5 narzędzi SOLIDWORKS w małym przedsiębiorstwie, czyli droga do sukcesu firmy Oxiprint

Wykorzystanie narzędzi SOLIDWORKS - Case Study Oxiprint

Firma Oxiprint działa na polskim rynku drukarek cyfrowych od 2016 roku. Swoją przewagę buduje na personalizacji produktów – drukarki tworzone są pod konkretne zamówienia klienta będąc alternatywą dla standardowego sprzętu oferowanego przez większość dostawców. Maszyny Oxiprint drukują na niemal każdym materiale i mogą być z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branży reklamowej, przemyśle tekstylnym, chemicznym, opakowaniowym, meblarstwie, branży poligraficznej, cukiernictwie czy na potrzeby branży artystycznej.

Do projektowania i produkcji drukarek  firma Oxiprint wykorzystuje oprogramowanie SOLIDWORKS 3D CAD, które z powodzeniem jest w stanie sprostać wyzwaniom w pracy konstruktorskiej. Cała myśl techniczna produkowanych urządzeń powstaje w poszczególnych działach warszawskiej firmy i aby umożliwić płynne przekazywanie informacji i aktualizacje wprowadzanych zmian na poziomie całego przedsiębiorstwa, Oxiprint wykorzystuje program SOLIDWORKS PDM.

SOLIDWORKS PCB jest kolejnym narzędziem niezbędnym przy produkcji urządzeń Oxiprint. Poza projektowaniem obwodów drukowanych czy systemów wbudowanych w drukarki, program umożliwia sprawną komunikację z innymi zespołami. Używając SOLIDWORKS Composer firma tworzy instrukcje montażowe poszczególnych podzespołów maszyny, a także animacje pokazujące montaż trudniejszych elementów, dzięki czemu czas łączenia poszczególnych modułów znacznie się skraca.

Modele 3D przygotowane przez dział konstrukcyjny są też wykorzystywane przez dział marketingu, który w oprogramowaniu SOLIDWORKS Visualize tworzy wizualizacje. Dzięki nim produkt może być zaprezentowany na wczesnym etapie projektowania.

5 narzędzi SOLIDWORKS w firmie Oxiprint


Zainteresował Cię przedstawiony temat i widzisz narzędzia SOLIDWORKS w swojej firmie?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@dps-software.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-676, na ulicy Postępu 6. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres biuro@dps-software.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.