Czym jest Platforma 3DEXPERIENCE?

Zintegrowany system rozwiązań chmurowych dla firm produkcyjnych od Dassault Systemes.
Korzystaj i twórz nowe produkty w sposób nieograniczony – z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie,
samodzielnie lub w zespole, nie martwiąc się o dostępność narzędzi.
Ty projektujesz, platforma gwarantuje Ci resztę.

Platforma 3DEXPERIENCE to środowisko chmurowe, które wspiera całościowy proces rozwoju produktu od projektu poprzez produkcję i dostawę.

Narzędzie sprawdzi się w przypadku organizacji dowolnej wielkości, zapewniając dostęp do portfolio rozwiązań do zarządzania każdym aspektem cyklu życia produktu.

Platforma działa jak kompleksowe źródło informacji, dzięki czemu zespoły mogą bezpiecznie dzielić i wymieniać się danymi w nieograniczony sposób.

Platforma 3DEXPERIENCE umożliwia organizacjom współpracę w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia i z dowolnej lokalizacji, łączenie się z klientami i dostawcami oraz śledzenie postępów, dzięki czemu możesz dostarczać niezrównane produkty i wrażenia klientów.

3DExpeience Cloud

3DEXPERIENCE WORKS to kombinacja narzędzi łączących łatwość użycia SOLIDWORKS z mocą i dostępnością platformy 3DEXPERIENCE.

Dzięki 3DEXPERIENCE WORKS zespoły mają dostęp do zaawansowanych rozwiązań umożliwiających projektowanie (SOLIDWORKS), symulacje (SIMULIAworks - przejdź do strony ), produkcję (DELMIAworks) oraz zarządzanie danymi produktu i cyklem życia (ENOVIAworks).

Tak skomponowane portfolio umożliwia większe możliwości w zakresie rozwoju produktu i szybsze rozwiązywanie nowych problemów.

3DExperience Works

Każdy użytkownik platformy 3DEXPERIENCE ma przypisaną rolę, odpowiadającą jego zakresowi odpowiedzialności czy kompetencji w organizacji.

Platforma oferuje ponad 400 ról, w tym takich jak projektant, inżynier, marketingowiec, menadżer projektu etc.

Do każdej roli przypisany jest dedykowany zbiór aplikacji, które pomagają szybciej i precyzyjniej realizować zadania, przekładając się na postęp prac w ramach projektu.

3DExperience Role

Platforma 3DEXPERIENCE i aplikacje, które oferuje, zapewniają członkom zespołu przestrzeń do pracy w tym samym środowisku, z dostępem do tych samych danych aby wprowadzać zmiany i komentarze w czasie rzeczywistym.

Ponieważ cała platforma jest oparta na chmurze, niemal wszystkie aplikacje są dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

3DExperience Aplikacje

Jak działa Platforma 3DEXPERIENCE?

Obejrzyj video i przekonaj się jak przystępna w obsłudze i prowadzeniu projektów jest platforma 3DEXPERIENCE.

First slide
First slide
First slide
First slide

Dla kogo jest Platforma 3DEXPERIENCE

Jest to rozwiązanie adresowane w szczególności dla tych innowacyjnych podmiotów,
które oczekują dostępności narzędzi bez konieczności posiadania rozbudowanej struktury IT.

Firmy

Skalowalność rozwiązania sprawi, że nie będziesz musiał zastanawiać się nad jego zmianą, gdy Twoja firma będzie rosła. Możliwości systemu są nieograniczone – będzie rósł równomiernie razem z Tobą.

Startupy

Redukuj koszty inwestując w dostęp do kompletu niezbędnych narzędzi w chmurze – korzystaj o każdej porze i w każdej lokalizacji, obniżając całkowity koszt posiadania.

Szkoły/Uczelnie

Oparty na chmurze zestaw narzędzi dla uczniów i studentów z dostępem z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, na dowolnym urządzeniu - nawet na komputerze Mac - gdziekolwiek i kiedykolwiek pojawi się inspiracja.


Dlaczego warto?

Dassault Systemes to sprawdzony dostawca rozwiązań dla biznesu,
który tworząc nowe rozwiązania skupia się przede wszystkim na korzyściach dla użytkowników.
Poznaj kluczowe zalety platformy 3DEXPERIENCE i przekonaj się, że warto.

Image Description

Natychmiastowy dostęp

Rozwiązanie łatwe do wdrożenia i gotowe do użycia natychmiast.

Image Description

Rozwiązanie chmurowe

Korzystaj bez konieczności posiadania rozbudowanej struktury IT.

