3DConnexion CadMouse Pro Wireless – arcydzieło wzornictwa i ergonomii

3DConnexion CadMouse Pro Wireless - arcydzieło wzornictwa i ergonomii

Precyzyjna i ergonomiczna mysz dla inżynierów CadMouse Pro Wireless otrzymała trzy z najważniejszych na świecie nagród przyznawanych za projekt produktu: iF Design Award, Good Design Award oraz Red Dot Award. Z tej okazji firma 3DConnexion przygotowała specjalną promocję o której wspominamy na zakończenie artykułu.

Potrójne wyróżnienie jest dowodem na doskonałą pracę projektantów i inżynierów 3DConexion, którzy do perfekcji dopracowali mysz CadMouse Pro Wireless. Dbałość o szczegóły, dokładne testy materiałów i precyzja produkcji przyczyniły się do powstania zaawansowanego narzędzia inżynierskiego, które charakteryzuje się najlepszą równowagą pomiędzy ergonomicznym kształtem i czystą estetyką.

Cadmouse pro wireles - mysz dla użytkowników cad

Najlepsza bezprzewodowa mysz dla użytkowników CAD

CadMouse Pro Wireless to pełnowymiarowa mysz zaprojektowana specjalnie dla nowoczesnego profesjonalisty CAD. Urządzenie zapewnia doskonałą ergonomię pracy, posiada dedykowany przycisk środkowy, czujnik optyczny o wysokiej rozdzielczości oraz wbudowany akumulator zapewniający czas pracy do trzech miesięcy między ładowaniami*. Z trwałością przewidzianą na 50 milionów kliknięć, CadMouse Pro Wireless jest podstawą każdego zestawu narzędzi dla specjalisty CAD.

Przycisk dla użytkowników CAD

Przycisk dla użytkowników CAD

Środkowy przycisk myszy został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników CAD, którzy potrzebują trzeciego przycisku, aby uzyskać dostęp do swoich ulubionych funkcji aplikacji.

Większy komfort, mniejsze napięcie

Większy komfort, mniejsze napięcie

Nachylony kształt myszy CadMouse Pro Wireless gwarantuje bardziej naturalną pozycję dłoni, zmniejszając dyskomfort mięśni i ścięgien.

Idealna podpórka pod kciuk

Idealna podpórka pod kciuk

Ukośny kształt myszy uzupełnia zakrzywiona podpórka pod kciuk, co pozwala trzymać mysz w sposób ergonomicznie naturalny i daje łatwy dostęp do bocznych przycisków.

Wklęsły kształt przycisków

Wklęsły kształt przycisków

Trzy główne przyciski CadMouse Pro Wireless mają lekko wklęsły kształt, dzięki czemu końcówki palców leżą w idealnej, naturalnej pozycji.

Precyzyjne przewijanie przybliżanie i oddalanie

Profesjonalne przewijanie, oddalanie i przybliżanie w oprogramowaniu CAD np. SOLIDWORKS lub DraftSight

Ulepszone oprogramowanie 3DxWare 10, wygodnie umieszczone przyciski z funkcją QuickZoom i zaawansowane kółko Smart Mouse Wheel 2 dają użytkownikom CAD kontrolę nad wszystkimi szczegółami rysunków i modeli 3D

Linia myszy CadMouse to dziś aż 5 modeli, wśród których każdy użytkownik CAD znajdzie model dla siebie

 • CadMouse Pro – pełnowymiarowa mysz przewodowa
 • CadMouse Pro Wireless – pełnowymiarowa bezprzewodowa
 • CadMouse Pro Wireless Left – pełnowymiarowa bezprzewodowa, dopasowana do lewej dłoni
 • CadMouse Compact – kompaktowa przewodowa
 • CadMouse Compact Wireless – kompaktowa bezprzewodowa
 • Specyfikacja techniczna CadMouse – zobacz zestawienie 5 modeli (plik pdf)

Zestawienie porównanie modeli cadmouse 3dconnexion

Referencje – przeczytaj jak CadMouse usprawnia pracę projektantów firmy Audi

Audi, jeden z najbardziej uznanych producentów samochodów klasy premium, jest ikoną segmentu pojazdów sportowych, doskonałego wykonania i designu. W roku 2020 grupa sprzedała około 1,69 milionów pojazdów na ponad 100 rynkach. Zespół projektowy Audi zatrudnia ponad 400 osób, które pracują nad modelami przyszłości.

