realistyczne odwzorowania finalnej części za pomocą narzędzi fotorealistycznego renderowania Visualize.

Łącząc projektowanie przemysłowe, inżynierię mechaniczną i produkcję na zasadzie formowania wtryskowego, narzędzia SOLIDWORKS pomagają nam lepiej obsługiwać klientów”.


Zainteresował Cię przedstawiony temat i widzisz narzędzia SOLIDWORKS w swojej firmie?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.