Image Description

Mobilność

Działaj online w dowolnym miejscu niezależnie od pory. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

Image Description

Bezpieczeństwo

Certyfikowane systemy zabezpieczeń gwarantują bezpieczeństwo Twoich danych.

Image Description

Dostępność technologii

Portfolio technologii klasy korporacyjnej, w tym: CATIA, SIMULIA, DELMIA, ENOVIA.

Image Description

Automatyczne aktualizacje

Zawsze w najnowszej wersji z częstymi, nowymi funkcjami.

Image Description

Skalowalność

Dodawaj użytkowników i/lub aplikacje na bieżąco gdy zmienia się Twoja firma.

Image Description

Elastyczność licencji

Model subskrypcji dostosowany do twoich potrzeb.


Aplikacje 3DEXPERIENCE

Poznaj portfolio aplikacji, które oferuje platforma 3DEXPERIENCE.
Korzystaj z nich, by ułatwiać i przyspieszać pracę nad projektem, łącząc ludzi w zespoły,
zmieniając dane w procesy, a procesy w efekty.

Najedź na ikonkę by wyświetlić opis aplikacji.
3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software
3dexperience aplikacje - solidworks - dps software System Finder Collaborative Life Cycle Project Planning Product Finder 3D Markup
Visualize xShape xDesign SOLIDWORKS 3DX 3D Model Based Creator
      Mechanical Design Drawings 3D Sheetmetal Designer
      3D Structure Creator
      Motion
3DExperience Compass
One Part PLM Analytics 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software Part Supplay 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software Social Analytics Library Feed Reader 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software 3dexperience aplikacje - solidworks - dps software
Static Study Physics Methods Reuse Physic Results Structural Model Structural Scenario Distorion Checker platforma 3dexperience aplikacje - simuliaworks - dps software Fluid Scenario
Cutting Tools Builder Powder Bed Fabrication Heavy Process Industry Plan Equipment Alloation Work Instruction Process Planning

Dostępne role na Platformie 3DEXPERIENCE

Praca na platformie zaczyna się od przydzielenia odpowiednich ról dla użytkownika.
Rola to swego rodzaju dostęp do odpowiednich narzędzi/aplikacji 3DEXPERIENCE.

SOLIDWORKS role
Platforma 3DEXPERIENCE | Role SOLIDworks
 • 3D Sculpture
 • Szybki i proste tworzenie organicznych i ergonomicznych kształtów. Dostęp do aplikacji xShape oraz SOLIDWORKS. Użyj obrazów i szkiców jako szablonów do tworzenia geometrii powierzchni Sub-D.

 • 3D Creator
 • Rola zapewnia niezrównane środowisko do modelowania 3D, od fazy tworzenia pomysłów do wydanego projektu. Dostęp do aplikacji xDesing oraz SOLIDWORKS. Optymalizuj i rozwijaj istniejące projekty za pomocą generatywnego projektowania.

 • Drafter
 • Dostęp do narzędzi ułatwiających i przyśpieszających tworzenie rysunków 2D z modeli 3D. Projektanci mogą łatwo dodawać adnotacje do rysunków, a dane zapisane w chmurze mogą udostępniać w czasie rzeczywistym.

 • 3DEXPERIENCE DraftSight
 • 3DEXPERIENCE DraftSight umożliwia tworzenie i edycję profesjonalnych rysunków DWG/DXF oraz zarządzanie nimi w przyjaznym środowisku projektowania 2D. Połączenie z platformą 3DEXPERIENCE zapewnia bezpieczną współpracę, zarządzanie danymi oraz licencją.

 • 3D Sheet Metal Creator
 • Aplikacja skupia się na zaspokojeniu potrzeb projektantów elementów arkuszy blach. Dzięki niej tworzymy precyzyjne projekty gotowe do wytworzenia z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie.

 • 3D Pattern Shape Creator
 • Rola w unikalny sposób łączy graficzne skrypty wizualne i interaktywne modelowanie generatywne zaawansowanych powierzchni/kształtów 3D.

 • Function Driven Generative Designer
 • Projektowanie generatywne i optymalizacja topologii. Aplikacja umożliwia tworzenie skomplikowanych projektów o powtarzalnych, nieregularnych kształtach.

SIMULIAworks role
Platforma 3DEXPERIENCE | Role SIMULIAworks
 • Simulation Collaborator
 • Rola dla każdego współpracownika i menedżera, który musi przeglądać i porównywać symulacje w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca, aby podejmować szybsze decyzje projektowe.

 • Structural Designer
 • Intuicyjne rozwiązanie symulacyjne dla projektantów, którzy oceniają wydajność produktu w liniowych warunkach statycznych, termicznych i częstotliwościowych.

