ŁATWIEJSZE PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA MEBLI W 3D

SWOOD Design to dodatek do oprogramowania SOLIDWORKS. Usprawnia procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji rozszerzających standardowe możliwości SOLIDWORKS. Rozwiązanie to wykorzystuje przede wszystkim intuicyjną technologię „Drag & Drop – Przeciągnij i Upuść” oraz biblioteki wstępnie zdefiniowanych komponentów, wyposażonych w inteligentne operacje.

WYGENERUJ KOD NC PROSTO NA SWOJĄ OBRABIARKĘ

Oprogramowanie SOLIDWORKS SWOOD CAM wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji. Poprzez wykorzystanie pełnego zakresu dostępnych technologii, użytkownik jest w stanie poprawniezaprogramować obrabiarkę CNC do drewna. Efektem końcowym pracy w SOLIDWORKS SWOOD CAM jest wygenerowany program NC oraz dokumentacja okołoprodukcyjna.

Pełna integracja SOLIDWORKS

Komplementarne zastosowanie SOLIDWORKS SWOOD Design z funkcjonalnością i możliwościami SOLIDWORKS, stwarza niespotykany dotychczas zestaw narzędzi do projektowania mebli w 3D.

Pełna integracja SOLIDWORKS

Komplementarne zastosowanie SOLIDWORKS SWOOD CAM z funkcjonalnością i możliwościami SOLIDWORKS, stwarza niespotykany dotychczas zestaw narzędzi i wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji mebli w 3D.

Dostosowane raporty

Wygenerowane raporty oraz szczegółowe zestawienia BOM z listą okuć, cięć, formatek wraz z okleinami i niezbędnymi wymiarami dostarczają istotnych informacji niezbędnych do wykonania wycen, montażu, instrukcji, eksportu do programów optymalizujących rozkrój.

Asocjatywność

Pełna asocjatywność pomiędzy modelem SOLIDWORKS i stworzonymi obróbkami. Dodatkowe reguły obróbki definiowalne poprzez konfigurację, właściwości dostosowane oraz status operacji. Automatyczna optymalizacja wiercenia za pomocą agregatu.

Intuicyjny interfejs

Dedykowane narzędzia do tworzenia paneli, edycji korpusów, profili oraz oklein opatrzone zostały przyjaznym interfejsem. Dzięki nim, że wystarczy teraz tylko definiować parametry takie jak np. szerokości, długości i grubości.

Programowanie obrabiarek CNC

Wygeneruj dopasowany i edytowalny program NC na obrabiarki sterowane numerycznie. Dzięki postprocesorom masz możliwość wysterowania maszyn producentów takich jak HOMAG, SCM, BIESSE, IMA, MASTERWOOD i wiele innych!

Skrócenie czasu projektowania

Dzięki technologii „Drag & Drop” wykorzystywane są gotowe złożenia skrzyń, korpusów, dostosowanych okuć bądź elementów łączących do szybkiego tworzenia i edycji projektów mebli.

Dedykowane strategie obróbki

Usprawnienie i przyspieszenie prac technologicznych możliwe jest dzięki dostosowywanym strategiom obróbki tj. rowkowania, cięcia, obróbki czopów oraz obróbki gniazd.

Biblioteka elementów połączeniowych

Utwórz własne zestawy łączników dla elementów płytowych lub z drewna litego, za pomocą połączeń kształtowych (czopy, gniazda)i wstaw do projektumetodą „Drag & Drop”. Możesz też wykorzystać gotowe biblioteki łączników zewnętrznych BLUM, Hettich, Hafele.

Symulacja procesu obróbki

Weryfikacja poprawność technologii obróbki z uwzględnieniem geometrii obrabiarki, oprzyrządowania, pozycjonowaniem i mocowaniem przedmiotu do stołu możliwa jest dzięki wizualizacji dostępnej bezpośrednio w oknie SOLIDWORKS.

Aktualne promocje