_VDESIGN – kompletne i wydajne rozwiązanie do wirtualizacji SOLIDWORKS

Praca w środowisku SOLIDWORKS 3D CAD oraz SOLIDWORKS PDM

Prezentujemy Państwu innowacyjną technologię, pozwalającą na wirtualizację środowiska CAD/PDM działającego w firmach. Poprzez zastosowanie odpowiednich technologii wirtualizacyjnych VMware oraz tzw. wirtualnych desktopów (VDI), użytkownicy mogą łączyć się ze stacją CAD-owską z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu.

Rozwiązanie – opracowane w kooperacji firm DPS Software Sp. z.o.o. oraz SANSEC POLAND S.A. – posiada wiele zalet związanych z łatwością zarządzania i bezpieczeństwem, przy jednoczesnym niskim koszcie całkowitym w stosunku do rozwiązania tradycyjnego, czyli pojedynczych stacji roboczych połączonych z serwerami.

Czym jest wirtualizacja desktopów?

Wirtualizacja desktopów to technologia, która oddziela maszynę fizyczną od systemu operacyjnego i zainstalowanych na nim aplikacji. Umożliwia to wprowadzenie architektury scentralizowanej typu klient-serwer.

Z punktu widzenia użytkownika możemy korzystać z dowolnego urządzenia. Jednak całość operacji obliczeniowych jest wykonywana na zewnętrznym urządzeniu typu serwer.

vdeisgn sansec wirtualizacja desktopów

_VDESIGN – wirtualizacja SOLIDWORKS

Pojedynczy Serwer _VDESIGN pozwala na uruchomienie 10 wirtualnych stacji graficznych, czyli dostęp 10 użytkowników jednocześnie. Rozwiązanie, dzięki możliwości łączenia w klastry pozwala na zwielokrotnienie ilości serwerów. Każdy z nich może uruchomić oprogramowanie SOLIDWORKS, otrzymuje przydzielone zasoby sprzętowe (pamięć, procesor, przestrzeń dyskowa), które administrator może w każdej chwili zmienić/dostosować w zależności od indywidualnych oczekiwań projektanta (np. na potrzeby wykonania renderingu lub analizy wytrzymałościowej uruchamianych w godzinach nocnych).

Dostęp do wirtualnej stacji może odbywać się z dowolnego urządzenia z dostępem do sieci lokalnej (największy komfort pracy) lub Internetu – tablet, laptop, a nawet komputer w kafejce Internetowej. Dane (projekty) zapisywane są na serwerze, dzięki temu są bezpieczne – w razie potrzeby zabezpieczone są przed skopiowaniem, chronione przez wykonywanie kopii zapasowej.

Rozwiązanie jest przetestowane i zoptymalizowane dla oprogramowania SOLIDWORKS.

Architektura i rozwiązania techniczne

Prezentowane rozwiązanie oparte jest na narzędziach wirtualizacyjnych VMware Horizon. Dostęp do wirtualnych stacji roboczych realizowany jest w protokole VMware Blast lub Microsoft RemoteFX. Każdy wirtualny desktop wyposażony jest w minimum 8 GB RAM oraz profesjonalną kartę graficzną NVIDIA K620. Wykorzystano najnowocześniejsze procesory oraz dyski SSD.

Serwer _VDESIGN zawiera w sobie szereg rozwiązań optymalizujących działania IT – wdrażanie polityk bezpieczeństwa, back-up, wspólna konsola do zarządzania maszynami, klonowanie itd. Pomimo że pojedynczy serwer ma możliwość hostowania maksymalnie 10 stacji graficznych (plus np. system Windows Server w celu wymiany danych projektowych), istnieje możliwość dowolnego klastrowania takich serwerów – z perspektywy administratora widzimy jedno spójne środowisko, nie podzielone na serwery, z pełnymi możliwościami, takimi jak back-up czy klonowanie.

Wirtualizacja SOLIDWORKS - vdesign sansec

Korzyści

Serwer _VDESIGN jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich organizacji, które szukają bezkompromisowej wydajności i zachowania najwyższych standardów działania oprogramowania przez długi czas.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na następujące korzyści:

  • Duża wydajność pracy,
  • Możliwość zapewnienia poufności dla danych projektowych (dostęp z terminala, możliwość blokowania takich urządzeń peryferyjnych jak pendrive czy dostępu do prywatnej poczty),
  • Dostęp z dowolnego urządzenia (również tablety i inne niż Windows systemy operacyjne),
  • Mobilność – dostęp z dowolnego miejsca przez Internet,
  • Dłuższy czas życia rozwiązania w stosunku do tradycyjnych desktopów,
  • Ułatwienia w zarządzaniu i serwisowaniu dla administratorów i działów IT.

Dodatkową korzyścią jest możliwość zastosowania rozwiązania do zarządzania danymi – np. SOLIDWORKS PDM Professional. Korzyścią takiego rozwiązania jest szybkość transmisji danych (dane przesyłane są wewnątrz jednej fizycznej maszyny).

_VDESIGN – dla kogo?

Rozwiązanie _VDESIGN z pewnością będzie odpowiednie dla firm projektujących skomplikowane wyroby, wykorzystując pracę grupową – np. przemysł zbrojeniowy, maszynowy, stoczniowy, automotive, kolejnictwo itd. – dzięki wdrożeniu systemu PDM i szybkiej transmisji danych, możemy optymalizować pracę, dodatkowo zachowując wysoką poufność danych projektowych. Rozwiązanie będzie korzystne również dla biur projektowych chcących zapewnić wysoką wydajność i mobilność – wirtualne desktopy można obsługiwać przez Internet na różnych systemach operacyjnych i urządzeniach.

Zwirtualizowane Środowisko Projektowe SOLIDWORKS 2017 – przetestuj podczas konferencji DPS Forum – w specjalnej strefie wystawców firma Sansec zaprezentuje _VDESIGN

Konferencja SOLIDWORKS DPS Forum - PGE Narodowy - Wirtualizacja SOLIDWORKS

Już 26 października na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się XV Konferencja Nowych Technologii DPS Forum. W specjalnej strefie można będzie przetestować na żywo zwirtualizowane środowisko projektowe SOLIDWORKS 2017. Więcej informacji o wydarzeniu, program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem www.dpsforum.pl