 • Structural Engineer
 • Rola inżynierów projektowych zapewniających liniowe rozwiązanie analizy statycznej, termicznej i częstotliwości z siatką bryłową, skorupową i belkową w celu oceny wydajności produktu.

 • Structural Performance Engineer
 • Rola dla inżynierów projektantów do oceny wydajności produktu w liniowych i nieliniowych warunkach statycznych, termicznych, częstotliwościowych, naprężeniach termicznych, liniowych warunkach dynamicznych i quasi-statycznych.

 • Structural Mechanics Engineer
 • Rola dla inżynierów projektowych i ekspertów w dziedzinie symulacji do rozwiązania, oprócz tego, co rozwiązuje Structural Performance Engineer, zawiera dodatkowo nieliniowe zdarzenia dynamiczne przy dużej prędkości, kalibracja materiału i uproszczenie geometrii.

 • Fluid Dynamics Engineer
 • Rola ta zapewnia projektantom oraz inżynierom możliwość zbadania przepływu oraz wydajności termicznej dla przepływów wewnętrznych jak i zewnętrznych związanych z procesem wymiany ciepła.

 • Plastic Injection Engineer
 • Rola ta pozwala oceniać i ulepszać projekty z części tworzyw sztucznych i oprzyrządowania do form, symulując proces wypełnienia, pakowania oraz system chłodzenia formy, a także przewidywać wypaczenia cześci z tworzywa sztucznego.

 • Electromagnetics Engineer
 • Rola ta zapewnia symulację elektromagnetyczną opartą na sprawdzonej w branży technologii systemu CST Studio Suite w płynnym, intuicyjnym i nowoczesnym interfejsie użytkownika połączonym z platformą 3DEXPERIENCE®.

ENOVIAworks role
Platforma 3DEXPERIENCE | Role ENOVIAworks
 • Collaborative Business Innovator
 • Rola zapewnia aplikacje i usługi do cyfrowego łączenia w chmurze pracowników, dostawców, klientów i konsumentów. Jedno miejsce dla wszystkich potrzeb w zakresie rozwoju produktu.

 • Collaborative Industry Innovator
 • To idealne rozwiązanie, gdy szukasz elastycznego narzędzia do zarządzania danymi i cyklem życia produktu w chmurze. Łączy wszystkich zaangażowanych w projekt użytkowników, a środowisko online zapewnia skalowalne narzędzia do zarządzania projektowaniem produktów, symulacjami i planowaniem procesów produkcyjnych.

 • Collaborative Designer for SOLIDWORKS
 • Łączy użytkowników SOLIDWORKS z opartą na chmurze platformą 3DEXPERIENCE. Rola umożliwia projektantom łatwy dostęp, zarządzanie, udostępnianie i przechowywanie danych SOLIDWORKS bezpośrednio w oknie programu.

 • Collaborative Designer for DraftSight
 • Łączy użytkowników DraftSight z opartą na chmurze platformą 3DEXPERIENCE. Rola umożliwia projektantom łatwy dostęp, zarządzanie, udostępnianie i przechowywanie danych DrafSight bezpośrednio w oknie programu.

 • Project Planner
 • Przyspiesza proces przejścia od pomysłu projektu do jego zakończenia poprzez wielokierunkowe planowanie, realizację i monitorowanie w środowisku współpracy w chmurze. Project Planner automatycznie optymalizuje harmonogram w celu dotrzymania kluczowych etapów i terminów dostaw.

 • Social Business Analyst
 • Rola pozwala łatwo zbudować własny pulpit nawigacyjny do śledzenia dowolnego tematu: produktu, technologii, konkurenta, trendu, klienta itp. Prowadzenie firmy oparte na analizie dzięki analizom społecznościowym: gromadzenie trendów, obserwacja rynku.

DELMIAworks role
Platforma 3DEXPERIENCE | Role DELMIAworks
 • NC Mill-Turn Machine Programmer
 • Kompletne narzędzia do toczenia i frezowania. Zdefiniuj i zweryfikuj procesy obróbki tokarko-frezarek NC.

 • NC Milling Machine Programmer
 • Kompletne narzędzia do frezowania. Zdefiniuj i zweryfikuj procesy obróbki frezowania wieloosiowego NC i robotów.

 • NC Mold & Die Programmer
 • Kompletne narzędzia do tworzenia procesów obróbki 2,5 i 3-osiowej złożonych form i matryc.

 • NC Prismatic & Mill-Turn Machine Programmer
 • Narzędzia do generowania obróbki na tokarkach NC i frezarkach pryzmatycznych. Toczenie i frezowanie 2.5 osi oraz 4 osie WEDM. Symulacja 3D kodu NC.

