3DEXPERIENCE World – przedsięwzięcia zmieniające świat

Future 3DExperience World 2021

Ostatni dzień konferencji 3DEXPERIENCE poświęcony był przedsięwzięciom, które zmieniają świat. Suchit Jain, wiceprezes Dassault Systemes ds. strategii i rozwoju biznesu, rozpoczynając sesję generalną zaznaczył, że potrzeby dzisiejszego świata to nie tylko potrzeby ekonomiczne. To umożliwienie zrównoważonego rozwoju i podniesienia jakości życia w każdym miejscu na ziemi.

Jest wiele do zrobienia w obszarze nowych produktów, medycyny, infrastruktury. Dzięki narzędziom Dassault Systemes potrzeby te mogą być zaspokajane. Społeczność 3DEXPERIENCE to twórcy, inżynierowie, liderzy biznesowi, studenci. Siła tej społeczności tkwi w jej różnorodności i możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń.

Erica Haddada 3DAeroventures - SOLIDWORKS - DPS Software

Warto postawić na edukację

Podczas sesji generalnej dużo miejsca poświęcono Start-upom i edukacji. Oprogramowanie SOLIDWORKS wielu z nas towarzyszy na różnych etapach życia edukacyjnego i zawodowego. Tak było w przypadku Erica Haddada, który korzystał z SOLIWORKS na studiach, potem w pierwszej pracy, a dziś rozwija swoją własną firmę, 3DAeroventures,  która tworzy samoloty sterowane radiowo, wykorzystując technologię druku 3D. Ten zrodzony z pasji biznes możliwy jest dzięki wsparciu SOLIDWORKS.

Jednym z prelegentów czwartego dnia konferencji była Danielle Boyer, młoda przedsiębiorczyni, która jest również entuzjastką nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM). Stworzyła program o nazwie Every Kid Gets a Robot. Opowiedziała o tym, w jaki sposób SOLIDWORKS pomaga jej w edukacji kolejnego pokolenia młodych inżynierów.

Sam Rogers z Gravity Industries

Sam Rogers z Gravity Industries przedstawił Jet Suit, kombinezon odrzutowy napędzany turboodrzutnikiem. Jego prezentacja to inspiracja dla inżynierów, projektantów i twórców do tego, aby nie bali się trudności i niepowodzeń podczas tworzenia nowych produktów.

Kolejnym mówcą był Dean Kamen z DEKA, firmy, która ma na swoim koncie wiele fantastycznych, zmieniających życie produktów. Jednym z nich jest Segway. Prelekcja Deana była ostatnią podczas sesji generalnej konferencji. Przemówienie zakończył wprowadzeniem do FIRST Global, swojej najnowszej inicjatywy mającej na celu popularyzację zawodów w dziedzinie nauki i techniki (FIRST) w każdym zakątku ziemi.​ Według niego, jedynym sposobem na zapewnienie sukcesu naszym przyszłym pokoleniom jest powszechny dostęp do narzędzi informatycznych w jak najmłodszym wieku.

Dean Kamen z DEKA - 3DExperience World - SOLIDWORKS - DPS Software

The Pitch Battle

Podczas ostatniej sesji generalnej 3DEXPERIENCE World mogliśmy zobaczyć drugą w historii Pitch Battle, w której czterech finalistów zaprezentowało swoje propozycje nowych produktów. Publiczność otrzymała dostęp do platformy 3DEXPERIENCE, aby zagłosować na najlepsze projekty. Jury przeprowadziło wywiady z dwoma ostatnimi finalistami i wybrało Winter Innovations. Firma ta opracowała nową technologię usprawniającą chirurgię ortopedyczną. Jak podkreśliła współzałożycielka firmy, SOLIDWORKS był niezbędny na etapie opracowywania tego produktu.

3DEXPERIENCE World 2021 również odbędzie się w Nashville

Konferencję zakończył Gian Paolo Bassi, Prezes SOLIDWORKS, który jeszcze raz podkreślił, jak ważna  jest wymiana doświadczeń.  Dzielenie się wiedzą umożliwiają właśnie takie wydarzenia jak 3DEXPERIENCE World. Zachęcił do szukania inspiracji i tworzenia innowacyjnych produktów. Ogłosił także czas i miejsce kolejnej konferencji. Za rok, w dniach 7-10 lutego, społeczność 3DEXPERIENCE ponownie spotka się w Nashville.

3DExperience World 2021 Nashville - SOLIDWORKS - DPS Software

Zobacz relację video z 3. dnia konferencji

Zachęcamy do obejrzenia całej relacji z 3. sesji generalnej 3DExperience World 2020.