19 edycja Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS – Zaprojektuj Jutro!

Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS 19 Edycja 2020 - DPS Software

Uważasz, że projektowanie 3D to ciekawe hobby? A może to coś, czemu chcesz poświęcić się w przyszłości? Nieważne na jakim poziomie zaawansowania jesteś, liczy się to, że wiesz co to jest SOLIDWORKS, umiesz i lubisz korzystać z tego oprogramowania, a w efekcie powstają projekty, których nie wyrzucasz do kosza, a skrzętnie zapisujesz na dysku twardym swojego komputera. Jeśli tak, czytaj dalej!

Nadszedł czas na ogłoszenie kolejnej, XIX już edycji ogólnopolskiego, edukacyjnego konkursu projektowego SOLIDWORKS, organizowanego przez DPS Software. W tegorocznej edycji przełamujemy bariery wyobraźni, a tematem przewodnim jest „Zaprojektuj JUTRO!”

Nowa formuła konkursu, nowe kategorie

Zauważamy rosnące z każdym rokiem zainteresowanie zastosowania oprogramowana SOLIDWORKS w Edukacji. Odbiorcami nie są już głównie instytucje badawcze czy uczelnie wyższe, ale również szkoły średnie i podstawowe. W odpowiedzi na to tegoroczna edycja odbędzie się w nowej, odświeżonej formule.

Uruchamiamy dwa poziomy zaawansowania: Entry oraz Professional. Kategoria Entry Level dedykowana jest studentom pierwszego roku studiów I stopnia oraz uczniom szkół średnich. Mając na uwadze początkujących uczestników konkursu, w tej kategorii będziemy oceniać przede wszystkim podstawowe elementy, tj. modelowanie, złożenia i interpretacja tematu przewodniego. Zastosowanie dodatkowych modułów nie będzie miało znaczącego wpływu na ocenę projektu.

Kategorię Professional Level dedykujemy studentom I, II oraz III stopnia studiów. W przypadku tej kategorii oceniamy zastosowanie pełnego pakietu SOLIDWORKS Student Engineering Kit. Poza koncepcją i sposobem działania będziemy oceniać zastosowanie modułów takich jak arkusz blach, konstrukcje spawane, symulacje itp.

Najciekawsze renderingi obu kategorii wezmą udział w konkursie na najlepszą pracę wizualną. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Platforma 3DExperience Academy dla uczestników konkursu

Chcąc podkreślać prestiż i wyjątkowość naszego konkursu, we współpracy z DASSAULT SYSTÈMES oraz SOLIDWORKS, w tegorocznej edycji uruchomiliśmy Platformę 3DEXPERIENCE.

Po więcej szczegółów dot. działania i użyteczności tej platformy odsyłamy do artykułu umieszczonego na naszym blogu techniczny. Artykuł “Platforma 3DEXPERIENCE Academy „First Look”.

W tegorocznej edycji przewidzieliśmy wiele atrakcyjnych nagród, m.in:

 • Mobilna stacja robocza HP
 • Manipulatory 3DConnexion
 • Apple iPad
 • Sprzęt komputerowy
 • Profesjonalne szkolenia SOLIDWORKS
 • Podręczniki SOLIDWORKS
 • Udział w DPS FORUM 2020
 • Licencje SOLIDWORKS Student Edition 2020-2021
 • Konkursowe T-shirty

Ważne daty dla uczestników konkursu:

 • start konkursu: 23 marca 2020
 • termin zgłaszania projektów: 7 września 2020
 • termin nadsyłania prac: 21 września 2020
 • rozstrzygnięcie konkursu: 5 października 2020
 • czas i miejsce ogłoszenia wyników i wręczenia nagród: Konferencja DPS FORUM 2020

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku oraz Instagramie, gdzie będziecie mogli uczestniczyć w mini konkursach. Do wygrania ciekawe gadżety! 

Jak możesz zgłosić swój udział w konkursie?

Zgłoszenia do 19 edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORSK przyjmujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego. Znajdziecie go na tej stronie. Prosimy także o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz zachęcamy do zapoznania się z pracami laureatów poprzednich edycji dostępnych na stronie konkursu.

Partnerzy i Sponsorzy Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS

Partnerzy Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS - 3DConnexion
Partnerzy Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS - SolidWorks
Partnerzy Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS - MindSailors
Partnerzy Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS - HP Polska

 


Masz dodatkowe pytania dotyczące Studenckiego Konkursu Projektowego?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń +22 339 64 00 i uzyskaj wszelkie potrzebne informacje.