 • NC Prismatic Machine Programmer
 • Generowanie obróbki dla 2.5 osi oraz wieloosiowa obróbka EDM. Zawiera dedykowane strategie obróbcze dla twardych materiałów.

Narzędzia 3DEXPERIENCE WORKS

Połącz się z Platformą 3DEXPERIENCE by uzyskać dostęp do nowych aplikacji
i pracuj z plikami SOLIDWORKS i DraftSight w chmurze.

Lepsza współpraca na rzecz innowacji

Collaborative Business oraz Industry Innovator

Łatwy dostęp do danych produktu i zarządzania cyklem życia produktu, zarządzania zmianami i możliwościami planowania zespołowego oraz udostępnianie danych projektowych w czasie rzeczywistym.

Platforma 3DExperience - zarządzanie - Business Innovator
 • Współpracuj ze swoim zespołem za pomocą zintegrowanych narzędzi społecznościowych. Współdziałaj z zarządem, klientami, dostawcami w trakcie procesu opracowywania produktu.
 • Wykorzystaj aplikacje i usługi do cyfrowego łączenia pracowników, dostawców, klientów i konsumentów w dowolnym miejscu na świecie.
 • Stwórz własne pulpity nawigacyjne w celu szybkiego i bezpiecznego udostępniania istotnych danych dotyczących rozwoju produktu.
 • Informuj na bierząco swój zespół rozwoju produktu, udostępniając wszelkiego rodzaju media, w tym obrazy, filmy i wszelkie pliki CAD.
 • Twórz, przydzielaj i zarządzaj zadaniami oraz monitoruj ich stan zaawansowanie.
 • Włącz łatwe udostępnianie swoich plików inżynierskich w 3DDrive i udostępniaj interaktywne treści w 3DPlay.
 • Przechowuj wszystko w chmurze dzięki rozwiązaniu pamięci masowej, które obsługuje pliki projektowe, oraz relacje między innymi plikami CAD przesyłanymi do 3DDrive.
Enoviaworks - 3DEXPERIENCE Platform - DPS Software

Projektuj, zarządzaj i udostępniaj

3DEXPERIENCE DraftSight

Wykorzystaj chmurę i połącz inżynierów, dane oraz informacje w całym łańcuchu projektowym i produkcyjnym.

Projektuj 2D CAD w 3DEXPERIENCE DraftSight
 • Szybko i wydajnie twórz, edytuj, przeglądaj, drukuj i oznaczaj wszelkiego rodzaju pliki DWG 2D i 3D.
 • Bez problemu przełączaj się z szkicowania 2D do modelowania 3D i z powrotem.
 • Zmniejsz liczbę błędów, zapewniając członkom zespołu w siedzibie firmy i poza nią dostęp cyfrowy do rysunków.
 • Zawsze pracuj nad najbardziej aktualną dokumentacją i jej poprawkami z jednego źródła.
 • Bezproblemowo łącze ludzi i dane, eliminując wyzwania związane z licencjami i zarządzaniem użytkownikami.
 • Bezpiecznie udostępniaj dane i współpracuj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu.
 • Uzyskaj bezpośredni dostęp do danych z Platformy 3DEXPERIENCE w oknie programu DraftSight.
 • Zwiększ produktywność i innowacje organizacyjne dzięki współpracy w czasie rzeczywistym.
Rola 3DEXPERIENCE DraftSight - Platofrma 3DEXPERIENCE

Projektuj szybko i pewnie

3D Creator - xDesign

Wykorzystaj najlepsze w swojej klasie możliwości inżynieryjne, aby tworzyć wysokiej jakości i złożone kształty mechaniczne.

Collaborative Design For SOLIDWORKS
 • Pozwól, aby wytyczne projektowe zasugerowały, gdzie powinien znajdować się minimalny materiał spełniający Twoje wymagania.
 • Osiągnij najlepszy poziom jakości powierzchni.
 • Pracując na platformie nie musisz się martwić o strukturę części i złożeń
 • Iteruj szybko dzięki możliwości zmiany założeń projektowych bez przeróbek związanych z tradycyjnym modelowaniem parametrycznym.
 • Optymalizuj i rozwijaj istniejące projekty za pomocą generatywnego projektowania.
 • Nie martw się o aktualizację plików, w narzędziach do projektowania SOLIDWORKS Desktop lub 3D EXPERIENCE pliki 3D są aktualizowane automatycznie.
 • Bezproblemowe przejście między xDesign i xShape, a także innymi rozwiązaniami projektowymi 3DEXPERIENCE.
 • Zarządzaj i przypisuj zadania członkom zespołu za pomocą narzędzia do przeglądania kart metodą przeciągnij i upuść.
Rola 3D Creator App - Platofrma 3DEXPERIENCE

Projektuj proste lub złożone kształty

3D Sculpture - xShape

Łatwo projektuj, eksploruj i weryfikuj warianty złożonych, powtarzalnych i nieregularnych, organicznych kształtów i wzorów za pomocą intuicyjnego algorytmicznego podejścia.

