3DExperience World 2020 – nowości produktowe dla użytkowników SOLIDWORKS

Konferencja 3DExperience World 2020 - SOLIDWORKS - DPS Software

Odbywająca się w Nashville pierwsza edycja 3DExperience World 2020, została oficjalnie zainaugurowana przez Gian Paolo Bassi, CEO SOLIDWORKS oraz Bernarda Charlesa, CEO Dassault Systemes.

20 edycji konferencji SOLIDWORKS WORLD znaczyło drogę transformacji z projektowania 2D do 3D. Dzisiaj analizujemy przeszłość, by tworzyć lepszą przyszłość, kreować innowacje, chronić środowisko i realizować lepsze projekty, wykorzystując nowe narzędzia dostępne w chmurze na Platformie 3DExperience.

3DExperience Platform - Narzędzia - DPS Software - SOLIDWORKS

Platforma 3DExprience Works – razem tworzymy przyszłość

Świat się zmienia, dostęp do nowych technologii w chmurze dzięki sieci 5G staje się jeszcze szybszy i łatwiejszy. Gian Paolo Bassi przedstawił nową platformę, prezentując podział narzędzi na role, pod kątem zadań, jakie wykonujemy i aplikacji, których aktualnie potrzebujemy. W związku z tym, płacimy za to, co jest nam niezbędne. Spośród dostępnych na platformie narzędzi wybieramy te, które pozwolą nam zrealizować zadania szybciej i lepiej.

Platforma 3DExperience łączy proces rozwoju od projektu koncepcyjnego, planowania, projektowania, zarządzania cyklem życia danych, poprzez walidację i produkcję, po zaangażowanie klienta w jednym, interaktywnym i współpracującym środowisku w chmurze. Dostajemy dostęp do Delmi, Symulii i Enovii, a wkrótce także do Catii.

3DExperience Platform - Narzędzia - DPS Software - SOLIDWORKS

3D Creator (zawiera aplikację xDesign) i 3D Sculptor (zawiera aplikację xShape) są częścią  portfolio 3DEXPERIENCE WORKS, które zmieniają sposób, w jaki tworzymy nowe produkty i wprowadzamy je na rynek z poziomu przeglądarki internetowej. Obie aplikacje współpracują z SOLIDWORKS, a wymiana danych następuje dwustronnie. Wszelkie zmiany wprowadzone w chmurze zostaną odzwierciedlone w plikach SOLIDWORKS i odwrotnie.

3D Creator (zawiera aplikację xDesign) i 3D Sculptor (zawiera aplikację xShape)

Gian Paolo Bassi zaprezentował sztuczną inteligencję (AI) i “uczenie maszynowe” wbudowane w 3D Creator (wkrótce także w 3D Sculpture), które pomoże w projektowaniu. Asystent nauczy się sposobu, w jaki użytkownik projektuje, a następnie przewidzi jego zamysł i podpowie rozwiązanie, np. wybór krawędzi do zaokrąglenia lub sfazowania, powtórzenia elementów szkicu lub geometrii. W przyszłości pomoże także budować złożenia. Dwie nowe funkcje wykorzystujące uczenie się programu (Machine Learning) to Selection Helper i Sketch Helper.

Aplikacje, mimo że działają w chmurze, są kompatybilne z urządzeniami 3DConnexion. Tak jak w SOLIDWORKS, możemy obracać i przesuwać model 3D, wykorzystując manipulator.

3D Creator (zawiera aplikację xDesign) i 3D Sculptor (zawiera aplikację xShape)

Nowe narzędzia na Platformie 3DExperience Works już latem

Podział na role został zastosowany w poniższych aplikacjach, których już same nazwy mówią o zadaniach, jakie realizują:

  • 3D Sheet Metal Creator – projektowanie arkusza blachy
  • 3D Pattern Creator – generator powierzchni
  • Function Driven Generative Designer – projektowanie generatywne (optymalizacja topologii)

Latem 2020 w naszej ofercie pojawią się nowe pakiety oprogramowania 3DExperience Works Standard, Professional oraz Premium. Połączenie narzędzi SOLIDWORKS z Platformą 3DExperience.

3DExperience Portfolio - SOLIDWORKS - DPS Software

Zobacz całą relację video z pierwszego dnia konferencji 3DExperience World 2020