Proces projektowania nowego modelu Audi zaczyna się na cztery lata przed jego rynkową premierą. W jednym z etapów, fazie „cyfrowego projektowania”, projekty podlegają optymalizacji w ramach tzw. „procesu 3C” (projektowanie w aplikacjach CAD, rozwój koncepcji oraz opracowanie glinianego modelu). Projekty CAD sprawdza się pod kątem spójności i na ich podstawie tworzy fizyczne, pełnoskalowe modele. Proces kształtowania pojazdu kończy się na około dwa lata przed produkcją, wtedy zatwierdzona zostaje ostateczna wersja powierzchni pojazdu.

Tworzenie modeli CAD jest bardzo złożonym zadaniem, wymaga wysokiej precyzji, a także wiedzy technicznej i zmysłu estetycznego. Każdą krzywą, zgięcie oraz połączenie tworzy się z najwyższą precyzją. Projektant powierzchni widocznych musi umieć pracować w różnych środowiskach CAD, obejmujących rozmaite polecenia i funkcje.

3dconnexion - historia klienta firma audi

Optymalna realizacja tego skomplikowanego zadania wymaga nie tylko fachowej wiedzy na najwyższym poziomie, ale i doskonałych urządzeń wskazujących. To dlatego projektanci Audi sięgnęli po mysz CadMouse firmy 3Dconnexion. Opracowana na potrzeby aplikacji CAD mysz jest wykorzystywana od wielu lat na około 50 stacjach roboczych działu Audi Strak.

Dla Daniela Kollera, projektanta powierzchni widocznych w firmie Audi, zamiana standardowej myszy na mysz CadMouse firmy 3Dconnexion oznaczała większy komfort. Szczególną zaletę Koller upatruje w ergonomicznym kształcie, a także zestawieniu kółka i środkowego przycisku myszy:

„Dzięki swej ergonomii mysz CadMouse jest łagodniejsza dla nadgarstka, a palce mniej napięte. To dlatego, że nie muszę nieustannie korzystać z kółka, gdyż mam do dyspozycji dodatkowy przycisk myszy”.

Doświadczenia projektantów Audi pokazują, że środkowy palec zostaje znacznie odciążony szczególnie dlatego, że nie trzeba wciskać kółka myszy tak często jak w standardowej myszy, co po kilku godzinach obsługi programów CAD bywa bolesne.

Mysz CadMouse znacznie odciąża palce, gdyż dzięki trzeciemu przyciskowi myszy klikanie kółkiem często jest zbędne. Ponadto mysz o podwyższonej ergonomii jest łagodniejsza dla nadgarstka, a dzięki podkładce 3Dconnexion CadMouse Pad korzystanie z myszy cechuje się niezwykłą płynnością. Wpływ na nadgarstek został zatem ograniczony do minimum – to korzyści, które naprawdę przypadły do gustu projektantom firmy Audi. „CadMouse to najlepsza mysz do aplikacji CAD, z jakiej dotychczas korzystałem” – twierdzi Koller.

Całą historie firmy Audi przeczytasz na oficjalnym blogu 3DConnexion.

Promocja na mszyki Cadmouse 3DConnexion

Specjalna promocja 3DConnexion CadMouse – kup i zarejestruj dowolny, nowy CadMouse i uzyskaj CadMouse Pad za darmo!

Podkładka pod mysz CadMouse Pad to idealne rozwiązanie gwarantujące precyzyjne i płynne ruchy myszy CadMouse. Powierzchnia o niskim tarciu, zoptymalizowana pod kątem czujników oraz trójwarstwowa konstrukcja zapewniająca stabilność to gwarancja doskonałych efektów w pracy.

Warunki promocji:

 • każdy model myszy CadMouse po zakupie należy zarejestrować na stronie 3Dconnexion, w procesie rejestracji dołączyć dowód zakupu
 • po weryfikacji podkładka CadMouse Pad zostanie wysłana na podany przy rejestracji adres na koszt firmy 3Dconnexion.

Akcja trwa do 30 czerwca 2021. Zapraszamy do zakupu CadMouse w DPS Software!


Chętnie pomożemy w zakupie i odpowiemy na wszelkie pytania. Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Wybierz odpowiedni dział związany z Twoim zapytaniem, wypełnij i prześlij formularz kontaktowy.

Możesz również zadzwonić bezpośrednio do najbliższego biura:

 • Warszawa
  22 339 64 00
 • Wrocław
  71 361 03 31
 • Katowice
  32 721 60 15
 • Poznań
  61 625 87 00
 • Rzeszów
  17 717 98 50
 • Gdańsk
  58 882 08 20
Handlowy
Wsparcie
Edukacyjny
Szkoleniowy
Księgowość