3D Sculpture aplikacja - projektuj w chmurze 3DEXPERIENCE
 • Usprawnij proces projektowania, badając wiele alternatyw dla głównego projektu i możliwości stylizacji.
 • Podejmuj bardziej świadome decyzje projektowe i badaj kształty dzięki interaktywnemu modelowaniu 3D.
 • Szybko twórz złożone powierzchnie za pomocą intuicyjnej interakcji push-pull, aby ukształtować swój projekt.
 • Użyj obrazów i szkiców jako szablonów do tworzenia geometrii powierzchni Sub-D.
 • Eliminuj potrzebę konwersji danych między wzornictwem przemysłowym, a narzędziami do projektowania mechanicznego.
 • Po zakończeniu projektowania koncepcyjnego automatycznie konwertuj powierzchnie podziału na geometrię.
 • Przenieś swoje projekty 3DSculptor na pulpit SOLIDWORKS z bezpośrednim importem i eksportem.
 • Przeglądaj, dodawaj adnotacje, zarządzaj projektami i udostępniaj je z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu.
3D Sculpture aplikacja - projektuj w chmurze 3DEXPERIENCE

Dokładna dokumnetacja techniczna

Drafter

Szybkie tworzenie i opisywanie rysunków 2D oraz komunikowanie, w jaki sposób należy wykonać projekt. Korzystanie z narzędzi do wymiarowania, tolerancji i adnotacji przyspiesza proces opracowywania produktu skracając czas projektowania i produkcji.

Aplikacja Drafter 3DEXPERIENCE WORKS
 • Szybko generuj gotowe do produkcji rysunki 2D z części i złożeń 3D.
 • Przeciągnij i upuść model 3D na rysunek, aby automatycznie utworzyć widok.
 • Zadbaj o aktualizuacje rysunku jednym kliknięcie natychmiast po zmodyfikowaniu modelu 3D.
 • Automatycznie i dokładnie twórz widoki standardowe, szczegółowe i sekcje i bardziej automatycznie w oparciu o model 3D.
 • Stosuj wymiary i adnotacje jakości produkcyjnej do swoich rysunków przy wykorzystaniu wszystkich niezbędnych symboli, notatek i tabel.
 • Zapisuj wszystkie dane w chmurze i udostępniaj rysunki projektantom, inżynierom, kontrahentom, którzy mogą je przeglądać w przeglądarce internetowej bez konieczności instalowania przeglądarek.
 • Przeglądaj dokumentację techniczną na dowolnym urządzeniu, w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, w tym z hali produkcyjnej.
 • Nie martw się o wersje dokumentacji, automatyczna kontrola wersji zarówno danych 3D, jak i rysunków jest w pełni zintegrowana.
Tworzenie dokumentacji 2D CAD w Drafter 3DEXPERIENCE Works

Szybciej sprawdzaj swoje produkty

SIMULIAWorks

Sprawdzaj szybko i opłacalnie złożone projekty produktów, pomagając przyspieszyć innowacje, poprawić jakość i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu i czasie.

SIMULIAworks 3DEXPERIENCE
 • Przeprowadzaj analizę statyczną, częstotliwościową, wyboczeniową, modalną reakcję dynamiczną oraz analizę strukturalno-termiczną części i zespołów.
 • Wykorzystaj zaawansowaną technologię symulacji obsługiwanej przez SIMULIA Abaqus, światowej klasy solver do analizy elementów skończonych.
 • Uzyskaj dostęp do Structural Performance Engineer bezpośrednio z SOLIDWORKS Simulation.
 • Włącz wielowątkowe przetwarzanie w chmurze do renderowania i wizualizacji obliczeń danych symulacji.
 • Generuj wysokiej jakości siatki bryłowe i skorupowe.
 • Twórz powtarzalne siatki za pomocą tworzenia siatki opartej na regułach i automatycznego rozpoznawania operacji dla otworów, zaokrągleń i koralików.
 • Wykorzystaj nieliniowe modele materiałów, w tym plastyczność metalu, hiperelastyczność gumy, a także lepkosprężystość i uszkodzenie materiału.
 • Twórz własne pulpity symulacyjne w chmurze, wyświetlaj całą zawartość ostatniej symulacji, śledź wszystkie uruchomione zadania lub otwieraj bardziej szczegółowe symulacje.
Aplikacja SIMULIAworks

Zarządzanie ERP/MES dla produkcji

DelmiaWorks

Kompleksowy system ERP opracowany z myślą o zastosowaniu na hali produkcyjnej. Jest specjalnie dostosowany do środowiska Twojej fabryki, aby usprawnić procesy sprzedaży, przetwarzania zamówień, finansów, zasobów ludzkich, planowania, produkcji, zapasów, zakupów i innych.

Delmiaworks na Platformie 3DEXPERIENCE - ERP/MES dla produkcji
 • Zarządzaj wzrostem i zmianami w firmie.
 • Monitoruj wydajność produkcji i zysków w czasie rzeczywistym.
 • Współpracuj i komunikuj się bez ograniczeń w całym łańcuchu produkcji.
 • Maksymalne wykorzystaj siłę roboczą, materiały, sprzęt i wydajność.
 • Wydłuż żywotność wyposażenia fabryki lub zakładu.
 • Planuj i prognozuj wydajnie i terminowo.
 • Poprawiaj jakość produktu.
 • Zapewnij zgodność z przepisami branżowymi i regulacyjnymi.
 • Zmniejsz koszty związane z odpadami.
 • Reaguj natychmiast na wymagania klientów.
 • Monitoruj zależność pomiędzy wydajnością produkcji a wynikami finansowymi.
 • Unikaj błędów ręcznych i niespójności danych.
Platforma 3DEXPERIENE - Delmiaworks

Zarządzanie cyklem życia danych i produktów

EnoviaWorks

Zarządzaj projektami produktów i dokumentacją bezpośrednio z poziomu SOLIDWORKS, jednocześnie udostępniając dane CAD w chmurze, abyś mógł je łatwo przekazywać kontrahentom. Umożliwiaj zespołom zarządzanie projektami w czasie rzeczywistym i wykonywanie operacji w całym cyklu życia.

Enoviaworks na platformie 3DEXPERIENCE od DPS Software
 • Przeglądaj zadania i otwieraj dane projektowe na platformie 3DEXPERIENCE bez wychodzenia z SOLIDWORKS.
 • Udostępniaj projekty SOLIDWORKS w ramach struktury systemu za pomocą technologii internetowych na dowolnym urządzeniu w dowolnym czasie.
 • Zarządzaj projektami produktów,danymi symulacji i informacjami o planowaniu procesu produkcyjnego z maksymalną identyfikowalnością i elastycznością.
 • Udostępniaj zespołom informacje w czasie rzeczywistym, tak jak na dowolnej platformie społecznościowej.
 • Umożliwiaj zespołom zarządzanie projektami w czasie rzeczywistym. Twórz własne pulpity nawigacyjne i społeczności, aby przeglądać i udostępniać najnowsze dane produktów.
 • Umożliwiaj kontrahentom korzystanie z danych projektowych wraz ze wszystkimi dostępnymi danymi biznesowymi w chmurze podczas kontynuowania pracy na pulpicie SOLIDWORKS.
Rola EnoviaWorks - 3DEXPERIENCE Platform

Matrix - zestawienie funkcjonalności 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

Intuicyjny i solidny zestaw możliwości projektowania 3D
w połączeniu z zarządzaniem danymi i projektowaniem koncepcyjnym.

Funkcjonalność/Pakiet 3DEXPERIENCE
SOLIDWORKS
Standard
3DEXPERIENCE
SOLIDWORKS
Professional
3DEXPERIENCE
SOLIDWORKS
Premium
PROJEKTOWANIE 3D CAD
Projektowanie części i złożeń

Zajmij się wszystkimi aspektami modelowania części i złożń oraz przekształć idee i koncepcje w modele 3D

+ + +
Rysunki 2D

Twórz gotową do produkcji dokumentację 2D, która jest zawsze aktualna i jasno informuje, jak wytwarzać oraz zmontować projekty.

+ + +
Narzędzia produktywności

Łatwo analizuj, raportuj, porównuj i sprawdzaj swoje projekty.

+ + +
Wykrywanie przenikań

Zanim wyślesz do produkcji, możesz sprawdzić w 2D oraz 3D czy twoje części oraz złożenia będą pasować i współpracować poprawnie.

+ + +
Sprawdzanie technologiczności

Sprawdź swój projekt pod kątem poprawności Pochyleń, Podcięć, Grubości, a także Wyrównania Otworów już na wczesnym etapie.

+ + +
Zaawansowany Import/Export plików CAD

Konwertuj otrzymaną dokumentację CAD do SOLIDWORKS 3D oraz eksportuj ją do innych aplikacji CAD używając ponad 30 różnych formatów.

+ + +
Rozszerzona rzeczywistość

Eksportuj dokumentacje CAD do AR, VR oraz przeglądarek webowych, w celu doświadczenia rozmiarów geometrii, wyglądu, badań ruchu, stanów wyświetlania i nie tylko.

+ + +
Weryfikacja standardów (Design Checker)

Ustal standardy projektowe i porównaj rysunki (lub modele) z nimi, aby stworzyć jednolite projekty i dokumentację.

+ + +
Zautomatyzowana analiza stosu tolerancji (TolAnalyst™)

Automatycznie sprawdzaj wpływ tolerancji na części i złożenia, aby zapewnić spójne dopasowanie komponentów oraz weryfikuj schematy tolerancji przed wyprodukowaniem projektów.

+ +
Weryfikacja kosztów wytworzenia (SOLIDWORKS Costing)

Stale sprawdzaj swoje projekty pod kątem docelowych kosztów za pomocą narzędzi do automatycznego szacowania kosztów, w pełni zintegrowanych z rozwiązaniem 3D CAD.

+ +
Inżynieria odwrotna (ScanTo3D)

Odtwarzaj projekty z możliwością importowania, edycji, oceny i tworzenia geometrii bryłowej na podstawie zeskanowanej chmury punktów i danych siatki.

+ +
Zaawansowane renderingi

Z łatwością twórz obrazy o fotograficznej jakości z modeli 3D na wczesnym etapie procesu projektowania, aby uzyskać informacje zwrotne i podejmować świadome decyzje projektowe.

+ +
Zaawansowane spłaszczanie geometrii

Spłaszcz złożone, nierozwijalne powierzchnie, które są zwykle spotykane w produktach tekstylnych, takich jak odzież, lub elementach tłoczonych blach.

+
Projektowanie instalacji rurowych

Uprość projektowanie i dokumentację rurociągów dla szerokiego zakresu systemów i zastosowań, w tym maszyn, oraz rurociągów instalacji procesowych.

+
Projektowanie kabli i wiązek przewodów elektrycznych

Szybko dodawaj kable, przewody i wiązki przewodów do swojego projektu. Twórz spłaszczone rysunki tras kabli i wiązek przewodów, korzystając z list przewodów, informacji o połączeniach oraz list materiałowych.

+
Trasy kanałów wentylacyjnych i innych

Projektuj trasy dla przewodów prostokątnych i okrągłych, które obejmują kanały, korytka kablowe, przenośniki, zsypy do transportu materiałów i inne systemy.

+
SYMULACJE CAE
Analiza ruchu

Analizuj swój produkt po kątem ruchu, mierz siły, obciążenia w projekcie oraz wykorzystuj dane do prawidłowego doboru odpowiednich siłowników silników, itp. w celu zapewnienia wydajności, jakości i bezpieczeństwa produktu.

+
Statyka liniowa części i złożeń

Obliczaj naprężenia i odkształcenia geometrii za pomocą metod analizy elementów skończonych (MES) dla części i złożeń.

+
PROJEKTOWANIE 3D CAD W CHMURZE
Parametryczne projektowanie

Twórz, przeglądaj i oceniaj modele 3D za pomocą intuicyjnego rozwiązania do modelowania parametrycznego, które bezproblemowo współpracuje z rozwiązaniem 3D CAD.

+ + +
Swobodne modelowanie

Szybko i łatwo twórz organiczne kształty dzięki intuicyjnemu rozwiązaniu do modelowania, które bezproblemowo współdziała z rozwiązaniem CAD 3D.

+ +
ZARZĄDZANIE DANYMI I WSPÓŁPRACA CHMURZE
Dostęp do danych i zarządzanie nimi w chmurze

Przechowuj, udostępniaj, uzyskuj dostęp do najnowszych informacji projektowych produktów i zarządzaj nimi ze scentralizowanej, bezpiecznej lokalizacji.

+ + +
Zarządzanie cyklem życia produktu w chmurze

Zarządzaj cyklem życia dowolnego rodzaju treści, takich jak pliki CAD, modele symulacyjne i dokumentacja, z różnych dziedzin i rozwiązań CAD. Śledź problemy, zmiany oraz ograniczaj konflikty edycji od wielu współtwórców dzięki kontroli wersji.

+ + +
Współpraca w chmurze

Współpracuj w czasie rzeczywistym za pomocą konfigurowalnych dashboardów, społeczności, zarządzania zadaniami w stylu Kanban, strumieni aktywności, czatu i połączeń wideo. Z łatwością wyszukuj, wizualizuj, eksploruj i oznaczaj pliki SOLIDWORKS i inne bezpośrednio w przeglądarce.

+ + +
Zarządzanie w chmurze

Monitoruj wykorzystanie licencji, zarządzaj członkami oraz przypisuj i usuwaj licencje z jednego panelu administracyjnego, zmniejszając koszty administracyjne. Z łatwością bądź na bieżąco i korzystaj z najnowszych ulepszeń.

+ + +
SZKOLENIA I WSPARCIE TECHNICZNE
Kursy i pomoc techniczna

Zacznij pracę szybko i wydajnie dzięki szkoleniom online, oraz uzyskaj wsparcie od lokalnego dostawcy.

+ + +

Oferta Platformy 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

Połączenie wiodącego w branży rozwiązania SOLIDWORKS 3D CAD
z platformą 3DEXPERIENCE w pojedynczym, chmurowym środowisku.

Sprawdź zakresy pakietów Standard, Professional oraz Premium i wybierz rozwiązanie dla siebie!

Pakiet Standard
 • 3D Creator
 • 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Standard
 • Colaborative Industry Innovator
 • Colaborative Business Innovator
Pakiet Professional
 • 3D Sculpture
 • 3D Creator
 • 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional
 • Colaborative Industry Innovator
 • Colaborative Business Innovator
Pakiet Premium
 • 3D Sculpture
 • 3D Creator
 • 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium
 • 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Simulation
 • Colaborative Industry Innovator
 • Colaborative Business Innovator
3DEXPERIENCE dla Firm
 • Skorzystaj ze spersonalizowanej oferty kompleksowej SaaS, PaaS, IaaS
 • Dostęp do technologii klasy biznesowej
 • Rozwijaj się z firmą dzięki łatwej do wdrożenia i elastycznej platformie dostępnej 24/7
 • Skorzystaj z automatycznych aktualizacji oprogramowania oraz wsparcia technicznego 24/7
3DEXPERIENCE dla Startupów
 • Testuj przez 3 miesiące
 • Skorzystaj z kompleksowej oferty SaaS, PaaS, IaaS, aby uzyskać dostęp do platformy i odkryć wszystkie dostępne role
 • Skorzystaj z automatycznych aktualizacji oprogramowania
 • Wykorzystaj wiedzę inżynierów Dassault Systèmes dzięki spersonalizowanemu wsparciu 24/7
Testuj przez 3 miesiące
 • Skorzystaj z kompleksowej oferty SaaS, PaaS, IaaS, aby uzyskać dostęp do platformy i odkryć wszystkie dostępne role
 • Dostęp do wszystkich odpowiednich szkoleń online
 • Dostęp do Dassault Systèmes Cloud Support 24/7
 • Ograniczony do 10 użytkowników na 3 miesiące

Referencje 3DEXPERIENCE

Poznaj referencje i dowiedz się, w jaki sposób oprogramowanie 3DEXPERIENCE
pomoga polskim firmom w ulepszaniu swoich produktów, zwiększaniu produktywności i obniżaniu kosztów.

“Projektanci mogą eksperymentować z nowymi, niekonwencjonalnymi kadłubami, a dzięki dużej liczbie parametrów, które mogą być łączone podczas symulacji, rzeczywiste testy mogą być zredukowane do minimum. Rezultat: imponujące luksusowe katamarany, które spełniają marzenia klienta, są potężne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. A katamarany Sunreef to także oryginalność. Oryginalność jest zdecydowanie częścią DNA Sunreef Yachts
Francis Lapp | Założyciel i Prezes
SOLIDWORKS jest dla nas ważnym narzędziem i ma decydujący wpływ na konstrukcję kadłuba. Przy użyciu Simulia XFlow można przewidzieć zachowanie się kadłubów w wodzie w najróżniejszych warunkach. Widzimy ciśnienie wody i obszary, gdzie wzrasta opór.”
Piotr Hinczewski | Szef biura projektowego
“Sunreef poszukiwał dostawcy, który kompleksowo zapewni rozwiązanie dotyczące projektowania i wytwarzania na obrabiarkach CNC. Firmie w szczególności zależało na oprogramowaniu do projektowania i wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz jachtów oraz wytwarzania form do kadłubów. Pakiet, który mógł spełnić te oczekiwania obejmował oprogramowanie SOLIDWORKS oraz Alphacam.”
Józef Skoworodko | Dyrektor ds. kluczowych klientów